Q ve diğer MemeWarfare türlerinde neler olduğuna dair bir bilim var. Bilim oldukça sağlam ve sosyal medya onu çok tehlikeli kılıyor. Bu, okuyucuları şok edecek korkunç insan görüntülerini içeren bir dosyanın sunulacağı Q damlalarının habercileriyle başladı, ardından eşlik eden MEME’ler gündem ajanının hedeflemek istediği grubu suçlayacaktı.

Dolayısıyla, örneğin Kırım’ı istila etmek istiyorsanız, savaş vahşet görüntülerini gruplar halinde sunmaya başlayabilir, ardından zulümlerden belirli Kırımlıların sorumlu olduğu mesajıyla birlikte basit ve noktasal görüntülerden yararlanabilirsiniz. mağlup edilebilecek fail olarak odaklanmalarına yardımcı olacak bir şey görüntüler.

Bu Kırımlılar, Rusya’nın her şeyi yeniden düzeltmek için ülkeyi işgal etmesi gibi bir amaç için geçersiz kılınması ve yenilmesi gereken “Derin Devlet” tir. Bu süreç, memlerin oradan devralabileceği ve gündem ajanının hedefine karşı korku, kızgınlık veya öfke aşılamak için pekiştirici bir yöntem haline gelebileceği için, ilk düşüşün TSSB’si ile başa çıkmanın bir yolunu sağlar (vahşet fotoğraflarına maruz kalma). MEMEtic savaştaki kara mizah, öznenin tamamen asimilasyonuna doğru ilerlemeye devam etmek için küçük yayın değerleri sağlamaya da yardımcı olur.

Bu gerçekten iyi çalışıyor. Fox News, bunun günlük hafif bir versiyonuna dayanıyor, ancak hiçbir şey yalnız olmaktan, ağın karanlık tarafını incelemekten ve kelimenin tam anlamıyla size PTSD veren bir şeyi keşfetmekten daha kişisel değildir ve sonra size az önce gördükleriniz için biraz rasyonelleştirme teklif edilir. Lin Wood bunu Parler’de sonuna kadar yapıyordu. OMG yazan insanlardan gelen yorumları okuyordum, dosyayı açmıyorlar ve sonra düşüşün ardından tetiklenen öfkeyi izliyordum. Elbette gündem ajanları, Kongre Binası’na hücum etme planlarını takip etti.

2015-2016’da bu yöntem, onlarca yıldır sağdan saldırılara maruz kalan Hillary Clinton’a saldırmak için başarıyla kullanıldı. Mükemmel bir aday olduğundan değil, ama bu seçim ABD’de MEME Warfare için kanıtlayıcı bir zemin oldu. ve özellikle aşırı sol ilerici alanda gerçekten etkiliydi.

Parler ve şimdi Gab gibi platformlar, beyinlerinde amigdala bezini genişletecek (bu panik hissini arttırmak için) bağımlılık yaratan bir kortizol stres tepkisi yaratarak zaten tehlikeye atılmış insanları radikalleştirmeye hizmet eden kapalı geribildirim döngülü kuluçka odalarıdır. ön lobu bozarken. Frontal lob, rasyonel ve empatik düşünceden sorumludur. Amigdala büyüdükçe, frontal lob, uzun kortizol stres tepkisi dönemlerinde zayıflar. Bu sürece tükenmişlik denir.

Bu dövüş ya da kaç döngüsü bağımlılık yapar ve Q’nun içine çekilen pek çok kişi, travmayı, onları kolayca silahlanabilecekleri umutsuzluğa daha derin itmeyi amaçlayan “çözümlerle” çözmeye çalışıyor. Gerçekten “durmasını istiyorlar”, ancak gündem ajanları, bir hedefe yönlendirilinceye kadar gittikçe daha radikalleşmelerini istiyor. Q takipçileri asla rahatlamayacaklar, onlar tasarım gereği, ABD Kongre Binası’na saldırmak gibi şeyler için kullanım için sürekli bir endişe durumunda tutuluyorlar.

Memler aracılığıyla bir günah keçisi sunan travma süreci, gündem ajanları tarafından teşvik edilen paylaşılan bir topluluk duygusu (gerçekten daha fazla izolasyona hizmet eden pekiştirici bir gerçekliktir), tükenmişlik ve bitkinlik yaratma ve temelde insanlarda empatik ve akıl yürütme tepkilerini nasıl yok ettiğinizdir. .

Bu bilim. Bu kayıpların çoğunun vahşet görüntüleri ve hikayeleriyle beslendikten sonra gerçekten “Çocukları Kurtarın” ı istediğinden şüphem yok, ancak bir gündem için beyinleri yıkanıyor, çünkü aynı şeyin parçası olmayan tüm insanlar değil. izolasyon radikalizasyon kuluçka makinesi aslında zulüm yapıyor.

Ve genellemeye çalışmıyorum, eminim ki gerçekten korkunç insanlar olan pek çok Q taraftarı vardır, ama bazıları kaçamayacakları bir tuzağa düşmüş durumda. Beyinleri yıkanıyor.

Author

8 Comments

1. Şırnak merkezden ben memo. Selam herkese sayfa ciddiyim mükemmel, saolun 02-04-2021 16:42:36

2. Ağrı merkezden ben ali. Merhabalar siten vallaha iyi, saolun 02-04-2021 17:55:31

3. Bu konu : ” Sıradan insanları QANON’a radikalleştirmek için travmatize edici görüntüler kullanan meme savaşı nasıl kullanılıyor? ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler , gaye – 318

4. Rize dan kimler var. Sıradan insanları QANON’a radikalleştirmek için travmatize edici görüntüler kullanan meme savaşı nasıl kullanılıyor? . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki mükemmel, facebookta paylaştım , – 277

5. Bu konu : ” Sıradan insanları QANON’a radikalleştirmek için travmatize edici görüntüler kullanan meme savaşı nasıl kullanılıyor? ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 190

6. Tekirdağ merkezden ben Gürbüz. Selam web siten inan ki hayran bıraktı, tebrikler 13-04-2021 14:36:53

7. Selamın aleyküm web sitesi inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

8. Balıkesir merkezden ben ahmet. Merhaba web sitesi valla çok iyi, linkedinde paylaştım 18-04-2021 19:43:43

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link