Siyah ayna

Burada Black Mirror serisiyle ilgili herhangi bir tartışmayı hatırlamıyorum, en azından son zamanlarda. Belki de yaptıkları tuhaf filmden bu yana yeni içerik yayınlanmadığı içindir.

Bununla ilgili paylaşmak istediği önemli bir şeyi olan var mı?

Açıkçası benimle rezonansa giren birçok bölüm vardı. Sanırım düğüne ulaşmaya çalışan sosyal kredi puanı olan kadın bana en çok vurdu. Özellikle Çin olayından sonra.

Tahmine dayalı programlamanın blah, blah, blah demek elbette kolaydır. Ama bunun modern tarihin en gerçek bilimkurgu olduğunu hissediyorum. İnsanların bu teknolojiyle nasıl başa çıktığı bence çok önemli.

Gerçek Bilim kurgu, insanların bir dünyada nasıl tepki verdiğiyle ilgilidir, söz konusu teknoloji ile ilgili değildir. Bu dizinin bilim kurgu için düşünebildiğim herhangi bir modern diziden daha fazlasını yaptığını düşünüyorum.

Umarım bu, insanların normalde sahip olmadıkları şeyleri düşünmelerini sağlamıştır. Umarım birisi yeni bir “özelliğe” baktı ve ne gibi gerçek faydalar sağlayacağını sorguladı.

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın, belki de fark etmediğim bir şey hakkında bana biraz fikir verirsiniz. Ya da daha da önemlisi, bu forumdaki başka birinin asla düşünmedikleri bir konu hakkında fikir edinmesine yardımcı olun.

Şimdiden teşekkürler, bunun hızlı hareket eden bir forum olduğunu biliyorum ama belki verimli ve insan düşüncesinin gelişmesine yardımcı olan iyi bir tartışma yapabiliriz.

-NT

“Siyah ayna” üzerine 14 yorum

1. Ordu merkezden ben ziya. Selamlar bu web sitesi valla dikkatimi çekti, face de paylaştım 20-09-2020 23:38:13

2. Yozgat merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:49:33

3. Kırşehir merkezden ben doruk. Merhaba herkese siteniz yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:20:46

4. Diyarbakır merkezden ben ziya. Slm paylaşım harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 11-10-2020 19:27:48

Yorum yapın