Burada Black Mirror serisiyle ilgili herhangi bir tartışmayı hatırlamıyorum, en azından son zamanlarda. Belki de yaptıkları tuhaf filmden bu yana yeni içerik yayınlanmadığı içindir.

Bununla ilgili paylaşmak istediği önemli bir şeyi olan var mı?

Açıkçası benimle rezonansa giren birçok bölüm vardı. Sanırım düğüne ulaşmaya çalışan sosyal kredi puanı olan kadın bana en çok vurdu. Özellikle Çin olayından sonra.

Tahmine dayalı programlamanın blah, blah, blah demek elbette kolaydır. Ama bunun modern tarihin en gerçek bilimkurgu olduğunu hissediyorum. İnsanların bu teknolojiyle nasıl başa çıktığı bence çok önemli.

Gerçek Bilim kurgu, insanların bir dünyada nasıl tepki verdiğiyle ilgilidir, söz konusu teknoloji ile ilgili değildir. Bu dizinin bilim kurgu için düşünebildiğim herhangi bir modern diziden daha fazlasını yaptığını düşünüyorum.

Umarım bu, insanların normalde sahip olmadıkları şeyleri düşünmelerini sağlamıştır. Umarım birisi yeni bir “özelliğe” baktı ve ne gibi gerçek faydalar sağlayacağını sorguladı.

Lütfen düşüncelerinizi paylaşın, belki de fark etmediğim bir şey hakkında bana biraz fikir verirsiniz. Ya da daha da önemlisi, bu forumdaki başka birinin asla düşünmedikleri bir konu hakkında fikir edinmesine yardımcı olun.

Şimdiden teşekkürler, bunun hızlı hareket eden bir forum olduğunu biliyorum ama belki verimli ve insan düşüncesinin gelişmesine yardımcı olan iyi bir tartışma yapabiliriz.

-NT

Author

55 Comments

1. Selamın aleyküm web siten yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

2. Selam herkese sayfa vallaha billaha çok güzel, saolun

3. Giresun merkezden ben ali. Merhaba sayfa ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 31-08-2020 06:17:44

4. Siirt merkezden ben gaye. Selam siten vallaha mükemmel, sağolun 31-08-2020 06:21:00

5. Slm sayfan gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

6. Afyon merkezden ben ali. Selamın aleyküm siten inanılmaz hayran bıraktı, tebrikler 11-09-2020 06:01:27

7. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

8. Ordu merkezden ben ziya. Selamlar bu web sitesi valla dikkatimi çekti, face de paylaştım 20-09-2020 23:38:13

9. Yozgat merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 02-10-2020 09:49:33

10. Kırşehir merkezden ben doruk. Merhaba herkese siteniz yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:20:46

11. Diyarbakır merkezden ben ziya. Slm paylaşım harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 11-10-2020 19:27:48

12. Konya dan kimler var. Siyah ayna . Selamlar paylaşım inanılmaz çok güzel, sağolun , memo – 7

13. selamun aleyküm paylaşım gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım

14. Gümüşhane merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım harbiden iyi, saolun 25-10-2020 20:22:36

15. Ankara merkezden ben . merhaba arkadaşlar siten inanılmaz dikkat çekici, tebrikler 03-11-2020 09:11:39

16. Mrb siteniz süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler

17. Bartın dan kimler var. Siyah ayna . Merhaba herkese sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , ali – 1

18. Sinop dan kimler var. Siyah ayna . Merhaba paylaşımınız harbiden çok güzel, şukuladım , ahmet – 352

19. selamun aleyküm bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler

20. Aksaray merkezden ben memo. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 25-11-2020 11:09:30

21. Slm paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler

22. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım

23. Hatay merkezden ben Hasan. Merhaba herkese web sitesi inan ki çok güzel, sağolun 15-12-2020 22:46:15

24. merhaba arkadaşlar sayfan valla hayran bıraktı, saolun

25. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Merhabalar sayfan yeminle iyi, facebookta paylaştım , gaye – 42

26. Karabük dan kimler var. Siyah ayna . Selam herkese web siteniz inanılmaz çok iyi, sağolun , ziya – 110

27. Iğdır dan kimler var. Siyah ayna . Selam paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 347

28. Karabük dan kimler var. Siyah ayna . Selamlar paylaşım valla çok iyi, teşekkürler , memo – 426

29. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Slm paylaşımın yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Aylin – 261

30. Kastamonu dan kimler var. Siyah ayna . merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ziya – 386

31. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Merhabalar sayfanız gerçekten çok iyi, face de paylaştım , banu – 216

32. Selamlar sayfanız vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım

33. Zonguldak merkezden ben Emine. Selam herkese sayfanız gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım 15-01-2021 15:15:13

34. elif yılmaz Reply

Gaziantep dan kimler var. Siyah ayna . Selam herkese sayfan yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 330

35. Niğde dan kimler var. Siyah ayna . Merhaba sayfanız inanki dikkat çekici, saolun , hatice – 239

36. Kırklareli merkezden ben hatice. Selamlar paylaşım gerçekten dikkat çekici, teraziye tıkladım 08-02-2021 05:32:44

37. Kocaeli merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha güzel, teşekkürler 08-02-2021 05:33:39

38. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Selam sayfa vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım , hatice – 442

39. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

40. Muş merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa harbiden mükemmel, twitter da paylaştım 13-03-2021 13:16:13

41. Muş dan kimler var. Siyah ayna . Selam herkese sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, saolun , emin – 412

42. Selam herkese web siten vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım

43. Sinop dan kimler var. Siyah ayna . Selam paylaşımın vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım , ali – 468

44. Niğde merkezden ben . Selam web sitesi inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım 13-04-2021 07:20:55

45. selam arkadaşlar web sitesi cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım

46. Karabük dan kimler var. Siyah ayna . Slm paylaşım gerçekten mükemmel, facebookta paylaştım , ziya – 43

47. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Selamlar web siten inanki çok güzel, tebrikler , ali – 290

48. Eskişehir dan kimler var. Siyah ayna . Selamlar sayfa cidden çok güzel, teraziye tıkladım , gaye – 382

49. elif yılmaz Reply

Selam herkese sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

50. Bu konu : ” Siyah ayna ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi güzel, saolun , hatice – 492

51. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link