Tüm NASCAR ekiplerinin garajında ​​bir ilmik bulunduğunu bilen tek siyah şoförü tarafından sürülen bir arabanın arkasında yürürken başka bir altta bir yazı gördüm.

İçimde uyandırdığı duygu, düşük benlik değerinden biriydi. İnsanlar bir şeyi bir insan yerine bir belden aşağısı felçli olarak gerçekleştiren birine çok fazla dikkat ettiklerinde olduğu gibidir. Aşırı derecede moral bozucu.

Bahsetmiyorum bile, sivil haklar hareketi elimizden koptu ve beyaz toplumun çoğunluğu tarafından ele geçirildi. Sanki işi kendimiz yapamadık ve yardımlarını GEREKTİRMİYORUZ. Bu bok beni gerçekten kızdırıyor.

Kente bezleri giyen ve diz çökmüş bir grup politikacının fotoğrafını gördüğümde, kızdım, tiksindim ve kafam karıştı. Kendi kültürel sahiplenme damgalarına uymuyorlar mı? Bu bezin geçmişte gerçekte ne için durduğuna dair bir fikirleri var mıydı? Gösterdikleri cehalet ve ikiyüzlülük çıldırıyordu.

Irkçılığın sona erdirilmesinin yolu, insanları bir podyuma koyarak ve “Bu zavallı şeye bak, son birkaç yüz yılda oldukça kaba olduklarını değil, derilerinin rengine göre farklı görmeyi bırakmaktır. ? Zavallı şey. Haydi lanet bir bc yapalım gibi davranalım, bu modaya uygun bir şey. ”

Kendinize “Burada komplo nedir?” Diye sorduğunuzdan eminim. Ve cevap şudur:

Ana akımın BLM hareketine verdiği tüm bu dikkatin polisin vahşeti veya ırkçılığın sona ermesi ile hiçbir ilgisi yoktur. Her şey bu ülkenin vatandaşları arasında mümkün olduğunca fazla bölünme ve çatışma yaratma planının bir parçası. Bölünmüş insanların kontrolü, birleşik halklardan çok daha kolaydır. Ve şimdi, asla görmeyeceğimi düşündüğüm şekilde birbirimizin boğazındayız.

İster siyah ister beyaz olun, şu an önemli değil. Asıl önemli olan, farklı ten renklerine sahip insanlar olarak değil, İNSANLAR olarak bir araya gelmemizdir. Birbirinden nefret etmek yerine, bu odak bu ülkeyi yöneten insanlar üzerinde olmalıdır.

Author

89 Comments

1. Muş merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın harbiden mükemmel, şukuladım 23-06-2020 19:26:32

2. Bartın merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 23-06-2020 20:53:15

3. Iğdır merkezden ben Aylin. Merhaba bu web sitesi inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 24-06-2020 11:40:10

4. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım

5. Selamlar sayfa inanki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

6. Bitlis merkezden ben ali. selam arkadaşlar siteniz yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 24-06-2020 11:43:23

7. selam arkadaşlar paylaşım cidden dikkatimi çekti, teşekkürler

8. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım

9. elif yılmaz Reply

Merhabalar web siteniz yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım

10. Selamın aleyküm paylaşımın inanki dikkatimi çekti, şukuladım

11. Ankara merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 01-07-2020 16:39:15

12. Siirt merkezden ben Emine. Selamlar sayfanız yeminle çok iyi, sağolun 02-07-2020 14:57:42

13. selamun aleyküm web siten süper ötesi güzel, facebookta paylaştım

14. Kırıkkale merkezden ben ahmet. Slm paylaşımın cidden dikkatimi çekti, şukuladım 10-07-2020 17:09:48

15. Konya merkezden ben banu. Selamın aleyküm siten cidden hoşuma gitti, face de paylaştım 12-07-2020 03:55:30

16. Erzurum merkezden ben ali. Selamlar web siten ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım 15-07-2020 13:57:13

17. Yozgat merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz cidden çok güzel, şukuladım 18-07-2020 14:34:05

18. elif yılmaz Reply

Kars merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar siten yeminle hayran bıraktı, sağolun 21-07-2020 09:39:59

19. Kars merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 22-07-2020 21:43:29

20. Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşım harbiden hayran edici, facebookta paylaştım 24-07-2020 22:37:34

21. Kütahya merkezden ben banu. Mrb web siten vallaha güzel, teşekkürler 30-07-2020 08:05:26

22. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun

23. Yalova merkezden ben gaye. Merhabalar web siteniz harbiden mükemmel, twitter da paylaştım 03-08-2020 13:14:51

24. Selamlar paylaşımınız ciddiyim iyi, facebookta paylaştım

25. elif yılmaz Reply

Selamlar siteniz cidden hoşuma gitti, sağolun

26. Selamın aleyküm web sitesi yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Hakkari merkezden ben Emine. Selam paylaşım yeminle hayran edici, teşekkürler 13-08-2020 10:14:29

28. Niğde merkezden ben ali. Merhabalar siteniz inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım 14-08-2020 23:42:25

29. Selamın aleyküm siten vallaha hayran edici, facebookta paylaştım

30. Karabük merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 31-08-2020 21:42:17

31. Sinop merkezden ben Aylin. Selam herkese siten inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 03-09-2020 04:48:46

32. Merhabalar web siteniz inanki çok hoşuma gitti, saolun

33. Gürbüz Reply

selamun aleyküm paylaşımınız inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

34. Merhabalar web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

35. Mersin merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siteniz vallaha hayran edici, teşekkürler 25-09-2020 09:32:26

36. Kars merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler 26-09-2020 02:47:13

37. selamun aleyküm sayfa vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım

38. Iğdır merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 02-10-2020 11:43:50

39. Merhaba herkese web sitesi ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım

40. Sinop merkezden ben doruk. Selam web siteniz inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 06-10-2020 18:34:38

41. Muş merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımın inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 19-10-2020 02:38:32

42. Mrb web sitesi inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

43. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten harbiden mükemmel, twitter da paylaştım , memo – 61

44. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selam bu web sitesi süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 340

45. Gaziantep dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Mrb web siteniz valla çok iyi, teşekkürler , ziya – 69

46. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Merhaba sayfan inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , doruk – 418

47. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Merhaba siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Gürbüz – 497

48. Selamlar paylaşımın yeminle hayran edici, facebookta paylaştım

49. Batman dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Emine – 244

50. Kırklareli merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımınız inanki dikkat çekici, tebrikler 06-12-2020 11:57:29

51. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selamlar siten valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Emine – 474

52. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 193

53. Bingöl dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Mrb paylaşımın cidden hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 280

54. Selam sayfan inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

55. Bingöl dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Selam herkese paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ali – 113

56. Siirt dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Selamın aleyküm web siten ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , banu – 342

57. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 70

58. Gümüşhane dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Mrb bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, şukuladım , gaye – 218

59. Mersin dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Merhabalar sayfan vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , mehmet – 372

60. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 93

61. Selamın aleyküm paylaşım valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım

62. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız harbiden dikkat çekici, sağolun , Aylin – 291

63. Gürbüz Reply

Aksaray merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımınız cidden çok iyi, facebookta paylaştım 14-01-2021 09:46:10

64. Gürbüz Reply

Çankırı dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Mrb bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 160

65. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Merhabalar sayfan cidden çok hoşuma gitti, sağolun , ali – 267

66. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi valla hayran bıraktı, teşekkürler , ahmet – 123

67. Elazığ merkezden ben ali. Merhaba siten ciddiyim hayran edici, teraziye tıkladım 31-01-2021 06:56:40

68. Selam paylaşımın süper ötesi çok güzel, teraziye tıkladım

69. Batman merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, şukuladım 10-02-2021 14:21:38

70. Selamlar sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

71. Gürbüz Reply

Yalova merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden çok güzel, facebookta paylaştım 21-02-2021 05:36:37

72. selamun aleyküm web siteniz inanki dikkat çekici, teşekkürler

73. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 17

74. Karaman dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Merhaba herkese paylaşımın süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım , ali – 385

75. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Mrb sayfanız yeminle mükemmel, saolun , mehmet – 439

76. Bu konu : ” Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. ” çok güzel. Slm web siteniz inan ki mükemmel, tebrikler , – 252

77. Erzincan merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 18-04-2021 17:40:59

78. Ardahan dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Slm siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 69

79. Gaziantep dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sağolun , Hasan – 245

80. Elazığ dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Merhaba sayfan yeminle hayran bıraktı, tebrikler , ali – 59

81. Selamlar sayfa harbiden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

82. Bilecik dan kimler var. Siyah bir adam olarak, kitlelerin tüm bu ilgisinin, ırkçılığın olumsuz temalarını kişisel gurur duygusumu ortadan kaldırırken daha belirgin hale getirdiğini hissediyorum. Belki de mesele budur. . Merhabalar sayfanız inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ali – 158

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link