Kategoriler
Genel

Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü …

Tüm beyazların ırkçı olduğu sol kanat mantrasını alın. Siyah ilerlemeyi engellemek ve özellikle siyah çocuklara zarar vermek istesem daha etkili bir fikir bulamazdım. Erken çocukluk döneminden beri, beyaz olan tüm vatandaşlarınız tarafından hor görüldüğünüz yaşamda yürüdüğünüze inanmak, omzunuzdaki bir çipten çok daha fazlası ile yaşam boyunca yürümektir. Daha çok ağır bir kaya gibidir.

Bu, iki felç edici yük ile yaşamda yürüyeceğiniz anlamına gelir: öfke ve mağduriyet.

Her ikisi de hayatınızı mahvetmek için yeterlidir.

Birlikte yıkıcı. Birine solun ne kadar alaycı olduğu hakkında bir fikir verir, bu yaşamı yıkıcı duyguların her ikisini de mümkün olduğunca çok sayıda siyahta geliştirmek isteyecektir.

Öfke ve mağduriyet sadece bireyin hayatını mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda başkalarıyla olan ilişkilerini de yok eder. Ailesinde kızgın bir birey olan herkes sadece o kişinin ne kadar mutsuz olduğunu değil, aynı zamanda ailenin geri kalanında ne kadar tahribat yaptığını bilir. Aynı şey, kendisini daimi bir kurban olarak gören akraba için de geçerlidir. Bu insanlar hem sefil hem de etrafta sefil. Ve mağduriyet kötülüğün önemli bir nedeni olduğu için – kendilerini mağdur olarak gören insanlar genellikle diğerlerinin olduğu gibi ahlaki kurallara bağlı olmadıklarını düşünür – başkalarına zarar verme olasılıkları daha yüksektir.

Yok eden ve yağmalayan “protestocular” mağdur durumlarının onları yok etmelerine ve yağmalamalarına izin verdiğini düşünüyor. Hawk Newsome, daha büyük New York Kara Hayatlar Maddesi’nin başkanı olarak tanımlanan adam Fox News’e şunları söyledi: “Bu ülke bize istediğimizi vermezse, bu sistemi yakıp değiştireceğiz. Tamam mı? Ve konuşabilirdim … mecazi olarak. Kelimenin tam anlamıyla konuşabilirdim. Bu bir yorum meselesi. “

Dün polisin tutuklanmasına direnen ve bel kuşağında bir cisme ulaşan bir soyguncuya ateş ettiği raporunda, San Diego Union-Tribune bir protesto düzenleyicisi şöyle aktardı: ona ihtiyacı olan kaynakları sağlamak. “

Bir kurban olduğunuzu hissettiğinizde, soymanıza izin verilir.

En iyi huylu yorumlarda sürekli, çoğu zaman saçma ırkçılık suçlamalarını ele alalım. Örneğin, bir kutu pirinçteki Ben Amca’nın resminde yanlış bir şey görmediğinizi söylerseniz, ırkçılıkla suçlanacaksınız. Sonuç olarak, çoğu beyaz, siyah bir Amerikalı varlığında artık doğru bir şekilde veya kalpten konuşamayacaklarını anlar. Irklar arasındaki gerçek ilişkiler için daha kötü bir tarif hayal etmek zor. Beyazların büyük çoğunluğu ve hatta siyahların çoğu, Barack Obama göreve başladığında beyaz-siyah ilişkilerin iyi ve geliştiğini düşünürken, her iki grubun azınlığı bugün böyle düşünüyor.

Irk eşitliği adına liyakate dayalı ilerlemeye yönelik saldırıyı ele alalım. Bu siyahlara yardımcı olur mu yoksa engel olur mu? Açıkçası kısa vadede bazı siyahlara yardımcı olacaktır. Fakat uzun vadede, ihtiyaç duydukları herhangi bir gruba, evrensel bir mükemmellik standardını karşılamadığını söylemek, yalnızca bu gruba zarar verebilir – başarılarının başkaları tarafından nasıl görüleceği konusuna zarar vermekten bahsetmek değil. Dahası, bir grubun başarılı olmaları için standartların düşürülmesi gerektiğini iddia etmekten daha küçümseyici bir görüş hayal etmek zordur.

Solun Amerika’ya verdiği zarar ölümcül olabilir. Abraham Lincoln’ün heykellerini yok etmenin yaygın olduğu kabul edildiğinde, toplum sonunda yok edebilecek ahlaki bir deprem yaşıyor. Ancak solun pek çok siyaha – ahlaki pusulanına, mutluluğuna ve beyaz vatandaşlarıyla olan ilişkilerine – verdiği zarar “yapabilir” alanında değildir.

Tamamdır.

https://townhall.com/columnists/dennisprager/2020/06/30/the-present-moment-has-set-blacks-back-a-halfcentury-n2571585

“Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü …” için 19 yanıt

Edirne merkezden ben gaye. Selamlar siten gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 30-06-2020 19:29:45

Denizli merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım 30-06-2020 19:29:51

Bolu merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siteniz cidden hayran bıraktı, face de paylaştım 30-06-2020 19:30:21

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım harbiden dikkat çekici, şukuladım 30-06-2020 20:08:40

Şanlıurfa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 22-07-2020 13:34:54

Denizli merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siteniz valla mükemmel, teşekkürler 28-07-2020 01:25:33

Mersin merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 31-07-2020 14:39:59

Kayseri merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi harbiden çok güzel, şukuladım 06-08-2020 21:23:01

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir