Tüm beyazların ırkçı olduğu sol kanat mantrasını alın. Siyah ilerlemeyi engellemek ve özellikle siyah çocuklara zarar vermek istesem daha etkili bir fikir bulamazdım. Erken çocukluk döneminden beri, beyaz olan tüm vatandaşlarınız tarafından hor görüldüğünüz yaşamda yürüdüğünüze inanmak, omzunuzdaki bir çipten çok daha fazlası ile yaşam boyunca yürümektir. Daha çok ağır bir kaya gibidir.

Bu, iki felç edici yük ile yaşamda yürüyeceğiniz anlamına gelir: öfke ve mağduriyet.

Her ikisi de hayatınızı mahvetmek için yeterlidir.

Birlikte yıkıcı. Birine solun ne kadar alaycı olduğu hakkında bir fikir verir, bu yaşamı yıkıcı duyguların her ikisini de mümkün olduğunca çok sayıda siyahta geliştirmek isteyecektir.

Öfke ve mağduriyet sadece bireyin hayatını mahvetmekle kalmaz, aynı zamanda başkalarıyla olan ilişkilerini de yok eder. Ailesinde kızgın bir birey olan herkes sadece o kişinin ne kadar mutsuz olduğunu değil, aynı zamanda ailenin geri kalanında ne kadar tahribat yaptığını bilir. Aynı şey, kendisini daimi bir kurban olarak gören akraba için de geçerlidir. Bu insanlar hem sefil hem de etrafta sefil. Ve mağduriyet kötülüğün önemli bir nedeni olduğu için – kendilerini mağdur olarak gören insanlar genellikle diğerlerinin olduğu gibi ahlaki kurallara bağlı olmadıklarını düşünür – başkalarına zarar verme olasılıkları daha yüksektir.

Yok eden ve yağmalayan “protestocular” mağdur durumlarının onları yok etmelerine ve yağmalamalarına izin verdiğini düşünüyor. Hawk Newsome, daha büyük New York Kara Hayatlar Maddesi’nin başkanı olarak tanımlanan adam Fox News’e şunları söyledi: “Bu ülke bize istediğimizi vermezse, bu sistemi yakıp değiştireceğiz. Tamam mı? Ve konuşabilirdim … mecazi olarak. Kelimenin tam anlamıyla konuşabilirdim. Bu bir yorum meselesi. “

Dün polisin tutuklanmasına direnen ve bel kuşağında bir cisme ulaşan bir soyguncuya ateş ettiği raporunda, San Diego Union-Tribune bir protesto düzenleyicisi şöyle aktardı: ona ihtiyacı olan kaynakları sağlamak. “

Bir kurban olduğunuzu hissettiğinizde, soymanıza izin verilir.

En iyi huylu yorumlarda sürekli, çoğu zaman saçma ırkçılık suçlamalarını ele alalım. Örneğin, bir kutu pirinçteki Ben Amca’nın resminde yanlış bir şey görmediğinizi söylerseniz, ırkçılıkla suçlanacaksınız. Sonuç olarak, çoğu beyaz, siyah bir Amerikalı varlığında artık doğru bir şekilde veya kalpten konuşamayacaklarını anlar. Irklar arasındaki gerçek ilişkiler için daha kötü bir tarif hayal etmek zor. Beyazların büyük çoğunluğu ve hatta siyahların çoğu, Barack Obama göreve başladığında beyaz-siyah ilişkilerin iyi ve geliştiğini düşünürken, her iki grubun azınlığı bugün böyle düşünüyor.

Irk eşitliği adına liyakate dayalı ilerlemeye yönelik saldırıyı ele alalım. Bu siyahlara yardımcı olur mu yoksa engel olur mu? Açıkçası kısa vadede bazı siyahlara yardımcı olacaktır. Fakat uzun vadede, ihtiyaç duydukları herhangi bir gruba, evrensel bir mükemmellik standardını karşılamadığını söylemek, yalnızca bu gruba zarar verebilir – başarılarının başkaları tarafından nasıl görüleceği konusuna zarar vermekten bahsetmek değil. Dahası, bir grubun başarılı olmaları için standartların düşürülmesi gerektiğini iddia etmekten daha küçümseyici bir görüş hayal etmek zordur.

Solun Amerika’ya verdiği zarar ölümcül olabilir. Abraham Lincoln’ün heykellerini yok etmenin yaygın olduğu kabul edildiğinde, toplum sonunda yok edebilecek ahlaki bir deprem yaşıyor. Ancak solun pek çok siyaha – ahlaki pusulanına, mutluluğuna ve beyaz vatandaşlarıyla olan ilişkilerine – verdiği zarar “yapabilir” alanında değildir.

Tamamdır.

https://townhall.com/columnists/dennisprager/2020/06/30/the-present-moment-has-set-blacks-back-a-halfcentury-n2571585

Author

93 Comments

1. Edirne merkezden ben gaye. Selamlar siten gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 30-06-2020 19:29:45

2. Denizli merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım 30-06-2020 19:29:51

3. selam arkadaşlar web siteniz harbiden dikkat çekici, face de paylaştım

4. Bolu merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siteniz cidden hayran bıraktı, face de paylaştım 30-06-2020 19:30:21

5. selamun aleyküm web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, şukuladım

6. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım harbiden dikkat çekici, şukuladım 30-06-2020 20:08:40

7. Mrb web siteniz harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

8. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım

9. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm siten vallaha çok iyi, sağolun

10. elif yılmaz Reply

Merhaba bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

11. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 22-07-2020 13:34:54

12. Denizli merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siteniz valla mükemmel, teşekkürler 28-07-2020 01:25:33

13. elif yılmaz Reply

Mersin merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 31-07-2020 14:39:59

14. Selam herkese sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler

15. Kayseri merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi harbiden çok güzel, şukuladım 06-08-2020 21:23:01

16. Konya merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfa inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 09-08-2020 16:49:11

17. Selamlar paylaşımınız vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Gürbüz Reply

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web sitesi süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 12-08-2020 21:21:45

19. Düzce merkezden ben ziya. Merhabalar siten vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 16-08-2020 17:34:13

20. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese siten inanılmaz hayran edici, sağolun

21. Gürbüz Reply

Aydın merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 19-08-2020 22:15:01

22. Şanlıurfa merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 25-08-2020 19:49:52

23. Burdur merkezden ben ali. Selamlar sayfan inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 30-08-2020 17:53:56

24. Selam herkese paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, tebrikler

25. Aksaray merkezden ben banu. Selam web siten vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 23-09-2020 20:01:23

26. selam arkadaşlar web siten vallaha billaha hayran bıraktı, saolun

27. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım

28. selamun aleyküm sayfa inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım

29. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Mrb siten vallaha çok iyi, face de paylaştım , emin – 290

30. Mrb paylaşımın yeminle güzel, twitter da paylaştım

31. Slm web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

32. Mrb bu web sitesi yeminle hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

33. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşım inan ki güzel, teraziye tıkladım , gaye – 408

34. Merhaba herkese sayfanız harbiden mükemmel, sağolun

35. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten vallaha çok güzel, sağolun , Aylin – 4

36. Denizli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim çok güzel, sağolun 11-11-2020 17:09:15

37. Selam bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, şukuladım

38. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım , – 409

39. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa cidden dikkatimi çekti, face de paylaştım , Gürbüz – 107

40. Kars merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz valla çok güzel, şukuladım 23-11-2020 23:47:00

41. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım , – 98

42. Konya dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selamlar paylaşım harbiden iyi, tebrikler , banu – 487

43. Zonguldak dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selam siteniz vallaha hoşuma gitti, tebrikler , gaye – 185

44. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selamlar sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, saolun , Emine – 91

45. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selamlar web siten valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 44

46. Adana dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selamlar web sitesi süper ötesi güzel, sağolun , gaye – 416

47. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , ali – 75

48. Slm sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım

49. Selam herkese web siten süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım

50. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 55

51. Sakarya merkezden ben memo. Merhabalar web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun 16-12-2020 22:15:14

52. selam arkadaşlar sayfan valla dikkat çekici, teraziye tıkladım

53. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz güzel, teşekkürler

54. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız valla dikkat çekici, şukuladım , elif yılmaz – 28

55. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 57

56. elif yılmaz Reply

Rize merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 31-12-2020 07:04:13

57. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , mehmet – 195

58. Isparta dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selamın aleyküm sayfan inan ki iyi, twitter da paylaştım , emin – 416

59. Bolu merkezden ben emin. selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 12-01-2021 00:10:34

60. Merhaba herkese sayfanız harbiden güzel, face de paylaştım

61. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Merhabalar sayfa süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 221

62. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selam paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Hasan – 499

63. Mrb paylaşımın gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım

64. Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba web siten inan ki mükemmel, sağolun 20-01-2021 14:22:27

65. Iğdır dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selam sayfan inanki hoşuma gitti, sağolun , ali – 465

66. Batman merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan inan ki dikkat çekici, sağolun 03-02-2021 15:54:31

67. Bitlis dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Slm paylaşım inanki hoşuma gitti, şukuladım , gaye – 325

68. Mrb sayfanız vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım

69. Çorum merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 27-02-2021 12:10:53

70. Nevşehir dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Selam herkese sayfa valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 398

71. Çankırı merkezden ben banu. Selam sayfan valla çok iyi, twitter da paylaştım 01-03-2021 17:26:55

72. Burdur dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Mrb siten vallaha billaha çok güzel, tebrikler , hatice – 330

73. Adana merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 11-03-2021 06:32:42

74. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın inan ki hoşuma gitti, sağolun , mehmet – 322

75. Kırklareli merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımın vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 21-03-2021 05:11:23

76. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım

77. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Selamlar paylaşım inanki hayran edici, face de paylaştım , doruk – 39

78. Amasya merkezden ben ali. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 06-04-2021 22:57:24

79. Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. Slm web siteniz valla hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 94

80. Kırklareli merkezden ben ali. Selam herkese sayfa vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 12-04-2021 10:29:44

81. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 250

82. İstanbul dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . Merhabalar sayfanız harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 260

83. Bitlis dan kimler var. Siyahlar Amerika’da 50 yıl öncesine döndü … . selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz çok güzel, tebrikler , banu – 408

84. selamun aleyküm paylaşımın valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

85. Bingöl merkezden ben Hasan. Selam sayfan inanki mükemmel, tebrikler 08-05-2021 13:08:50

86. Merhabalar siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link