Kategoriler
Genel

Siyahların ve etnik azınlıkların soykırımı covid-19 gündeminin bir parçası mı?

Bu biraz zorlanmış gibi gelebilir, ancak koronavirüs çevresinde daha fazla yarışa özgü haberler görüyorum. İlk olarak, siyah ve Asya halkının istatistiksel olarak covid’den ölme olasılığı daha açıktı, bu konuda çok uğursuz bir şey değildi, belki de ekonomik bir konu ya da bir şeydi. Sadece geçen gün Melinda kapılarının çıktığını gördüm ve siyah ve kahverengi insanlara önce covid aşısı vermek için çaba göstereceklerini, ardından yaşlılar ve son olarak kilit çalışanların, gerçekten de yeni dünya düzeni itlafları için akıllarında oldukça spesifik bir demografik bilgileri vardı. Tam şimdi bbc ile ilgili haberleri izlerken, geçen yüzyıldan beri görülmeyen bir düzeyde ırksal farklılıkların fikirlerini normalleştirmeye çalıştıklarını fark ettim. Bir işverenin, işçilerinin siyah veya azınlık olması durumunda kayıt altına alması gerektiğini söyleyen yeni bir mevzuattan bahsediyorlardı ve tıbbi anlamda farklı muamele görmeleri gerektiğini söylüyorlardı, elbette hepsi olumlu ve önemseyen bir yol ama bir şey bana pek uygun gelmiyor. Dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük soykırımda uyurgezer miyiz? Bizi izleme fikrine neden bu kadar takıntılı hale gelmeleri anlamında, mantıklı bir bakış açısıyla bizi takip etmek için tüm parayı ve çabayı harcamadıkları anlamına gelecektir. Bu, sağcı haydutların polisle dövüştüğünü, parkta rastgele sivillere gözdağı verdiğini ve aynı derecede tehditkar sol kanat eşdeğer blm ve antifayı ve son zamanlarda yaydıkları açık faşist davranışlarından bahsetmediğim görüntülerle birleşti. Herkes ne düşünüyor?

“Siyahların ve etnik azınlıkların soykırımı covid-19 gündeminin bir parçası mı?” için 28 yanıt

Tunceli merkezden ben ziya. Merhaba herkese siteniz cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 14-06-2020 02:40:51

Zonguldak merkezden ben banu. Merhabalar sayfan vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 16-06-2020 04:29:07

Erzurum merkezden ben ziya. Merhaba paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 18-06-2020 09:43:25

Edirne merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşım inan ki iyi, linkedinde paylaştım 29-06-2020 03:34:59

Manisa merkezden ben ali. Selam sayfan harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 05-07-2020 01:41:49

Ordu merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz çok güzel, şukuladım 16-07-2020 17:32:36

Ankara merkezden ben banu. Merhaba paylaşımınız cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım 28-07-2020 13:48:45

Tunceli merkezden ben ali. Selamlar web siten vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 10-08-2020 00:37:35

Ağrı merkezden ben gaye. Selamın aleyküm web siten ciddiyim iyi, face de paylaştım 05-09-2020 04:04:39

Antalya merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfan valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 10-09-2020 11:01:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir