Kategoriler
Genel

Sizce pandemi ne değişecek ve sizce neyin vurgulandığını düşünüyorsunuz?

İşte pandemi olayının değiştiğine veya vurgulandığına inandığım bazı şeyler. Lütfen farklı olacağını düşündüğünüz veya bu salgın sırasında gözlemlediğiniz şeyler üzerine kendi düşüncelerinizi bırakın.

otoriter rejim– Otoriteyi değil, sorumluları güvenmek için dünya çapında halkın telkin edilmesi. İstekli ve tartışmasız insanların büyük çoğunluğu, nüfusun önemli bir bölümünü öldürecek viral bir salgının çok az ya da çok çelişkili kanıtlarıyla evlerinde tecrit etti. Orijinal sayılarla ve şu anda mevcut olanlarla bile, sayılar dünya çapında bir kapanmayı haklı çıkarmıyor ve haklı çıkarmıyorlar. Sayılar 80’lerde SARS veya 70’lerde domuz gribi gibi diğer pandemiler kadar kötü değil. İnsanlar, uzun süredir onları bağlayan ve sömüren insanlara özgürlüklerini bıraktılar, çoğunlukla politikacılara ve onları tekrar manipüle eden merkezi hükümetlere tüm güvenlerini koydular.

Çöken ekonomik yapı– Covid-19’dan önce bile ekonomi boğuluyordu. Federal Rezerv milyarlarca geceyi bankacılık sektörüne pompalıyor ve faiz oranlarını boşaltıyordu. 2008’deki iyileşme bir efsaneydi. Covid-19 kelimesi kelimesinin hükümet propagandasını körükleyen aynı medya, Amerikan ekonomisinin ekonomik mucizelerini ortaya koyan aynı ponpon kızlardı. Borsa ekonominin bir göstergesi değildir. Hükümet ve federal rezerv tarafından desteklenen ve bundan yararlanan az sayıda insanın kazanması için bir ponzi şemasıdır. CIA, Federal Reserve ve muhtemelen piyasaları manipüle etmek için hisse senedi alıp satan diğer ajanslarda bölümler olduğunu garanti ederim. Çoğu hükümet, dünya genelinde zaten müstehcen ekonomik eşitsizliği kötüleştiren varlıklara büyük miktarda kamu parası vermeyi seçti. Ekonomi çökmeye devam edecek, çünkü kasıtlı olarak manipüle edilmiş zayıflığı ve mikrop yayma kabiliyeti nedeniyle fiziksel para birimine olan inancı zayıflatmak plan budur.

Ötekinin korkusu ve sosyal mesafeye duyulan ihtiyaç– İnsanlar sürü zihniyetine girmeye istekliydiler ve şimdi bazı hükümet kurumları bu saçmalığı haklı çıkardığı için, en az 6 ”ayrı maske takıyorlar. Bu davranış için belirsiz bir gerekçe ve insanların bu davranışı tartışmasız kabul etmesi korkutucu. Kasabamda yüz maskeleri takan egzersiz yapmak için yürüyen çok sayıda insanın yanı sıra tek başına maske takan insanlar gördüm. Depresyon, hareketsizlik, yalnızlık, stres ve izolasyondan kaynaklanan halk sağlığındaki ölümler ve düşüş muhtemelen hastalıktan gerçekten ölenlerle karşılaştırılabilir olacaktır. Şahsen bana Covid-19 yüzünden Çin lokantalarını korumam gerektiğini söylemiştim. Hala yapıyorum ve hastalığının Çin dışına yayılmasından çok önce işlerinin etkilendiğini doğrulayan sahibi ile konuştum. İnsanlar virüsün sanal dünyaya kaçmasından çok önce, çevrimiçi antisosyal etkileşim sergileyebilecekleri ve / veya sanal bir gerçeklik yaratabilecekleri gibi tecrit ediyorlardı, bu muhtemelen hızlanacaktır. Sosyal etkileşim kasıtlı ve sistematik olarak kısıtlanmıştır. Bu alt redditteki insanlara internetin ne kadar izlendiğini ve sansürlendiğini söylememe gerek yok. Hala bilen insanlar zamanlarının çoğunu orada geçirmeyi tercih ediyorlar. Çocuklar en çok etkilenenler. Hayatlarının önemli bir bölümünü internette geçiriyorlar ve devlet okullarının çoğunlukla çevrimiçi olarak taşınacağını tahmin ediyorum. Tuğla ve harç okullarından kurtulmanın ne kadar ucuz olacağını düşünün ve öğrencilerin ilerlemesini izlemek için daha az öğretmen istihdam etmek zorundasınız. Başından beri plan bu. Genel halk daha da aşağılanacak. Hala özel beden okulları olacak çünkü yeni nesil derebeyi ve bayanları eğitmek bir zorunluluktur.

Sürü psikolojisi– Gerçek bu egzersizden uzaklaş. Demokrasi gibi terimler sadece, çoğunluğun insan davranışını ve psikolojik yapısını anlayan, inceleyen ve bundan yararlanan küçük gruplar tarafından ne kadar kolay ve etkili bir şekilde manipüle edildiğinden dolayı uygulanması imkansız olan fikirlerdir.

“Sizce pandemi ne değişecek ve sizce neyin vurgulandığını düşünüyorsunuz?” için 6 yanıt

Edirne merkezden ben gaye. Selam paylaşımınız süper ötesi güzel, teraziye tıkladım 18-05-2020 00:37:31

Çorum merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten valla dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 20-05-2020 21:19:04

Bartın merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten süper ötesi iyi, teraziye tıkladım 29-05-2020 12:21:38

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir