Etrafta dolaştığını gördüğüm bir komplo teorisi, sözde “sızdıran aşılar” teorisi. Temelde fikir şudur ki, seçkinler, aşılananların, kendilerine ve diğer aşılanmış kişilere karşı çok daha az tehlikeli olurken, aşı yaptırmayanları öldüren ölümcül süper yayıcılar olmasına neden olan kitlelerdeki hatalı aşıları besler. Bu arada, seçkinler, bu sorunlardan muzdarip olmayan sözde “mükemmel” bir aşı alıyorlar.

Bu teori ile ilgili 4 büyük sorun var, bu yüzden hepsinin saçmalık olduğunu düşünüyorum:

1. Aşılar zaten aylardır çıkıyor ve milyonlarca insan bunu çoktan yaptırdı. Aşılar onları mutasyona uğramış covid virüsü ile ölümcül süper yayıcılara dönüştürebilseydi, bunu zaten biliyor olurduk çünkü her yerde çok sayıda hasta veya ölen insan olacaktı. Yine de bu olmadı. Sızdıran aşı teorisyenleri, bunun “gerçek virüsün” henüz serbest bırakılmamış olmasından kaynaklandığı konusunda ısrar edecekler. Sanki tek bir tür corona virüsü varmış gibi. Veya virüslerin mutasyona uğramaması gibi.

2. Seçkinlerin kendilerini sözde “mükemmel” bir aşıyla koruma fikri hiçbir anlam ifade etmiyor. “Mükemmel” aşı yoktur. Çoğu zaman baca atışı işe yaramıyor bile. Seçkinler, kendilerini bu sözde süper yayıcılardan uzak tutmanın güvenilir bir yolunu bulamazlardı. Dahası, virüsler mutasyona uğradığından, onu kontrol altında tutmak imkansız olacaktır.

3. İnsanların aşı olma istekleri tutarsız olduğundan (bazı bölgeler% 80’den fazla aşı yapma isteğine sahipken, diğerlerinde% 40 kadar azdır) seçkinlerin gerçekte kaç kişinin öldüğünü kontrol etmenin güvenilir bir yolu yoktur. Bu sorunu çözmeyi zorunlu kılmak, ancak hemen yaptılarsa mantıklıdır. İnsanlar zaten her yerde ölürken değil.

4. Bu planın işe yaraması için, dünyadaki hemen hemen herkesin aynı veya benzer aşıları hemen hemen aynı anda yaptırması gerekecekti. Yine de hiçbir şey şu anda olup bitenden daha fazla olamaz. Dünya nüfusunun sadece% 5’i sözde sızdıran aşıları zamanında alırsa, o zaman diğer herkes aşıları yeterince hızlı alamadığı için ölürse ne olur? Bu beni, seçkinlerin kaç kişinin öldüğünü nasıl kontrol edemedikleri konusundaki yukarıdaki noktama geri getiriyor.

Yani evet. Sanırım bu aşılarla ilgili pek çok şey oluyor, ama açıkçası bu özel teori bana saçma gibi geliyor.

Author

29 Comments

1. Selamlar web siten valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım

2. Kastamonu merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım 05-02-2021 16:08:13

3. Mrb web sitesi inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. Selam herkese sayfan vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , doruk – 171

5. Gürbüz Reply

Çankırı dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . Selamlar web sitesi inan ki hayran edici, şukuladım , Gürbüz – 364

6. Kocaeli merkezden ben hatice. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim çok güzel, tebrikler 05-02-2021 20:06:25

7. Sakarya merkezden ben Emine. Merhaba herkese siteniz cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 05-02-2021 20:06:46

8. Selam herkese web siteniz vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım

9. Şanlıurfa dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . Selam herkese sayfan valla hayran bıraktı, şukuladım , Emine – 460

10. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 134

11. Sakarya dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . Selam sayfanız valla ilgi uyandırıcı, sağolun , ziya – 272

12. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz yeminle çok güzel, face de paylaştım , memo – 469

13. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi güzel, facebookta paylaştım , ali – 312

14. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden güzel, saolun

15. Gürbüz Reply

Kahramanmaraş dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . Merhaba herkese sayfa valla hayran edici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 406

16. Çorum merkezden ben doruk. Merhaba sayfa yeminle güzel, teraziye tıkladım 23-02-2021 12:25:36

17. Merhaba sayfan cidden hayran edici, linkedinde paylaştım

18. selam arkadaşlar web siteniz harbiden hoşuma gitti, teşekkürler

19. Kilis dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . selam arkadaşlar paylaşımın vallaha iyi, tebrikler , ziya – 172

20. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran edici, teşekkürler , gaye – 303

21. Uşak merkezden ben memo. selam arkadaşlar web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, saolun 14-03-2021 01:44:06

22. Selamlar paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

23. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. Merhabalar sayfan harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 80

24. Hatay merkezden ben . selamun aleyküm sayfa inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 31-03-2021 08:19:14

25. selam arkadaşlar paylaşımın vallaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

26. Bu konu : ” “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , banu – 287

27. Yozgat merkezden ben memo. Merhabalar siteniz süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 11-04-2021 07:36:47

28. Kastamonu dan kimler var. “Sızdıran aşılar” teorisi aptalca . Selamın aleyküm paylaşım inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 334

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link