Evet, yaptığı kesinlikle cesurcaydı, ama gerçekten yaptığı tek şey, zaten sağduyunun zaten bilmemiz gereken şeyi bize anlatmaktı. Hükümet, “Sızdırılan bilgiler”den çok önce on yıllardır bizi dinliyor ve becerilerini kullanmak yerine dinleme/deneme yeteneklerini yok ediyor, sızdırdı ve gitti. Ve biz de suçsuz değiliz çünkü her şey söylendikten ve iyi yapıldıktan sonra bile Alexa’nın ve daha güçlü cihazların bizi dinlemesine, kaydetmesine ve manipüle etmesine izin verdi. Cehennem sadece bir şey arayın ve gelecek ay tüm reklamlar aradığınız şey olacak. Yani toplumumuzun geldiği nokta bu: bize zaten bilmemiz gerekeni söyleyenleri övüyoruz, sonra unutmayı seçiyoruz ve bu konuda hiçbir şey yapmıyoruz çünkü düşünmemeye yardımcı olmak için daha iyi, daha parlak ve daha akıllı cihazlar alıyoruz…. ….

…TheInsaneUno tarafından gönderildi
[comments]

28 Comments

1. Muğla merkezden ben memo. Selamlar bu web sitesi vallaha çok güzel, facebookta paylaştım 30-06-2021 21:30:14

2. Konya dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Merhaba web siten inanki hayran bıraktı, tebrikler , ahmet – 70

3. Samsun dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Mrb bu web sitesi inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 65

4. Ordu dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . selamun aleyküm bu web sitesi inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 112

5. Gürbüz Reply

Selam paylaşımınız ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun

6. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese web siten inan ki çok güzel, teraziye tıkladım

7. Merhaba paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

8. Zonguldak merkezden ben Hasan. Selamlar sayfan inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım 06-07-2021 14:08:14

9. Bingöl merkezden ben ziya. Slm web sitesi harbiden dikkat çekici, tebrikler 06-07-2021 14:14:14

10. elif yılmaz Reply

Konya dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Selamın aleyküm sayfa vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 465

11. Bingöl merkezden ben doruk. Merhabalar sayfan cidden iyi, sağolun 19-07-2021 08:54:38

12. Mardin dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Slm sayfanız inanılmaz dikkat çekici, saolun , ali – 244

13. Karaman merkezden ben ahmet. Merhabalar web siten vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler 25-07-2021 18:37:32

14. Bitlis merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım 26-07-2021 22:36:49

15. Çanakkale merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 27-07-2021 09:23:45

16. Balıkesir dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Selamın aleyküm web siten inanılmaz hayran edici, face de paylaştım , Aylin – 73

17. Bu konu : ” Snowden Kahraman Değil ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız inan ki iyi, face de paylaştım , ziya – 30

18. Bu konu : ” Snowden Kahraman Değil ” çok güzel. Selamlar web siten ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ziya – 47

19. Bu konu : ” Snowden Kahraman Değil ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ali – 89

20. Denizli merkezden ben Emine. Selamlar sayfan yeminle iyi, facebookta paylaştım 23-08-2021 03:31:33

21. Bartın merkezden ben banu. Slm sayfa yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım 26-08-2021 20:55:25

22. selam arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım

23. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım

24. Giresun dan kimler var. Snowden Kahraman Değil . Selamın aleyküm paylaşım vallaha dikkat çekici, sağolun , ali – 410

25. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden çok iyi, face de paylaştım

26. Merhaba sayfanız inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

Write A Comment