Bu nedenle, son “Canlı Tartışma” mücadelesiyle ilgili 3 şey gerçekten aklıma geldi.

1. Rusya “bedelini nasıl ödeyecek”? Biden’in ima ettiği gibi, sonuçları olacaktır … bu sonuçların ne olacağı, kimsenin tahminine göre … ve muhtemelen başka bir Soğuk Savaş senaryosuna yol açacaktır. Biden neden bu kadar belirsiz? Ne niyet ediyor … yaptırımlar, diplomatik suçlama? ABD-Rusya ilişkilerinin ufukta ne olduğuna dair hiçbir fikrimizin olmaması, böyle bir çatışmanın sonuçlarını anlayan herkesi derinden endişelendiriyor.

2. Putin’in Biden’a “sağlık” dilemesi, açıkça Biden’ın fiziksel durumunu etkiledi. Bu aynı zamanda bir tehdit olarak da yorumlanabilir, “Tanrım, umarım sağlıklı kalırsın, eğer bir şey olursa utanç olur …” gibi bir şey. Biden herhangi bir nedenle ölürse, medyanın Biden’e “suikast” düzenlediği için Rusya’yı suçlayacağına dair hemen batan bir his hissettim. Şimdi, Putin kesinlikle birine suikast düzenleyecek türden – ancak Biden’a ne olursa olsun, saldırganlığı haklı çıkarmak için siyasi sermaye olarak kullanılacağını düşünüyorum.

3. ABD hükümeti içinde, Amerika’nın yaklaşmakta olan Büyük Buhran 2.0’dan kendisini çıkarabilmesi için büyük bir savaşa ihtiyacımız olduğunu düşünenler büyük olasılıkla var. Büyüleyici gerilimler bu gündemi ilerletiyor.

Author

9 Comments

1. Bu konu : ” Soğuk Savaş ve Büyük Buhran için kemerinizi bağlayın ” çok güzel. Merhaba web siten valla çok iyi, face de paylaştım , memo – 428

2. Bu konu : ” Soğuk Savaş ve Büyük Buhran için kemerinizi bağlayın ” çok güzel. Selam bu web sitesi inanki dikkat çekici, şukuladım , mehmet – 448

3. Selamın aleyküm bu web sitesi cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Osmaniye merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfan valla iyi, teşekkürler 27-03-2021 05:30:58

5. Antalya merkezden ben Aylin. Mrb sayfan inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 29-03-2021 12:34:15

6. Erzurum merkezden ben Aylin. Selamlar web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, şukuladım 07-04-2021 11:53:48

7. Bu konu : ” Soğuk Savaş ve Büyük Buhran için kemerinizi bağlayın ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan vallaha iyi, face de paylaştım , doruk – 160

8. Kastamonu dan kimler var. Soğuk Savaş ve Büyük Buhran için kemerinizi bağlayın . Slm siteniz inanılmaz mükemmel, tebrikler , mehmet – 157

9. Merhaba sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link