Son petrol kazaları gerçekten kaza mı?

Salgının yükselişiyle gezegenin petrol tüketimi önemli ölçüde azaldı. Petrol üreticisi ülkeler, hepsinin üretim miktarlarında tarihsel bir kesinti yapması gerektiğini kabul etmek için Nisan ayında bir toplantı yaptı. Mayıs ayından itibaren üretimi kısma kararı aldılar. Bununla birlikte, petrol çoktan aşırı üretildi ve tüm dünyada petrol depoları doldu. Nisan ayında WTI Ham Petrol fiyatlarının varil başına -37 USD’ye düştüğü, yani yanınızda götürürseniz varil başına 37 USD ödedikleri anlamına geliyor. Kullandığımızdan çok daha fazla petrol ürettiğimizi ama depolayacak yerimiz olmadığını hayal edin. Onlardan kurtulmak için çaresiz kalırsanız, kalanlara ne olacağını düşünüyorsunuz? Yol aylarında epeyce petrol sızıntısı ve sızıntısı olması bir tesadüf mü? Normalden çok daha sık ortaya çıktılar. Şunu belirtmek gerekir ki, bir pala petrol sahasını sarhoş ederseniz ve basıncı durdurursanız, o zaman riskli olur çünkü üretimi yeniden başlatmak zor olabilir.

-Mart ayının sonunda, on gün boyunca ABD’de 4 petrol sızıntısı kazası oldu.

– Ayrıca Mart ayı sonunda Yeni Zelanda’da bir petrol sızıntısı

-Mayıs sonunda Rusya’da büyük bir petrol sızıntısı

-Ayrıca Mayıs sonunda Rusya’da bir petrol kuyusu alev aldı

-Haziran ayında Kanada’da petrol boru hattı sızıntısı

İşte Wikipedia’nın doğruluk kontrolü için petrol sızıntılarının listesi:https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_oil_spills

(Rusya’daki petrol kuyusu yangını bir sızıntı olmadığı için listede yok)

7 3 ay içinde petrol sızıntısı. Yukarıdaki Wikipedia listesine göre son on yılda eşi görülmemiş bir durum.

Sonra Temmuz ayında Mauritius’ta bir petrol sızıntısı daha

Nisan ayındaki petrol üretim kesintisi toplantısından biraz önce aileme ve arkadaşlarıma böyle giderse bol miktarda petrolün denize düşeceğini söylüyordum. Tahminimin gerçekleşmesine üzüldüm. Doğal olarak kazalar arasında bir bağlantı olup olmadığı sorusu, yeterli depolama olmadığı ancak üretimi yeterince kesemedikleri gerçeği de gündeme geliyor. Çünkü kazalar muhtemelen petrol üreticilerinin petrol fiyatlarını tekrar yukarı çekmesi için işe yaradı. Petrol kesintisi toplantısı kapalı kapılar ile yapıldığından, ne üzerinde anlaştıkları hakkında hiçbir fikrimiz yok.

“Son petrol kazaları gerçekten kaza mı?” üzerine 10 yorum

1. Muğla merkezden ben gaye. Merhabalar siten inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 02-10-2020 13:02:16

2. Ardahan merkezden ben ziya. Slm web sitesi inanılmaz iyi, twitter da paylaştım 02-10-2020 13:02:26

3. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 06-10-2020 14:55:10

4. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selamlar paylaşımın yeminle dikkat çekici, şukuladım , banu – 408

Yorum yapın