Salgının yükselişiyle gezegenin petrol tüketimi önemli ölçüde azaldı. Petrol üreticisi ülkeler, hepsinin üretim miktarlarında tarihsel bir kesinti yapması gerektiğini kabul etmek için Nisan ayında bir toplantı yaptı. Mayıs ayından itibaren üretimi kısma kararı aldılar. Bununla birlikte, petrol çoktan aşırı üretildi ve tüm dünyada petrol depoları doldu. Nisan ayında WTI Ham Petrol fiyatlarının varil başına -37 USD’ye düştüğü, yani yanınızda götürürseniz varil başına 37 USD ödedikleri anlamına geliyor. Kullandığımızdan çok daha fazla petrol ürettiğimizi ama depolayacak yerimiz olmadığını hayal edin. Onlardan kurtulmak için çaresiz kalırsanız, kalanlara ne olacağını düşünüyorsunuz? Yol aylarında epeyce petrol sızıntısı ve sızıntısı olması bir tesadüf mü? Normalden çok daha sık ortaya çıktılar. Şunu belirtmek gerekir ki, bir pala petrol sahasını sarhoş ederseniz ve basıncı durdurursanız, o zaman riskli olur çünkü üretimi yeniden başlatmak zor olabilir.

-Mart ayının sonunda, on gün boyunca ABD’de 4 petrol sızıntısı kazası oldu.

– Ayrıca Mart ayı sonunda Yeni Zelanda’da bir petrol sızıntısı

-Mayıs sonunda Rusya’da büyük bir petrol sızıntısı

-Ayrıca Mayıs sonunda Rusya’da bir petrol kuyusu alev aldı

-Haziran ayında Kanada’da petrol boru hattı sızıntısı

İşte Wikipedia’nın doğruluk kontrolü için petrol sızıntılarının listesi:https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_oil_spills

(Rusya’daki petrol kuyusu yangını bir sızıntı olmadığı için listede yok)

7 3 ay içinde petrol sızıntısı. Yukarıdaki Wikipedia listesine göre son on yılda eşi görülmemiş bir durum.

Sonra Temmuz ayında Mauritius’ta bir petrol sızıntısı daha

Nisan ayındaki petrol üretim kesintisi toplantısından biraz önce aileme ve arkadaşlarıma böyle giderse bol miktarda petrolün denize düşeceğini söylüyordum. Tahminimin gerçekleşmesine üzüldüm. Doğal olarak kazalar arasında bir bağlantı olup olmadığı sorusu, yeterli depolama olmadığı ancak üretimi yeterince kesemedikleri gerçeği de gündeme geliyor. Çünkü kazalar muhtemelen petrol üreticilerinin petrol fiyatlarını tekrar yukarı çekmesi için işe yaradı. Petrol kesintisi toplantısı kapalı kapılar ile yapıldığından, ne üzerinde anlaştıkları hakkında hiçbir fikrimiz yok.

Author

79 Comments

1. Manisa merkezden ben ali. Selam herkese sayfa ciddiyim güzel, face de paylaştım 18-09-2020 16:02:50

2. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim dikkat çekici, tebrikler

3. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm paylaşımın vallaha hayran bıraktı, saolun

4. elif yılmaz Reply

Selamlar sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

5. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım

6. Muğla merkezden ben gaye. Merhabalar siten inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 02-10-2020 13:02:16

7. Ardahan merkezden ben ziya. Slm web sitesi inanılmaz iyi, twitter da paylaştım 02-10-2020 13:02:26

8. Artvin merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 06-10-2020 14:55:10

9. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selamlar paylaşımın yeminle dikkat çekici, şukuladım , banu – 408

10. Slm paylaşım inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

11. Selam herkese web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

12. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa harbiden iyi, saolun , gaye – 146

13. Ağrı merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web siteniz gerçekten çok iyi, şukuladım 01-11-2020 20:33:50

14. Mrb paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

15. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Merhabalar sayfan yeminle iyi, sağolun , emin – 165

16. Nevşehir dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . selamun aleyküm siten gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , Emine – 107

17. Karaman dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Selam sayfan inanki çok güzel, tebrikler , gaye – 146

18. Trabzon dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Mrb paylaşım süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım , emin – 493

19. Giresun merkezden ben ziya. Merhaba bu web sitesi süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım 11-12-2020 18:37:23

20. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , hatice – 182

21. İzmir dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Slm sayfa gerçekten hayran edici, teraziye tıkladım , ziya – 244

22. Siirt merkezden ben ahmet. Merhaba web siteniz süper ötesi çok güzel, sağolun 02-01-2021 22:26:28

23. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkatimi çekti, saolun , gaye – 345

24. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden iyi, twitter da paylaştım

25. Kilis dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Merhaba siten harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım , ziya – 171

26. Selam herkese sayfa inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım

27. Şanlıurfa dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , emin – 135

28. Eskişehir dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Merhaba herkese web sitesi yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım , gaye – 54

29. Çorum dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden çok iyi, tebrikler , Emine – 258

30. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Slm sayfa harbiden dikkatimi çekti, tebrikler , ali – 50

31. Gürbüz Reply

Bolu merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfanız valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 22-01-2021 07:14:57

32. Gürbüz Reply

Bartın merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşım inan ki iyi, twitter da paylaştım 22-01-2021 07:47:20

33. Merhaba herkese siteniz ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

34. elif yılmaz Reply

Niğde dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Merhaba herkese sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler , elif yılmaz – 453

35. Selamlar paylaşım cidden iyi, sosyal medyada paylaştım

36. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım

37. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım , Emine – 467

38. Sakarya merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web siten inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 11-02-2021 21:39:15

39. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 448

40. Selam paylaşım harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım

41. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız inanki mükemmel, face de paylaştım , Hasan – 228

42. Ankara merkezden ben Aylin. Selam paylaşımın vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-03-2021 07:43:32

43. Hakkari merkezden ben Aylin. Selam paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım 08-03-2021 00:56:24

44. Iğdır merkezden ben emin. Selamlar paylaşım inanki hayran edici, facebookta paylaştım 11-03-2021 15:28:54

45. Siirt dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Selamlar paylaşımın harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Aylin – 103

46. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanki çok iyi, teraziye tıkladım , hatice – 228

47. elif yılmaz Reply

Merhaba siten yeminle çok güzel, twitter da paylaştım

48. Kocaeli merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım 13-04-2021 21:48:41

49. Edirne dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Mrb paylaşım cidden çok iyi, sağolun , – 47

50. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle iyi, face de paylaştım , gaye – 401

51. Bolu merkezden ben hatice. selam arkadaşlar paylaşımın harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 07-05-2021 03:22:34

52. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inanki dikkatimi çekti, tebrikler , ali – 301

53. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Mrb web siten vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 470

54. Aksaray dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . selamun aleyküm web siten ciddiyim çok iyi, tebrikler , ali – 24

55. Siirt dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, saolun , ali – 159

56. Merhaba web siteniz süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

57. Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz iyi, twitter da paylaştım

58. Gürbüz Reply

Rize dan kimler var. Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? . Merhabalar bu web sitesi valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Gürbüz – 286

59. Kilis merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşımınız vallaha çok iyi, teraziye tıkladım 23-06-2021 14:48:10

60. Balıkesir merkezden ben hatice. Merhabalar sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 03-07-2021 19:22:53

61. Bartın merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfanız valla dikkat çekici, şukuladım 04-07-2021 02:49:14

62. Hakkari merkezden ben Hasan. Selam herkese siteniz inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım 09-07-2021 07:03:04

63. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selam paylaşımın harbiden iyi, sağolun , Hasan – 344

64. Muğla merkezden ben doruk. Slm paylaşım gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 10-07-2021 01:48:10

65. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Mrb web siteniz valla çok iyi, tebrikler , mehmet – 481

66. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden çok güzel, twitter da paylaştım , Emine – 30

67. Bartın merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım 16-07-2021 15:44:07

68. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Merhabalar web siteniz ciddiyim güzel, face de paylaştım , mehmet – 183

69. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız cidden çok güzel, tebrikler , emin – 282

70. Kocaeli merkezden ben . Selam siteniz harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 08:36:27

71. Selamın aleyküm bu web sitesi valla çok güzel, linkedinde paylaştım

72. Samsun merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım 27-07-2021 15:47:30

73. Bu konu : ” Son petrol kazaları gerçekten kaza mı? ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki hayran edici, şukuladım , gaye – 415

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link