Kaynak

Fasıl 32

Melekler Kutsal Ruh'un gücü ile konuşur — Erkekler Kutsal Ruh'tan dua etmeli ve kendileri için bilgi edinmelidir. MÖ 559-545 hakkında

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, sanırım bu arada girdikten sonra yapmanız gerekenler ile ilgili olarak kalbinizde biraz düşünün. Ama, işte, neden bunları kalbinizde düşünüyorsunuz?

Kutsal Ruh'u aldıktan sonra meleklerin diliyle konuşabileceğinizi size söylediğimi hatırlamıyor musunuz? Ve şimdi, Kutsal Ruh tarafından kaydedilen meleklerin diliyle nasıl konuşabilirsiniz?

Melekler Kutsal Ruh'un gücü ile konuşurlar; bu nedenle Mesih'in sözlerini söylerler. Bu nedenle size dedim ki, Mesih'in sözlerine bayram ettim; Mesih'in sözleri size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Bu nedenle, şimdi bu kelimeleri konuştuktan sonra, eğer onları anlayamazsanız, bunun nedeni sormamanız, ne de vurmanızdır; bu nedenle, ışığa getirilmezsiniz, ama karanlıkta yok olmalısınız.

Bakın, yine size söylüyorum, bu arada girip Kutsal Ruh'u alırsanız, yapmanız gereken her şeyi size gösterecektir.

Bakın, bu Mesih'in doktrini ve ette size tezahür ettirene kadar verilen doktrin olmayacak. Ve eti size tezahür ettirdiğinde, size söyleyeceği şeyleri gözlemleyeceksiniz.

Ve şimdi ben, Nephi, daha fazlasını söyleyemem; Ruh benim sözüm söylemeyi durdurur ve ben küfür, kötülük, cehalet ve erkeklerin sertliği yüzünden yas tutmaya bırakılırım; çünkü kelimeye olabildiğince sade bile olsa, kendilerine açıklık verildiğinde bilgiyi aramayacak, büyük bilgiyi anlamayacaklardır.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, hala kalbinizde düşündüğünüzü düşünüyorum; ve bu konuda konuşmak zorunda olduğum için üzülüyorum. Çünkü bir insana dua etmeyi öğreten Ruhu duyacak olsaydın, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir.

Ama bakın, size her zaman dua etmenizi ve bayılmamayı söylüyorum; ilk etapta Rab'bin kurtarması için hiçbir şey yapmamalısınız, Mesih adına Baba'ya dua edeceksiniz, performansınızı size gösterecektir, performansınız ruhunuzun refahı için olabilir.

Fasıl 33

Nephi’nin sözleri doğrudur — Mesih'i ifade ederler — Mesih’e inananlar, Nephi’nin sözlerine inanırlar; MÖ 559-545 hakkında

Ve şimdi ben, Nephi, halkım arasında öğretilen her şeyi yazamıyorum; ben de yazarken, konuşmaya kadar güçlü değilim; çünkü bir adam Kutsal Ruh'un gücü ile speaketh yaptığında Kutsal Ruh'un gücü erkeklerin çocuklarının kalbine taşır.

Ama işte, kalplerini Kutsal Ruh'a karşı sertleştiren, içlerinde hiçbir yeri olmadığını birçok kişi var; bu nedenle, yazılan ve onları boşa çıkmış saygılar gibi birçok şeyi uzaklaştırdılar.

Ama ben, Nephi, yazdıklarımı yazdım ve çok değerli ve özellikle de halkım için buna değer veriyorum. Çünkü onlar için sürekli gündüz dua ediyorum ve benim gözlerim yastıklarımı geceleri sularlar, çünkü onlar; ve Tanrı'ya imanla ağlıyorum ve ağlamamı duyacağını biliyorum.

Ve Lord Tanrı'nın dualarımı halkımın kazancı için kutsayacağını biliyorum. Ve zayıflık içinde yazdığım kelimeler onlara kuvvetlenecek; çünkü onları iyilik yapmaya ikna eder; babalarını onlara tanıtır; ve İsa'nın speaketh'i, onlara inanmaya ve sonsuz yaşam olan sonuna kadar katlanmaya ikna eder.

Ve gerçeğin sadeliğine göre günaha karşı sert bir şekilde hareket eder; bu nedenle, hiç kimse yazdığım sözlere öfkeli olmayacak, o şeytanın ruhundan olacaktır.

Ben sade bir şekilde yüceliyorum; Doğruyu yüceltiyorum; İsa'mda şanım var, çünkü ruhumu cehennemden kurtardı.

Halkım için bir sadaka ve yargı koltuğunda lekesiz birçok ruhla tanışacağım Mesih'e büyük bir inancım var.

Yahudi için yardım kuruluşum var — Yahudi diyorum, çünkü onları geldiğim andan itibaren demek istiyorum.

Yahudi olmayanlar için de yardım kuruluşum var. Ancak, bunlardan hiçbirini ummuyorum, ancak onlar Mesih'e uzlaştırılacaklar ve dar kapıya girecekler ve hayata yol açan boğaz yolunda yürüyecekler ve denetimli serbestlik gününün sonuna kadar yolda devam edecekler.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim ve ayrıca Yahudi ve yeryüzünün tüm uçları, bu sözlere kulak verdiler ve Mesih'e iman ettiler; ve eğer bu sözlere inanmıyorsanız, Mesih'e inanın. Ve eğer Mesih'e inanacak olursanız, bu sözlere inanacaksınız, çünkü onlar Mesih'in sözleridir ve bana vermişti; ve tüm erkeklere iyi yapmaları gerektiğini öğretiyorlar.

Ve eğer onlar Mesih'in sözleri değilse, yargılarsınız; çünkü Mesih size son günlerde sözleri olduğunu, güç ve büyük şanla gösterecektir; siz ve ben barının önünde yüz yüze duracağız; ve zayıflığım ne olursa olsun, ona bunları yazmam emredildiğini anlayacaksınız.

Ve Baba'ya Mesih adına dua ediyorum, çoğumuz olmasa da çoğumuz krallığında o büyük ve son gün kurtarılabilir.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, İsrail'in evindekiler ve yeryüzünün tüm uçları, seninle tozdan ağlayan birinin sesi olarak konuşuyorum: O büyük güne kadar veda edecek.

Ve Tanrı'nın iyiliğini paylaşmayacak, Yahudilerin sözlerine ve aynı zamanda sözlerime ve Tanrı Kuzu'nun ağzından çıkacak sözlere saygı göstermeyeceksiniz, işte size sonsuz bir veda teklif ediyorum , çünkü bu kelimeler sizi son gün mahkum edecek.

Yeryüzünde mühürlediğim şey için, yargılama çubuğunda size karşı getirilir; Çünkü Rab bana emretti ve itaat etmeliyim. Amin.

Author

127 Comments

1. Yalova merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden iyi, tebrikler 08-03-2020 22:49:03

2. Adana merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 08-03-2020 22:55:13

3. İzmir merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi güzel, twitter da paylaştım 08-03-2020 23:20:29

4. Iğdır merkezden ben mehmet. Selam web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler 08-03-2020 23:35:02

5. Aksaray merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden dikkatimi çekti, saolun 08-03-2020 23:47:49

6. Elazığ merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım 08-03-2020 23:48:15

7. Konya merkezden ben doruk. Selamlar web siten inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 08-03-2020 23:58:27

8. Merhaba herkese sayfa ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler

9. Sinop merkezden ben mehmet. Selamlar sayfan cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 09-03-2020 14:39:27

10. Ordu merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-03-2020 22:21:35

11. Bartın merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-03-2020 12:03:22

12. Edirne merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi valla hayran bıraktı, saolun 17-03-2020 11:02:07

13. Çanakkale merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 18-03-2020 11:47:57

14. Merhaba herkese paylaşımınız harbiden dikkat çekici, sağolun

15. Edirne merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım 28-03-2020 17:14:40

16. Kars merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm paylaşımın valla hoşuma gitti, saolun 30-03-2020 23:42:06

17. Yalova merkezden ben Emine. Mrb bu web sitesi süper ötesi çok güzel, tebrikler 03-04-2020 23:09:07

18. Aksaray merkezden ben ahmet. Mrb sayfa gerçekten hayran edici, teşekkürler 12-04-2020 18:49:53

19. Kütahya merkezden ben banu. Selamlar sayfan valla güzel, facebookta paylaştım 13-04-2020 01:30:16

20. Bingöl merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-04-2020 09:34:37

21. Merhabalar sayfanız süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım

22. Bitlis merkezden ben doruk. Mrb sayfan vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 21-04-2020 04:10:12

23. Merhaba sayfa süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

24. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

25. Aksaray merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım 26-04-2020 02:05:20

26. Sivas merkezden ben ahmet. Mrb sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, tebrikler 04-05-2020 16:43:06

27. Selamın aleyküm sayfa inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

28. Manisa merkezden ben ziya. Mrb sayfan inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 06-05-2020 23:43:42

29. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, sağolun

30. selamun aleyküm siten süper ötesi çok güzel, teşekkürler

31. Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 09:12:53

32. Van merkezden ben ahmet. Merhaba web siten cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 25-05-2020 02:02:33

33. Giresun merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 03-06-2020 18:50:39

34. Rize merkezden ben Aylin. Merhaba sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 04-06-2020 05:31:29

35. Merhaba web siten gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım

36. selamun aleyküm sayfanız inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım

37. Selam herkese paylaşımın inanılmaz hayran edici, sağolun

38. Trabzon merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 29-06-2020 01:59:26

39. Bitlis merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız inanki hayran edici, linkedinde paylaştım 04-07-2020 05:04:33

40. Adıyaman merkezden ben doruk. Mrb paylaşım vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım 08-07-2020 17:05:38

41. Kırıkkale merkezden ben Emine. Selamın aleyküm web siten süper ötesi güzel, teraziye tıkladım 09-07-2020 18:26:14

42. elif yılmaz Reply

Antalya merkezden ben elif yılmaz. Slm web siten yeminle hayran bıraktı, sağolun 10-07-2020 14:11:25

43. Samsun merkezden ben doruk. Mrb siten ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler 16-07-2020 11:39:55

44. Erzincan merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım 18-07-2020 04:53:25

45. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden iyi, şukuladım

46. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım

47. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun

48. Manisa merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımın harbiden mükemmel, teşekkürler 10-08-2020 03:32:02

49. Muş merkezden ben ali. selamun aleyküm web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, tebrikler 10-08-2020 12:14:33

50. Afyon merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfa süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler 17-08-2020 16:42:35

51. Erzurum merkezden ben gaye. Slm siten vallaha billaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 17-08-2020 21:39:24

52. Merhabalar sayfan yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım

53. Kırklareli merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan valla çok iyi, linkedinde paylaştım 26-08-2020 13:11:50

54. Gaziantep merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımınız ciddiyim güzel, twitter da paylaştım 03-09-2020 09:23:46

55. selamun aleyküm sayfa yeminle mükemmel, şukuladım

56. Isparta merkezden ben Emine. Selam siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 06-09-2020 21:22:49

57. Gürbüz Reply

Selam herkese web siteniz inan ki hayran edici, teşekkürler

58. Batman merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 11:35:28

59. Muğla merkezden ben Emine. Selam paylaşımınız yeminle mükemmel, saolun 06-10-2020 01:29:14

60. Amasya merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siten cidden mükemmel, teraziye tıkladım 09-10-2020 17:17:13

61. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. selamun aleyküm siten harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Emine – 285

62. Iğdır merkezden ben ahmet. Selamlar web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 19-10-2020 21:25:14

63. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım , ali – 308

64. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Merhaba web siten vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 240

65. selamun aleyküm sayfa inan ki çok güzel, facebookta paylaştım

66. Gaziantep merkezden ben ali. Merhabalar paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 17-11-2020 07:09:20

67. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Merhabalar siten inanki çok iyi, tebrikler , ziya – 190

68. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım cidden çok iyi, saolun , Emine – 257

69. Erzurum merkezden ben mehmet. Merhaba siteniz süper ötesi güzel, linkedinde paylaştım 30-11-2020 11:51:22

70. Mersin merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfa harbiden çok iyi, teraziye tıkladım 30-11-2020 17:44:44

71. Ordu merkezden ben ali. Merhabalar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım 05-12-2020 15:23:16

72. Erzurum merkezden ben memo. Selam paylaşımınız harbiden hayran edici, şukuladım 05-12-2020 15:23:18

73. Selamlar bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, teşekkürler

74. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan valla çok hoşuma gitti, teşekkürler , gaye – 485

75. Karabük merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web siten valla çok güzel, teraziye tıkladım 11-12-2020 03:28:19

76. Düzce merkezden ben emin. Merhabalar web siten yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım 14-12-2020 23:22:29

77. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selamlar sayfanız ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım , ziya – 209

78. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

79. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Mrb web siteniz gerçekten hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 388

80. Kastamonu dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . Mrb web siten valla hoşuma gitti, şukuladım , banu – 302

81. Bolu dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . selamun aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , ali – 484

82. Sakarya merkezden ben doruk. Selam herkese web siten ciddiyim güzel, sağolun 27-12-2020 16:59:44

83. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selamlar web siteniz yeminle çok iyi, sağolun , mehmet – 27

84. Muş dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . Mrb web sitesi cidden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , hatice – 343

85. Selam herkese web siteniz inan ki dikkat çekici, saolun

86. Mrb web siten vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım

87. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, saolun , Emine – 229

88. Merhaba sayfanız vallaha hoşuma gitti, teşekkürler

89. İstanbul dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . Selam herkese siten gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım , memo – 273

90. Giresun merkezden ben . Slm paylaşımın vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım 12-01-2021 17:29:19

91. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, saolun , ziya – 99

92. Samsun merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-01-2021 16:45:47

93. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim mükemmel, face de paylaştım

94. Kahramanmaraş merkezden ben Emine. Merhaba herkese siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 08-02-2021 16:51:05

95. Selamlar web sitesi inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım

96. elif yılmaz Reply

Merhaba paylaşımın harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım

97. Selamlar sayfanız süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım

98. selamun aleyküm paylaşım harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım

99. Sivas dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . selamun aleyküm sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , ali – 219

100. Yozgat dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim çok iyi, sağolun , – 461

101. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Merhabalar web siteniz gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım , Aylin – 242

102. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selam herkese paylaşım yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 153

103. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Selamlar web sitesi vallaha billaha hayran edici, teşekkürler 26-03-2021 06:38:21

104. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selam herkese paylaşım valla çok güzel, teşekkürler , Gürbüz – 461

105. Hatay dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . selamun aleyküm siteniz vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 327

106. Amasya merkezden ben banu. Selamlar web sitesi inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-04-2021 08:42:50

107. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selam herkese sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 138

108. Uşak merkezden ben . selamun aleyküm bu web sitesi inanki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 21-04-2021 05:18:40

109. Selamın aleyküm paylaşımınız gerçekten çok iyi, tebrikler

110. Bu konu : ” Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , Aylin – 199

111. Bolu dan kimler var. Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ” . Merhaba herkese web siten valla çok hoşuma gitti, teşekkürler , emin – 356

112. Samsun merkezden ben doruk. Merhaba herkese web siteniz inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım 15-05-2021 06:12:37

113. Van merkezden ben mehmet. Merhaba paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 22-05-2021 12:29:53

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link