Kategoriler
Genel

Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ”

Kaynak

Fasıl 32

Melekler Kutsal Ruh'un gücü ile konuşur — Erkekler Kutsal Ruh'tan dua etmeli ve kendileri için bilgi edinmelidir. MÖ 559-545 hakkında

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, sanırım bu arada girdikten sonra yapmanız gerekenler ile ilgili olarak kalbinizde biraz düşünün. Ama, işte, neden bunları kalbinizde düşünüyorsunuz?

Kutsal Ruh'u aldıktan sonra meleklerin diliyle konuşabileceğinizi size söylediğimi hatırlamıyor musunuz? Ve şimdi, Kutsal Ruh tarafından kaydedilen meleklerin diliyle nasıl konuşabilirsiniz?

Melekler Kutsal Ruh'un gücü ile konuşurlar; bu nedenle Mesih'in sözlerini söylerler. Bu nedenle size dedim ki, Mesih'in sözlerine bayram ettim; Mesih'in sözleri size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Bu nedenle, şimdi bu kelimeleri konuştuktan sonra, eğer onları anlayamazsanız, bunun nedeni sormamanız, ne de vurmanızdır; bu nedenle, ışığa getirilmezsiniz, ama karanlıkta yok olmalısınız.

Bakın, yine size söylüyorum, bu arada girip Kutsal Ruh'u alırsanız, yapmanız gereken her şeyi size gösterecektir.

Bakın, bu Mesih'in doktrini ve ette size tezahür ettirene kadar verilen doktrin olmayacak. Ve eti size tezahür ettirdiğinde, size söyleyeceği şeyleri gözlemleyeceksiniz.

Ve şimdi ben, Nephi, daha fazlasını söyleyemem; Ruh benim sözüm söylemeyi durdurur ve ben küfür, kötülük, cehalet ve erkeklerin sertliği yüzünden yas tutmaya bırakılırım; çünkü kelimeye olabildiğince sade bile olsa, kendilerine açıklık verildiğinde bilgiyi aramayacak, büyük bilgiyi anlamayacaklardır.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, hala kalbinizde düşündüğünüzü düşünüyorum; ve bu konuda konuşmak zorunda olduğum için üzülüyorum. Çünkü bir insana dua etmeyi öğreten Ruhu duyacak olsaydın, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir.

Ama bakın, size her zaman dua etmenizi ve bayılmamayı söylüyorum; ilk etapta Rab'bin kurtarması için hiçbir şey yapmamalısınız, Mesih adına Baba'ya dua edeceksiniz, performansınızı size gösterecektir, performansınız ruhunuzun refahı için olabilir.

Fasıl 33

Nephi’nin sözleri doğrudur — Mesih'i ifade ederler — Mesih’e inananlar, Nephi’nin sözlerine inanırlar; MÖ 559-545 hakkında

Ve şimdi ben, Nephi, halkım arasında öğretilen her şeyi yazamıyorum; ben de yazarken, konuşmaya kadar güçlü değilim; çünkü bir adam Kutsal Ruh'un gücü ile speaketh yaptığında Kutsal Ruh'un gücü erkeklerin çocuklarının kalbine taşır.

Ama işte, kalplerini Kutsal Ruh'a karşı sertleştiren, içlerinde hiçbir yeri olmadığını birçok kişi var; bu nedenle, yazılan ve onları boşa çıkmış saygılar gibi birçok şeyi uzaklaştırdılar.

Ama ben, Nephi, yazdıklarımı yazdım ve çok değerli ve özellikle de halkım için buna değer veriyorum. Çünkü onlar için sürekli gündüz dua ediyorum ve benim gözlerim yastıklarımı geceleri sularlar, çünkü onlar; ve Tanrı'ya imanla ağlıyorum ve ağlamamı duyacağını biliyorum.

Ve Lord Tanrı'nın dualarımı halkımın kazancı için kutsayacağını biliyorum. Ve zayıflık içinde yazdığım kelimeler onlara kuvvetlenecek; çünkü onları iyilik yapmaya ikna eder; babalarını onlara tanıtır; ve İsa'nın speaketh'i, onlara inanmaya ve sonsuz yaşam olan sonuna kadar katlanmaya ikna eder.

Ve gerçeğin sadeliğine göre günaha karşı sert bir şekilde hareket eder; bu nedenle, hiç kimse yazdığım sözlere öfkeli olmayacak, o şeytanın ruhundan olacaktır.

Ben sade bir şekilde yüceliyorum; Doğruyu yüceltiyorum; İsa'mda şanım var, çünkü ruhumu cehennemden kurtardı.

Halkım için bir sadaka ve yargı koltuğunda lekesiz birçok ruhla tanışacağım Mesih'e büyük bir inancım var.

Yahudi için yardım kuruluşum var — Yahudi diyorum, çünkü onları geldiğim andan itibaren demek istiyorum.

Yahudi olmayanlar için de yardım kuruluşum var. Ancak, bunlardan hiçbirini ummuyorum, ancak onlar Mesih'e uzlaştırılacaklar ve dar kapıya girecekler ve hayata yol açan boğaz yolunda yürüyecekler ve denetimli serbestlik gününün sonuna kadar yolda devam edecekler.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim ve ayrıca Yahudi ve yeryüzünün tüm uçları, bu sözlere kulak verdiler ve Mesih'e iman ettiler; ve eğer bu sözlere inanmıyorsanız, Mesih'e inanın. Ve eğer Mesih'e inanacak olursanız, bu sözlere inanacaksınız, çünkü onlar Mesih'in sözleridir ve bana vermişti; ve tüm erkeklere iyi yapmaları gerektiğini öğretiyorlar.

Ve eğer onlar Mesih'in sözleri değilse, yargılarsınız; çünkü Mesih size son günlerde sözleri olduğunu, güç ve büyük şanla gösterecektir; siz ve ben barının önünde yüz yüze duracağız; ve zayıflığım ne olursa olsun, ona bunları yazmam emredildiğini anlayacaksınız.

Ve Baba'ya Mesih adına dua ediyorum, çoğumuz olmasa da çoğumuz krallığında o büyük ve son gün kurtarılabilir.

Ve şimdi, sevgili kardeşlerim, İsrail'in evindekiler ve yeryüzünün tüm uçları, seninle tozdan ağlayan birinin sesi olarak konuşuyorum: O büyük güne kadar veda edecek.

Ve Tanrı'nın iyiliğini paylaşmayacak, Yahudilerin sözlerine ve aynı zamanda sözlerime ve Tanrı Kuzu'nun ağzından çıkacak sözlere saygı göstermeyeceksiniz, işte size sonsuz bir veda teklif ediyorum , çünkü bu kelimeler sizi son gün mahkum edecek.

Yeryüzünde mühürlediğim şey için, yargılama çubuğunda size karşı getirilir; Çünkü Rab bana emretti ve itaat etmeliyim. Amin.

“Son Zaman Azizler İsa Mesih Kilisesi'nin Vatikan'ın iki katı bir hazinesi olduğunu biliyor muydunuz? “Bir insana dua etmeyi öğreten Ruh'a işitirsen, dua etmen gerektiğini bilirdin; çünkü kötü ruh bir insana dua etmeyi öğretmez, ona dua etmemesi gerektiğini öğretir. ”” için 21 yanıt

Yalova merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden iyi, tebrikler 08-03-2020 22:49:03

Adana merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 08-03-2020 22:55:13

İzmir merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi güzel, twitter da paylaştım 08-03-2020 23:20:29

Iğdır merkezden ben mehmet. Selam web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler 08-03-2020 23:35:02

Aksaray merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden dikkatimi çekti, saolun 08-03-2020 23:47:49

Elazığ merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımın inanılmaz hoşuma gitti, şukuladım 08-03-2020 23:48:15

Konya merkezden ben doruk. Selamlar web siten inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 08-03-2020 23:58:27

Sinop merkezden ben mehmet. Selamlar sayfan cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 09-03-2020 14:39:27

Ordu merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-03-2020 22:21:35

Bartın merkezden ben Gürbüz. Mrb web siten cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 15-03-2020 12:03:22

Edirne merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi valla hayran bıraktı, saolun 17-03-2020 11:02:07

Çanakkale merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 18-03-2020 11:47:57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir