Kategoriler
Genel

Sorun polis değil!

Amerika’da kölelik var olduğunda, köle olarak siyah insanlara sahip olan köle sahipleri vardı ve köle çiftliklerinde düzeni sağlamak için ödenen atlarda erkek kiraladılar, köle polisine, kötülük ve yolsuzluk yasalarını uygulamak için onlara para verildi.

Eğer bir köle kaçarsa, at sırtındaki erkekler gidip kaçak köle yakalarlar ve sonra onları suçları için bir ceza olarak kırbaçlarlardı.

Onlar köle sahibinin yasal mülkiyetiydi, bu yüzden at sırtındaki erkekler sadece işlerini yapıyorlardı, yasayı takip ediyorlardı.

Köleliği sona erdirmek istiyorsan ne yapıyorsun? At sırtında erkeklerin peşinden gidip onlara saldırıp onlara karşı savaşıyor musunuz? Ne işe yarayacak? Köle sahipleri, aynı yasaları para için uygulamaya istekli olan daha fazla erkeği işe alacaklar.

Hayır, polisten nefret etmiyor ve onlara karşı savaşmıyorsunuz, bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek, köleliğin yasal olmasına izin veren sistemi değiştirmelisiniz ya da asıl köle sahiplerinin, yozlaşmış sistemden kazanç sağlayan zengin insanların peşinden gitmelisiniz.

Çoğu işini yapan ve ailelerini desteklemek için maaş çeken polisten nefret etmek mantıklı değil. Ahlaksız bir iş mi? Elbette. Fakat bu polislerin uyguladıkları yasaları değiştirmek için yapabilecekleri hiçbir şey yok.

Böylece, uyuşturucuya karşı başarısız savaş gibi, kötü ve yozlaşmış yasaları yaratan insanlar hakkında bir şeyler yapabilirsiniz. Ya da Dünya ve insanlık ile tekel oynamaya çalışan kötü milyarderler olan gerçek köle sahiplerinin peşinden gidebilirsiniz. Kölelik şu anda çoğunlukla yasadışı, ancak hala fakir insanları koyun ve sığırları olarak tutmaya çalışan zengin insanlar var.

“Sorun polis değil!” için 28 yanıt

Kırklareli merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 09-06-2020 22:36:02

Amasya merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inan ki mükemmel, teşekkürler 17-06-2020 11:45:46

Mardin merkezden ben ahmet. Selam herkese web siteniz vallaha mükemmel, tebrikler 30-06-2020 23:35:56

Çanakkale merkezden ben doruk. Selam herkese sayfa valla dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 02-07-2020 13:04:36

Kilis merkezden ben ziya. Selam herkese web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-07-2020 09:14:18

Kastamonu merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi vallaha çok iyi, twitter da paylaştım 16-07-2020 22:28:30

Kütahya merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 26-07-2020 19:28:18

Erzurum merkezden ben gaye. Merhaba sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 06-08-2020 21:28:17

Edirne merkezden ben ali. Selamlar paylaşım harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 28-08-2020 16:38:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir