Netflix’te Sosyal İkilem’i izledim. İlk 15 dakikada, görüşülen kişiler, büyük teknolojinin veri topladığını ve davranışları tahmin etmek için modeller kullandığını (öncelikle reklamcılık ve para kazanma için) belirttiler.

Görüşülenlerden bazıları, büyük teknolojinin kullanıcıları 7 gün 24 saat izlediğini ve kullanıcıların yaşadığı duyguları bildiğini iddia ediyor.

Bu doğruysa, büyük teknoloji kullanıcıları tarafından işlenen herhangi bir şiddet eyleminden (veya en azından önceden tasarlanmış eylemlerden) sorumlu olmaz mı?

Author

8 Comments

1. Bingöl dan kimler var. Sosyal İkilemdeki Bilgi Doğruysa ve Büyük Teknoloji Gelecekteki Eylemleri Tahmin Etmek İçin Verileri Kullanıyorsa, Capitol Kuşatması gibi Olayların Oluşmasına İzin Vermekten Büyük Teknoloji Sorumlu mu? . merhaba arkadaşlar sayfan inan ki güzel, teşekkürler , ali – 367

2. Uşak merkezden ben memo. Mrb paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 30-03-2021 01:07:10

3. Gaziantep dan kimler var. Sosyal İkilemdeki Bilgi Doğruysa ve Büyük Teknoloji Gelecekteki Eylemleri Tahmin Etmek İçin Verileri Kullanıyorsa, Capitol Kuşatması gibi Olayların Oluşmasına İzin Vermekten Büyük Teknoloji Sorumlu mu? . Mrb siten inan ki hoşuma gitti, saolun , doruk – 490

4. Şanlıurfa merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 01-04-2021 01:52:54

5. Bu konu : ” Sosyal İkilemdeki Bilgi Doğruysa ve Büyük Teknoloji Gelecekteki Eylemleri Tahmin Etmek İçin Verileri Kullanıyorsa, Capitol Kuşatması gibi Olayların Oluşmasına İzin Vermekten Büyük Teknoloji Sorumlu mu? ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım , ahmet – 121

6. Osmaniye dan kimler var. Sosyal İkilemdeki Bilgi Doğruysa ve Büyük Teknoloji Gelecekteki Eylemleri Tahmin Etmek İçin Verileri Kullanıyorsa, Capitol Kuşatması gibi Olayların Oluşmasına İzin Vermekten Büyük Teknoloji Sorumlu mu? . Selam siteniz cidden çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 68

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link