Şimdiye kadar hepimiz “Karen” memesini duyduk:

https://nypost.com/2020/05/14/what-does-it-mean-to-be-a-karen-viral-name-memes-explained/

Birçoğu oldukça komik olsa da ve hepimiz gerçek hayatta bir “Karen” tanıyoruz, ancak bu memenin daha koyu bir amaç için kullanıldığına inanıyorum.

Açıklamamdan önce memler güçlüdür ve “memetik savaş” adı verilen bir şey bile vardır:

https://en.wikipedia.org/wiki/Memetic_warfare

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.act.nato.int/images/stories/media/doclibrary/open201705-memetic1.pdf&ved=2ahUKEwiEr_Pn8c3pAhUJt54KHWOtDhcQFjATegQIAxAC&usg=AOvVaw1jy5BtJQUW23giscN9kPpX

(NATO Bağlantısı)

Memler, neredeyse herkesin anlayabileceği en basit dil biçimidir. Bu yüzden güçlüler; temeldir ve hızlı bir şekilde işlenirler. Çoğu, birkaç saniyeden daha uzun bir meme düşünmez. Ayrıca manipülasyon taktiği olabilecek mizah kullanıyorlar. Onlar yeni propaganda:

https://www.theguardian.com/us-news/2016/nov/04/political-memes-2016-election-hillary-clinton-donald-trump

Hatta bazıları Trump’ın “meme büyüsü” nedeniyle kazandığını iddia ediyor. Eğer bakmadıysanız, bu gerçekten ilginç bir teoridir. “Pepe” kurbağa, gayri resmi Trump maskotu, bazı garip kökenleri olan çok ünlü:

https://medium.com/tryangle-magazine/meme-magic-is-real-you-guys-16a497fc45b3

https://boingboing.net/2016/10/14/academic-paper-about-4chans.html/amp

Hangisine inanırsanız bakın, mesele şu ki, memler güçlü ve Karen olanı şimdi pop kültürünün ayrılmaz bir parçası. Geçen gün bazı çocuklarla konuşuyordum ve hepsi birbirlerine “Karen” diyerek birbirlerine hakaret ettiler.

Kimin umurunda?

Karen meme ile ilgili sorun, özellikle bir şey hakkında konuşmak isteyen herkesi, özellikle de kadınları caydırmak için kullanılıyor olması.

Karens şu anda komplo teorisyenleriyle ilişkilendiriliyor ve hepimiz “komplo teorisyeni” nin kirli bir kelime olduğunu biliyoruz. Maske veya sosyal mesafe takmayanlardır. Otoriteyi sevmezler. Aşıları sevmezler. Onlar kötü olanlar. Bana inanmıyor musunuz? Abone ol r / fuckyoukaren. Pek çok politik görev var.

Stratejiste göre,

“Erken memetik savaş daha ‘Dawkinsian’ bir mem kavramını kullandı. 1976 kitabında bencil gen olan Richard Dawkins, kopyalayabilen ve yayılabilen kültürel bir ürün için ‘mem’ kelimesini icat etti. savaş kampanyaları.

Meme savaşı artık daha çok memlerin bireysel bilgi savaş silahları olarak kullanılmasını ifade ediyor. Stratejik hedefleri güvence altına almak için kullanılabilecek bir dezenformasyon şeklidir. Dezavantajlı kampanyalar, Sovyetler Birliği’nin “dezinformatsiya” kampanyaları için bir ofisi (Stalin tarafından “aldatma niyeti ile dikkatlice oluşturulmuş yanlış bilgileri” tanımlamak için kullanılan bir terim) olduğunda en az 1923’e kadar uzanır. İnternet, aldatmanın bir fare tıklamasıyla kitlesel ölçekte gerçekleştirilebileceği bir çağ başlattı.

Aynı zamanda, havuzun karşısında, DARPA memeleri nasıl silahlandırabileceğini araştırmak için Dr Robert Finkelstein’a fon sağladı. Savunma için Sosyal Medya Zirvesi’nde yaptığı sunumda Finkelstein, tüm kamu işleri birimleri, Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve ABD Ordusu Sivil İşler ve Psikolojik Operasyonlar Komutanlığı için memetik savaş önerdi. “

Bir alıntıyla bitirmek için, propaganda ustası Lenin, bir zamanlar “Bizimle aynı fikirde olmayanlara karşı nefret, tiksinme ve küçümseme kitleleri arasında ekim yapan bir dilde yazabiliriz ve yazmalıyız.”

Memlerin yaptığı bu değil mi?

Author

97 Comments

1. Selam herkese web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun

2. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, şukuladım

3. Erzurum merkezden ben banu. Slm web siten inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 29-05-2020 09:06:00

4. Şanlıurfa merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siten vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım 10-06-2020 09:53:51

5. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, twitter da paylaştım

6. Çankırı merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siten vallaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 17-06-2020 18:43:11

7. Yalova merkezden ben mehmet. Mrb sayfanız inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 22-06-2020 02:42:22

8. Merhabalar paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

9. Kastamonu merkezden ben gaye. Merhabalar sayfan gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 30-06-2020 02:12:24

10. Selamın aleyküm web siten inanki iyi, twitter da paylaştım

11. elif yılmaz Reply

Slm web sitesi cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

12. Merhaba herkese paylaşımın vallaha hayran bıraktı, şukuladım

13. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım

14. Isparta merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok güzel, şukuladım 13-07-2020 14:01:38

15. Bursa merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siteniz ciddiyim güzel, şukuladım 14-07-2020 11:01:18

16. Ordu merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siteniz gerçekten çok güzel, şukuladım 17-07-2020 05:50:55

17. Muş merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siten cidden çok iyi, saolun 25-07-2020 04:06:39

18. elif yılmaz Reply

Hakkari merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese web sitesi gerçekten güzel, face de paylaştım 27-07-2020 19:51:05

19. Mrb sayfa harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

20. Hatay merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten yeminle dikkat çekici, şukuladım 02-08-2020 12:01:44

21. Merhaba paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler

22. selamun aleyküm sayfa gerçekten çok iyi, face de paylaştım

23. Selam herkese paylaşımın vallaha güzel, teşekkürler

24. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha güzel, twitter da paylaştım

25. Slm sayfanız vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

26. Kırşehir merkezden ben gaye. Mrb bu web sitesi harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım 07-09-2020 23:40:49

27. Erzurum merkezden ben ahmet. Selam herkese sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 14-09-2020 17:28:00

28. Karabük merkezden ben gaye. selam arkadaşlar siten inan ki güzel, teşekkürler 17-09-2020 09:41:27

29. Çorum merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha mükemmel, saolun 18-09-2020 14:48:20

30. elif yılmaz Reply

Selam paylaşımın inanki hayran edici, teşekkürler

31. Muş merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten ciddiyim iyi, şukuladım 20-09-2020 05:47:58

32. Merhaba herkese paylaşım ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım

33. Aydın merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar web siten cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler 21-09-2020 03:44:17

34. elif yılmaz Reply

Kocaeli merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım 25-09-2020 11:04:40

35. Selam bu web sitesi cidden hayran edici, linkedinde paylaştım

36. Selamlar siten gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım

37. Bursa merkezden ben ali. selamun aleyküm web siten vallaha dikkatimi çekti, şukuladım 06-10-2020 01:17:06

38. elif yılmaz Reply

Erzincan merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım 10-10-2020 21:46:55

39. Gürbüz Reply

Selam herkese paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, sağolun

40. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım

41. Siirt dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . Merhaba herkese sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım , emin – 108

42. Bursa dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . selam arkadaşlar web siteniz cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 422

43. Bartın merkezden ben ahmet. Merhaba sayfan inan ki mükemmel, teşekkürler 30-10-2020 22:36:54

44. elif yılmaz Reply

Amasya dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . Merhabalar siten inanki mükemmel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 331

45. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler , banu – 403

46. Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler

47. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Selam herkese sayfanız vallaha billaha hayran edici, tebrikler , Hasan – 10

48. Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

49. Selamın aleyküm sayfa vallaha iyi, teraziye tıkladım

50. merhaba arkadaşlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

51. Muş dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . selam arkadaşlar sayfa ciddiyim mükemmel, şukuladım , ali – 210

52. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler

53. Merhabalar paylaşım valla güzel, linkedinde paylaştım

54. Erzincan merkezden ben ali. Slm web siten vallaha mükemmel, teraziye tıkladım 30-12-2020 14:08:25

55. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Mrb web siten valla hayran edici, twitter da paylaştım , gaye – 190

56. Selam paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler

57. Merhabalar sayfan inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

58. Selamlar web siten harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

59. Iğdır dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun , hatice – 166

60. selamun aleyküm paylaşımınız valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım

61. Bilecik dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki çok iyi, teşekkürler , – 445

62. Adıyaman merkezden ben banu. Merhabalar web siten ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım 13-02-2021 14:01:02

63. Merhabalar sayfanız yeminle mükemmel, sosyal medyada paylaştım

64. Ankara dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . selam arkadaşlar sayfan gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 114

65. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Merhabalar sayfan cidden ilgi uyandırıcı, tebrikler , – 108

66. selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten çok iyi, şukuladım

67. Iğdır merkezden ben banu. Selam web siteniz inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 14-04-2021 18:38:10

68. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım

69. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Merhaba sayfa cidden dikkatimi çekti, tebrikler , mehmet – 152

70. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım

71. Slm siteniz valla hayran edici, facebookta paylaştım

72. Uşak dan kimler var. Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) . Mrb paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler , emin – 454

73. Selamlar sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

74. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Selam sayfanız harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ali – 24

75. Selamlar web siteniz cidden hayran edici, facebookta paylaştım

76. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, sağolun , ali – 449

77. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

78. selamun aleyküm siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım

79. Merhabalar web sitesi inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

80. Şırnak merkezden ben memo. Selam herkese paylaşımınız inanki güzel, sosyal medyada paylaştım 15-05-2021 07:50:25

81. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inan ki güzel, şukuladım , Emine – 149

82. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Slm sayfa vallaha hoşuma gitti, saolun , elif yılmaz – 265

83. elif yılmaz Reply

Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha iyi, sosyal medyada paylaştım 30-05-2021 02:16:19

84. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım , Emine – 42

85. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Slm bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 326

86. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Selamlar paylaşımın harbiden dikkat çekici, face de paylaştım , – 99

87. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Merhaba paylaşım harbiden iyi, sağolun , – 269

88. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden çok iyi, teraziye tıkladım , emin – 203

89. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Slm bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , ziya – 176

90. Kırşehir merkezden ben gaye. Selam paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-06-2021 23:57:27

91. Bu konu : ” Sosyal Kontrol Olarak “Karen” Meme (xpost / r / komplo) ” çok güzel. Merhaba herkese web siten inanki çok güzel, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 387

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link