Kategoriler
Genel

Sosyal medya, gündemi zorlamak ve popüler fikir yanılsamasını yaratmak için kullanılan şilin, botlar ve diğer sahte hesaplarla doludur. Eskiden bu hesapları tespit etmek kolaydı, ancak NVIDIA tarafından geliştirilen Yüz Üreten Yapay Zeka, gerçek olanı sahte olandan ayırmayı imkansız hale getirebilir.

Buradaki insanların çoğunun sosyal medyada halı saha için kullanılan sahte hesapların farkında olduğunu varsayıyorum. Botlar, şiller ve çorap kukla hesapları, popüler düşünce yanılsaması yaratmak için günlük olarak kullanılmaktadır. Farkında olmayanlar için, heres harika bir parça Birkaç yıl önce Sally Albright’ın yanlışlıkla onun büyük sahte hesap ağını nasıl ortaya çıkardığıyla ilgili.

Şu an itibariyle, bu shill / trol çiftliklerinden herhangi birinin bunu sahte hesap ordularında kullandığına dair önemli bir kanıt yoktur, ancak bunun gerçekte olduğunu gösteren güçlü bir dava oluşturmak için yeterli tesadüf vardır. Öncelikle bu kişilerin neden bu aracı kullanmadığını sorarak başlayalım. Bu hesaplara, sahte olduklarını kanıtlamayı zorlaştıran bir özgünlük düzeyi eklenmesine yardımcı olur. İnsanlar artık profil resimleri bir köpek, ağaç, meme veya benim favorim olan hesapları çağıramaz … süper sinirli anti-Trump “45 gamalı haç gibi görünmek için yapılmış” meme. Sonra avatar / insan olmayan profil resimlerine ne olduğunu soralım. Ortadan kayboldu sanki. Çoğu insan bunun sosyal medya şirketlerinin bu hesaplara zarar verdiği anlamına geleceğini söylese de durum böyle değildir. Hala oradalar, sadece gösterişli yeni bir insan yüzü ile. Bir sonraki astro-çim şilte olduğundan şüphelendiğiniz bir hesap gördüğünüzde üzerine tıklayın. 10 kişiden 9’unu bir insan yüzünün 1 (belki 2) profil resmi olduğunu ve bunu 2015 yılına kadar uzanan bir grup avatar / meme tabanlı profil resmi olduğunu söyleyebilirim. aynı 4 kaynaktan paylaşılan ve çok az veya hiç beğenmeyen siyasi mesajlardan oluşan bir zaman çizelgesi.

2019’un başlarında NVIDIA bir hiper gerçekçi yüz üreten AI Sahte insanların görüntülerini (herhangi bir pozda) o kadar gerçekçi ki, gerçekten var olduklarını kanıtlamak neredeyse imkansızdır. Bu resimler o kadar gerçek ki, onları çevrimiçi sorgulamak için çılgın görünüyorsunuz.

Şu an itibariyle, bu shill / trol çiftliklerinden herhangi birinin bunu sahte hesap ordularında kullandığına dair önemli bir kanıt yoktur, ancak bunun gerçekte olduğunu gösteren güçlü bir dava oluşturmak için yeterli tesadüf vardır. Öncelikle bu kişilerin neden bu aracı kullanmadığını sorarak başlayalım. Bu hesaplara, sahte olduklarını kanıtlamayı zorlaştıran bir düzeyde özgünlük eklenmesine yardımcı olur. İnsanlar artık profil resimleri bir köpek, ağaç, meme veya benim favorim olan hesapları çağıramaz … süper sinirli anti-Trump “45 gamalı haç gibi görünmek için yapılmış” meme. Sonra avatar / insan olmayan profil resimlerine ne olduğunu soralım. Ortadan kayboldu sanki. Çoğu insan bunun sosyal medya şirketlerinin bu hesaplara zarar verdiği anlamına geleceğini söylese de durum böyle değildir. Hala oradalar, sadece gösterişli yeni bir insan yüzü ile. Bir sonraki halı saha şilti olduğundan şüphelendiğiniz bir hesabı gördüğünüzde üzerine tıklayın. 10 kişiden 9’unu bir insan yüzünün 1 (belki 2) profil resmi olduğunu ve bunu 2015 yılına kadar uzanan bir grup avatar / meme tabanlı profil resmi olduğunu söyleyebilirim. aynı 4 kaynaktan paylaşılan ve çok az veya hiç beğenmeyen siyasi mesajlardan oluşan bir zaman çizelgesi.

Bu etkinliğin seçim mevsimlerinde artış eğiliminde olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Politikacılar, adaylarını daha popüler hale getirmek için bu ağlara para atıyorlar. 2016’da Rekoru Düzeltip Maviyi Paylaştık. Bugün elimizde “Disinfo’yu Yen“AI daha önce teröristleri sosyal medyada izlemek için kullanılan, ancak şimdi Covid Komploları / hedef profesyonel Trump hesaplarıyla mücadele. Yüz üreten teknolojinin eklenmesiyle, artık gerçek olanı söylemek gittikçe zorlaşıyor.

Herhangi bir kişi eklemek için daha fazla bilgi varsa, özellikle bu teknolojinin trol çiftlikleri tarafından kullanıldığına dair bir tür kanıt varsa, lütfen yapın.

“Sosyal medya, gündemi zorlamak ve popüler fikir yanılsamasını yaratmak için kullanılan şilin, botlar ve diğer sahte hesaplarla doludur. Eskiden bu hesapları tespit etmek kolaydı, ancak NVIDIA tarafından geliştirilen Yüz Üreten Yapay Zeka, gerçek olanı sahte olandan ayırmayı imkansız hale getirebilir.” için 11 yanıt

Ardahan merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfanız inanki mükemmel, şukuladım 22-05-2020 09:53:18

Giresun merkezden ben doruk. Merhaba paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 22-05-2020 10:51:08

Niğde merkezden ben elif yılmaz. Selamlar sayfa vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım 22-05-2020 10:51:24

Sakarya merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi çok güzel, teşekkürler 28-05-2020 12:52:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir