Kategoriler
Genel

Sosyal Medya sansürü ve statükoya aykırı olarak imformasyonun gölge yasağı, günümüzdeki kitap yakma ve bu tür bir kontrolü desteklerseniz totaliterizm altında yaşamanın bir damgasıdır, Nazi Sempatizanlarından daha iyi değilsiniz. Önce Komplo Teorisyenleri için geldiler …

Günlere ne olursa olsun, “Söylediklerine katılmayabilirim, ama ayağa kalkıp söyleme hakkın için mücadele edeceğim”? Bu, Amerikalıların ve dünyadaki özgürlük severlerin temel bir ideolojisi idi. Şimdi dünyanın her yerinde sansürü tezahürat eden ve muhalif fikirlerin ve hatta bazı çevrelerde açıkça yasaklanmayı savunan, para cezası ve ihlal edenlerin hapsedilmesini isteyen birçok insan var. Bu, Alman Devleti’nin 30’lu ve 40’lı yıllarda resmi anlatımını sorgulayan her türlü kitabı tam olarak yaktıkları Nazi Almanyası gibi rejimlerin otoriterizminden daha iyi değildir.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nazi_book_burnings

Nazi kitap yakmaları, Alman Öğrenci Birliği (“DSt”) tarafından 1930’larda Nazi Almanyası ve Avusturya’da törenle kitap yakmak için yürütülen bir kampanyaydı. Yanmayı hedefleyen kitaplar yıkıcı ya da Nazizme muhalif ideolojileri temsil eden kitaplardı. Bunlar arasında Yahudi, pasifist, dini, liberal, anarşist, sosyalist, komünist ve seksolog yazarlar tarafından yazılmış kitaplar da vardı. Yakılan ilk kitaplar Karl Marx ve Karl Kautsky’ye aitti.

Bu platformlarda insanlara, gruplara ve mülklere zarar vermek için her türlü doğrudan fiziksel tehdidi engelleyecek şekilde tüm konuşmaların yasal ve izinli olması gerekir.

Sosyal medya sitelerinin özel şirketler olduğunu ve istedikleri her türlü konuşmaya izin verme hakkına sahip olduğunu ve istedikleri herkese sansür edebileceğini söyleyebilirsiniz. Ben bunu söylerim. Çoğu, Reddit ve YouTube da dahil olmak üzere büyük sosyal medya sitelerinin tamamı olmasa da, hepsi hükümet tarafından ve Amerika’daki NSA gibi hükümet istihbaratıyla yatakta sübvanse edildi.

https://www.cnn.com/2013/09/30/us/nsa-social-networks/index.html

Sızan belgelere göre, politika değişikliğinin NSA’nın bir Amerikan vatandaşına tabi yabancı istihbarattan bağlantıları “keşfetmesine ve izlemesine” yardımcı olması amaçlandı. The Times Pazar günkü haberlere göre, NSA analistlerinin sosyal medya, coğrafi konum bilgileri, sigorta ve vergi kayıtlarının yanı sıra telefon ve e-posta kayıtları analizlerini geliştirmek için diğer kamu ve özel kaynakları kullanmalarına izin veriyor.

Lütfen bunu hatırla. Konuşma sansürünü destekliyor ve bunu yapmak için yasaları geçen hükümet, hükümet sizi sansürlemek için aynı kuralları kullanabilir ve eğer para cezası veya hapis cezası tehdidi olmadan özgürce konuşamayacağımız bir zaman gelirse, o zaman artık özgür ve dolayısıyla bir köle değil.

“Önce sosyalistler için geldiler ve ben konuşmadım – Çünkü ben sosyalist değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, ve ben konuşmadım – Çünkü ben bir sendikacı değildim. Yahudiler ve ben konuşmadım – Çünkü Yahudi değildim. Sonra benim için geldiler – ve benim için konuşacak kimse kalmadı. “

Martin Niemoller

Önce komplo teorisyenleri için geldiler ….

“Sosyal Medya sansürü ve statükoya aykırı olarak imformasyonun gölge yasağı, günümüzdeki kitap yakma ve bu tür bir kontrolü desteklerseniz totaliterizm altında yaşamanın bir damgasıdır, Nazi Sempatizanlarından daha iyi değilsiniz. Önce Komplo Teorisyenleri için geldiler …” için 23 yanıt

Şırnak merkezden ben banu. Selam paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 21-05-2020 02:25:24

Muş merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim güzel, face de paylaştım 29-05-2020 10:25:33

Kütahya merkezden ben gaye. Selamlar sayfa vallaha billaha çok iyi, face de paylaştım 30-05-2020 01:04:08

Diyarbakır merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 06-06-2020 23:25:46

Yalova merkezden ben Gürbüz. Merhaba siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 10-06-2020 13:38:40

Aksaray merkezden ben banu. Mrb web siteniz inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 25-06-2020 03:40:22

Denizli merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, saolun 01-07-2020 08:23:19

Düzce merkezden ben doruk. Mrb sayfanız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 05-07-2020 13:50:15

Siirt merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten mükemmel, teşekkürler 07-07-2020 00:54:53

Kilis merkezden ben Gürbüz. Merhaba siteniz süper ötesi çok iyi, teşekkürler 08-07-2020 23:51:45

doruk için bir cevap yazın Cevabı iptal et

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir