Kategoriler
Genel

Sosyal medya yankı odaları, “perdenin arkasındaki adam” için değil, aşırı radikalleşme için suçlanacak

Dürüst olmak gerekirse şimdi düşünüyorum, hepimizin düşündüğümüz kadar sosyal medyada manipüle edildiğini sanmıyorum. Facebook, insta ve Twitter’ın hepsi en az on yıldır var ve büyük kullanıcı tabanlarına sahipler. İstediğiniz kişiyi takip edersiniz, bu da genellikle sizinle aynı görüşlere sahip insanlardır. Bu nedenle çok büyük ve iyi tanımlanmış yankı odaları oluştu. Eğer insanlar bütün gün sosyal medyada fikirlerini paylaşarak geçiriyorlar ve bunu bir yankı odasında yaparlarsa, grup olarak fikirleri zaman geçtikçe yavaş yavaş radikalleşir. Ve şu an böyledir, eğer bir bernie destekçisine koz veya Biden için oy verdiğinizi söylerseniz, size lanet bir aptal olduğunuzu söylerler ve bunun tersi de geçerlidir. İnsanlar bugünlerde farklı görüşlere bile izin vermiyorlar çünkü her grup çok radikalleşti. İnsanlar artık telefonlarında, çoğunlukla sosyal medyada giderek daha fazla zaman harcıyorlar. Bunun psikolojik etkileri daha çok WAY üzerinde çalışılmalı, belki de bugünlerde bu kadar bağlantılı olan dünyanın aslında geri çekilmeleri var.

“Sosyal medya yankı odaları, “perdenin arkasındaki adam” için değil, aşırı radikalleşme için suçlanacak” için 36 yanıt

Ağrı merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfanız cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 01-06-2020 23:13:14

Niğde merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfan vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 02-06-2020 02:02:24

Şırnak merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşım inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-06-2020 14:33:52

Düzce merkezden ben Gürbüz. Selamlar siten valla dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 13-06-2020 15:27:02

Bilecik merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siteniz valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 14-06-2020 07:18:28

Ağrı merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web siten süper ötesi hayran edici, teraziye tıkladım 09-07-2020 18:41:49

Balıkesir merkezden ben doruk. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-07-2020 15:20:57

Kahramanmaraş merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşım vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 24-07-2020 11:41:12

Kırıkkale merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 29-07-2020 15:21:35

Adıyaman merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 06-08-2020 21:25:08

Bitlis merkezden ben Emine. Mrb sayfanız gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım 06-09-2020 10:04:08

Tokat merkezden ben gaye. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, sağolun 18-09-2020 08:14:52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir