Soykırım Aşamaları – Şimdi hangi aşamadayız? Kim ne yapıyor?

1 Sınıflandırma İnsanlar “onlar ve biz” olarak ikiye ayrılır.

2 Simgeleştirme “Nefretle birleştiğinde, semboller parya gruplarının isteksiz üyelerine zorlanabilir …”

3 Ayrımcılık “Hukuk veya kültürel güç, grupları tam medeni haklardan dışlar: ayrımcılık veya apartheid yasaları, oy haklarının reddi”.

4 İnsanlıktan çıkarma “Bir grup diğer grubun insanlığını reddediyor. Grubun üyeleri, hayvanlar, haşarat, böcekler veya hastalıklarla eşittir.”

5 Organizasyon “Soykırım her zaman örgütlenir … Özel ordu birimleri veya milisler genellikle eğitimli ve silahlı … “

6 Polarizasyon “Nefret grupları kutuplaştırıcı propaganda yapıyor …”

7 Hazırlık “Toplu katliam planlanıyor. Kurbanlar etnik veya dini kimlikleri nedeniyle tespit ediliyor ve ayrılıyor …”

8 Zulüm “Kamulaştırma, zorunlu yerinden edilme, gettolar, toplama kampları”.

9 İmha “Katiller için ‘imha’ dır çünkü kurbanlarının tamamen insan olduğuna inanmıyorlar.”

10 İnkar “Failler … herhangi bir suç işlediklerini inkar ediyorlar …”

“Soykırım Aşamaları – Şimdi hangi aşamadayız? Kim ne yapıyor?” üzerine 13 yorum

1. Çorum merkezden ben ali. Selam sayfan inanki hayran edici, teraziye tıkladım 03-10-2020 00:41:54

2. Burdur merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım 03-10-2020 00:45:48

3. Çanakkale merkezden ben ziya. Slm sayfan vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 03-10-2020 00:57:57

4. Gümüşhane merkezden ben ahmet. Mrb paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sağolun 03-10-2020 01:13:53

5. Bayburt merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, saolun 03-10-2020 01:33:42

6. Edirne merkezden ben Emine. Selam sayfan valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 03-10-2020 11:38:03

7. Kırşehir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz süper ötesi çok güzel, twitter da paylaştım 07-10-2020 03:20:53

8. Hatay dan kimler var. Soykırım Aşamaları – Şimdi hangi aşamadayız? Kim ne yapıyor? . Merhaba herkese sayfanız inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 283

9. Erzincan dan kimler var. Soykırım Aşamaları – Şimdi hangi aşamadayız? Kim ne yapıyor? . Merhaba siten inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler , Emine – 135

Yorum yapın