Kategoriler
Genel

Söyleyecek Bir Şeyleri Olan Ölüler 0.4: Adam Parfey

0.4 DAHA ŞEYLE ÖLÜM KİŞİ

Tarih halkında gözden kaçan interaktif biyografi koleksiyonundan oluşan devam eden bir proje. Karşı kültür, sahte bilim ve mutlak çılgınlık olarak kategorize edilen bu bireyler yaşarken dinlenmediler ve sadece yeniden değerlendirme sonucunda tarih boyunca farklı bir düşünce biçiminin bastırıldığı ve bugün içinde yaşadığımız toplumu şekillendirdiği açıktır.

Bu doğanın günlük güncellemeleri için r / TheMysterySchool’a gidin.

————————-

Adam Parfrey 12 Nisan 1957’de New York’ta doğdu ve 10 Mayıs 2018’de Seattle, Washington’da öldü.

Parfey, “Feral House” adlı meşhur yayın şirketi ile tanınıyordu. FH, genellikle alışılmadık, aşırı veya “yasak” bilgi alanlarında yoğunlaşan kitaplar yayınlama konusunda uzmandır. Feral House, çeşitli konularda çeşitli kitaplar yayınladı:

• Joesph Goebbels’in 1929 tarihli romanının İngilizce çevirisi “Micheal”.

• Çok sayıda farklı niş ideoloji ve felsefe üzerine bir yazı koleksiyonu olan “Kıyamet Kültürü” nihilizm, ubermench ve gizli arka plan Amerika hükümeti.

• “Aşk, Cinsiyet, Korku, Ölüm: Hayatın İç Hikayesi Son Yargı Süreci Kilisesi“Bu, dünyadan doğan kültün derinliklerine gizli Scientology’nin kökenleri, Beatles ve üyeleriyle dabbled Manson Ailesi.

Parfey’nin kitapları hiçbir zaman kitle bilincine geçmemiş olsa da bu, hiç kimsenin dinlemediği anlamına gelmez. Aksine. Parfey’i bir ilham kaynağı olarak gösteren ve yasak bilginin kralı olarak statüsünü teyit eden çalışmalarına atıfta bulunan kayda değer bireylerin uzun bir listesi var.

• Tim Burton, Parfey’in Feral House aracılığıyla yayınladığı ve düzenlediği bir kitap kullandı:Ecstasy Kabusu: Edward D. Wood’un Yaşamı ve Sanatı, Jr.“1994’ün başlı başına biyopik olan“ şimdiye kadarki en kötü film yapımcısı ”olan Ed Wood’un hayatını ve kariyerini detaylandıran“Ed Wood”.

• Parfey’nin aktörle çalışma ilişkisi vardı Crispin Glover. Glover, “Kıyamet Kültürü 2Makale, Glover’un Hollywood’un son yıllarda devam ettiği yönündeki hoşnutsuzluğunu detaylandırdı. Özellikle yönetmen Steven Spielberg hakkında söyleyecek iyi bir sözü yoktu. “Bu ne?” Spielberg’in onu Joseph Gobbels’le karşılaştıran güdülerini sorgulayarak, Spielberg’in çocuklara olan sevgisi ve Güney Kaliforniya’da kalan son sulak alanı aşma kararını gündeme getirdi. Parfey ayrıca Glover’un yönetmenlik ilk çıkış filminde de rol aldı.Bu ne?

• Film yapımcısı Jonas Åkerlund Feral House tarafından yayınlanan ve “Kaosun Efendileri” 1980’lerde Norveç Black Metal sanatçılarının tartışmalı ve suçları hakkındaydı. aynı adlandırın. Parfey senarist olarak kabul edilir.

• Muhtemelen en önemli ve tartışmalı çalışma Parfey, “Son Yargı Süreci Kilisesi”. Bu örgüt 1960’larda Londra’daki iki eski bilim adamı tarafından kuruldu. İnançları ve uygulamaları Aleister Crowley ve bu nedenle Scientology Kilisesi.. Onlar da etkiledi Charles Manson ve ailesi 1960’ların San Francisco hippi sahnesinde öne çıktı. Ayrıca, Carl Jung ve kutsal üçleme yorumlaması. Jung, üçlünün şeytana eşit olabilen dördüncü bir parçası olduğuna inanıyordu ve insan ruhunun bu kısmı göz ardı edilirse zihinsel bir dengesizlik meydana gelebilir. 1980’lere gelindiğinde, grup kilisede artan farklılıklar nedeniyle daha küçük gruplara ayrıldı, ancak kilisenin dogması “Medyum TV“Eninde sonunda gruba dönüştü”Seni Psychick Gençlik Tapınağı. Bu grup ünlü sanatçı tarafından kuruldu Genesis P-Orridge ve Crowley’in çalışmalarının gerçek bir devamıydı ve bu fikirleri sanatçıları etkileyen sanatsal topluluğa yaydık. Zonklayan Kıl (Genesis’in bir parçası olduğu, Fabrika Kayıtlarına şarkı söylendi ve Paul McCartney’den ödünç alınan bir kayıt cihazında albüm yaptı), Skinny Puppy, Coil, Nine Inch Nails ve Yeah Yeah Yeahs. Genesis ne yazık ki bu yılın başlarında geçti ve soy genç protein tarafından sürdürülüyor Jason LouvPsychedelic kâşif tarafından yönetilen yeni Netflix şovu “The Midnight Gospel” de yer aldı Duncan Trussell .

Adam Parfey’i duymamış olabilirsiniz ama garanti ederim ki Feral House’daki çalışmalarından esinlenen pop kültürü. Kitapları tarafından okunuyor aktörler, yönetmenler ve müzisyenler yazılı söz konusu olduğunda saçak konulardaki “otorite” olarak kabul edilir. Feral House’daki çabaları, pop kültürünün kendisini koruduğu belirsiz konuların çoğuna değerli bir kapı görevi görüyor. Alternatif düşünme alanına yaptığı katkılar, düşünce okulu ve büyük şefkat kapasitesi gibi çok değerlidir.

“Söyleyecek Bir Şeyleri Olan Ölüler 0.4: Adam Parfey” için 10 yanıt

Edirne merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siten inanki iyi, facebookta paylaştım 16-07-2020 14:12:29

Ankara merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten vallaha billaha güzel, tebrikler 16-07-2020 23:59:46

Bartın merkezden ben mehmet. Selam sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 17-07-2020 15:26:09

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfanız vallaha çok iyi, twitter da paylaştım 20-07-2020 04:43:23

Adıyaman merkezden ben doruk. selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten güzel, twitter da paylaştım 28-07-2020 03:23:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir