Kategoriler
Genel

Space Jam alternatif gerçekliğinde mi yaşıyoruz?

Tamam bu uzun, ama beni dinle:

2020 bana bir Space Jam türü hikayesi gibi geliyor.

1996 yılında, 24 yıllar önce (Kobe Bryant'ın tekrar ziyaret edeceğimiz sayı) Space Jam çıktı. Bilmeyenler için Space Jam, emekli bir Michael Jordan'ın hikayesini ve Major League Baseball'da oynama ve başarısız olma deneyimlerini takip ediyor. Bu arada, uzayda tema parkı temalı bir gezegen olan Moron Dağı'ndan bir uzaylı ırkı var. Moron Dağı'nın lideri (Bay Swackhammer), tema parkı için yeni ve heyecan verici cazibe merkezleri istiyor. Looney Tunes karakterlerini tökezledi ve Moron Dağı'nın yeni yıldızları olmalarını istediğine karar verdi.

Swackhammer, Looney Tune Land'e gitmek ve Looney Tunes'u kaçırmak için beş doofy uzaylı tavuk kullanıyor. Bugs Bunny'den başkası tarafından yönetilmeyen Looney Tunes karakterleri, "Morons" a istediklerini kaçırmayacaklarını, kazanmak zorunda kalacaklarını söylüyor. Looney Tunes, küçük ve küçücük boyları göz önüne alındığında Morons'a bir basketbol oyununa meydan okumaya karar verir. Görünüşe göre iyi bir fikir olan Moronlar, NBA'nin süperstar basketbolcularla dolu olduğunu öğreniyorlar ve yeteneklerini çalmaya karar veriyorlar. Moronlar, NBA oyunlarına gizlice girmeyi ve bu sırayla değil, Shaun Bradley, Charles Barkley, Patrick Ewing, Muggsy Bogues ve Larry Johnson'un yeteneklerini çalmayı başardılar.

Bu "yetenek çalma" Moronların devasa canavar boyutuna kadar dana etmelerine ve takımlarına "Canavarlar" adını vermelerine izin verir. Film, şimdi ne yapılacağını anlamaya çalışan Looney Tunes karakterlerinin denemelerini takip ediyor çünkü ciddi şekilde eşleşmiyorlar. Michael Jordan'ı ona yardım etmek için "ödünç alma" fikrini düşünüyorlar ve Bill Murray ve Larry Bird ile golf yaparken onu bir golf deliğinden emerek satın alıyorlar. Uzun öykü kısa, Michael Jordan, Looney Tunes'un Monstarları yenmesine yardımcı oluyor ve Monstarlar, NBA yeteneklerini etkilenen NBA yıldızlarına geri vermek zorundalar.

Şimdi, bunun Coronavirus ve mevcut durumumuzla ne ilgisi var? Bugün 26 Mart olmak üzere, kızı Kobe Bryant'ın ve diğer birçoklarının uçak kazasında öldürülmesinden bu yana tam iki ay geçti. Kariyerinde iki farklı forma numarası olan Kobe Bryant, 24 ve 8, NBA'de bir süperstardı ve Los Angeles'ta ve tüm dünyada sevildi. Kobe Bryant'ın öldüğünü ilginç buluyorum 24 Space Jam tiyatrolara çıktıktan yıllar sonra. Milyonlarca insanın hayatına dokunan sevgili bir NBA süperstarıydı.

Kobe Bryant'ın ölümünden sonra, sadece ülkede değil, dünyada da bir birlik duygusu vardı. Hayatın her kesiminden farklı insanlar, dünyanın iyiliği ve bu kadar sevilen birini yas tutmak için bir araya geldi. Kobe Bryant ile birlikte 8 diğerleri o gün hayatını kaybetti. O günden bu yana dünya çapında birlikten başka bir şey olmadı. Tabii ki birlik şu anda dünyadaki hemen hemen her ülkeyi süpüren salgın hastalıkla birlikte olumsuz bir yerden geliyor.

Kobe'nin ölümü bir domino etkisi yarattı ve NBA'nin tüm büyük sporların ilkini kapatmasına neden oldu. NBA'nin kapatılması, "NBA'yi süpüren bilinmeyen bir hastalık" nedeniyle Zımba Merkezi'nin dev bir muşamba ile kaplandığı Space Jam'deki sahneyi anımsatıyordu. NBA, maruz kalan ilk spor oldu ve Rudy Gobert, Covid-19 için pozitif test eden ilk profesyonel sporcu oldu.

Space Jam çıkarken 24 yıllar önce ve salgın Ocak ayında çok belirginleşiyor 8 Bu yılın, Kobe Bryant ve helikopter kazasının dünya çapındaki bu salgının katalizörü olduğu ilginç buluyorum ve her şeyin Michael Jordan'ın basketbolda uzaylıları yenmek için Looney Tunes'la takım oluşturduğu basit bir filmle başladığını hissediyorum. . Coronavirus Space Jam tarafından tahmin edildi mi? Bence bu zaman geçtikçe tartışılacak bir şey.

“Space Jam alternatif gerçekliğinde mi yaşıyoruz?” için 37 yanıt

Uşak merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz güzel, saolun 26-03-2020 21:43:44

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfa vallaha mükemmel, linkedinde paylaştım 26-03-2020 21:45:55

Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfanız vallaha mükemmel, tebrikler 12-04-2020 02:23:54

Kütahya merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, sağolun 01-05-2020 14:49:31

Mardin merkezden ben banu. Slm sayfa inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 02-05-2020 01:42:36

Adana merkezden ben Gürbüz. Slm web siteniz inanılmaz iyi, face de paylaştım 05-05-2020 01:19:59

Kırşehir merkezden ben banu. Slm sayfan süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 09-05-2020 09:46:21

Ardahan merkezden ben ziya. selamun aleyküm web siten yeminle hoşuma gitti, teşekkürler 10-05-2020 11:56:53

Amasya merkezden ben banu. Mrb paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 14-05-2020 08:59:55

Samsun merkezden ben banu. Selam bu web sitesi cidden hayran edici, linkedinde paylaştım 07-06-2020 21:27:37

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım vallaha güzel, tebrikler 22-06-2020 22:23:21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir