StolenHistory.gov

Kısa bir süre önce, tarihsel revizyonizm alanındaki yayınlarımın ve çevirilerimin büyük ilgiyle karşılandığı bir foruma kaydoldum: stolenhistory.net. Bu, yayınladığım materyalin ilk topluluktu çekici açık faiz. Ama ben yetişir açmaz Alman aristokrasisinin çabalarıyla tarihin çarpıtılmasına değinen bir konu, hemen ertesi gün, forumda bir ön moderasyon başlatıldı.

Forumu desteklemek için yazdımAlmanya’dan bir yönetici, bunların sadece benim tahminlerim olduğunu söyledi: Bu forumdaki yayınların ön moderasyonunun tanıtılmasıyla ortaya koyduğum konunun bağlantısı. Daha sonra bir sansürlü bir akademik kitaba atıfta bulunan yayın aranan “Sahtecilik, Çoğaltma, Kurgu: Alman Rönesans Sanatının Zamansallıkları“. Bu gönderi 5 saatten uzun süredir ön denetimden geçmedi, tekrar bir destek isteğinde bulundum. ABD moderatörü “Gelecekteki gönderilerinizi dört gözle bekliyorum – umarım burada kalmaya karar verirsiniz!” – bu da bana göndermeye devam etme ve giderek daha fazla rahatsız edici konuları ele alma konusunda ilham verdi.

Ancak birkaç gün önce her şey değişti, bir kullanıcının tarihi yeniden yapılanma girişimi ve Ulysses olaylarının Baltık Denizi’ne aktarılmasıyla ilgili gönderisine, Ulysses’in sözde yazarı – İtalyan hümanist hakkında bilgiler içeren yorumlar ekledim. Angelus Politianus. Yayının yazarının oldukça acı verici tepki gösterdiği ve Odysseia’nın fabrikasyonu konusundaki revizyonist eklemelerim hakkında, belirtildiğinden çok daha sonra kademeli olarak yönetime şikayette bulunmaya başladı. Alman yönetici (dreamtime@stolenhistory.net) oldukça hızlı yanıt verdi ve gündeme getirilen konunun yazarlığı ile ilgili yorumlarımı ayrı bir konu başlığına taşıdı. Yorumumu başka bir konu başlığına taşımamamı isteyen bir yorum tekrar yazdım, Ulysses’i Baltık’a götüren tarihi yeniden yapılanmanın yazarının atıfta bulunduğu kaynakların açıklığa kavuşturulmasını isteyerek. Bundan sonra bu yorum kaldırıldı ve bu forumda hızlı bir şekilde yasaklandım.

Ulysses ile ilgili kaynakları açıklığa kavuşturmak istediğim yorumumun sansürün nedeninin sadece bir formalite olduğunu ve gerçek sebebin Alman tarihi çarpıtmaları temasıyla ilgili diğer yorumlarımda ve muhtemelen Nazi / Budist bağlantıları.

Oldukça dikkat çekici, ancak Alman yönetici, çalınan hikayeye adanmış sitede hesabımı bloke ettikten birkaç saat sonra (kaynağı açıklığa kavuşturmak için sorum nedeniyle) nadir gönderisini yaptı, “UFO’lar, Uzaylılar ve Temas Sorunu (belgesel)“. Forumda tanıtılan tarihi rekonstrüksiyonların yazarlığı ile ilgili sorular, UFO’lar ve uzaylılar konusunu tanıtanlar tarafından sansürleniyor. Bu oldukça dikkat çekici.

Sonra alıntı yapıyorum Jef Demolder:

21 Ağustos’ta stolenhistory.org, Wayback Machine’de arşivlendi. Instragram ve Twitter hesapları da silindi. Bu olay, yönetici “Korben Dallas” ile olaydan önce veya sonra herhangi bir iletişim olmadan aniden oldu.

Stolenhistory.org, tarih eleştirisi için en iyi ve en aktif İngilizce konuşan platformdu. Birçoğu çok hayal kırıklığına uğradı. Olay farklı forumlarda tartışıldı. Şimdiye kadar, ne olduğuna dair kimsenin ilk elden bilgisi yok. “Dreamtime” ve stolenhistory.org’a düzenli olarak katkıda bulunan diğer bazı kişiler, antik sitenin yarısının kaydedildiği ve yeni başlıkların açıldığı stolenhistory.net adında yeni bir forum başlattı.

Birçoğu makalelerini stolenhistory.org’da yayınladı. Sitenin aylık yaklaşık 100.000 sayfa görünümü vardı. Ancak “Beşinci unsur” filmindeki bir rolün ardından kendisine adını veren “Korben Dallas” ın arkasındaki gerçek kişiyi kimse tanımıyordu.

Bu olaydan sonra dikkatimi bu popüler foruma çekti ve stolenhistory.net adlı yeni foruma kaydoldum. Ancak çok geçmeden, stolenhistory.org, sitenin önceki yazarı KorbenDallas’ın yeniden yayınlamaya başladığı yerde yeniden açıldı. Stolenhistory.net’te anlatılan sansür olayından sonra, stolenhistory.org’a kayıt oldum, uygun bir konu seçtim (ABD’de nakliye ve eski tarz binaların yıkılmasına adanmış) ve KorbenDallas tarafından bildirilen bilgileri tamamlayan bir yorum bıraktım.

Burada yorumun kamuya açıklanmamasına ve durumunun “onay bekleniyor” olarak değişmesine şaşırdım, yani bu sitede bile yorumlar için ön denetim var. Birkaç saat sonra, konu hakkında KorbenDallas’ın orijinal gönderisinden biraz daha fazla ayrıntı içeren yorumumun onaylanmadığını ve silindiğini keşfettim. Bu olayla ilgili çeşitli şüphelerim vardı, ancak bunun basit bir hata olabileceğini kabul ettim. Stolenhistory.org’un kurallarını daha dikkatli okudum ve forum kurallarına mümkün olduğunca saygı göstererek aynı yorumu tekrar yaptım:

r / komplo - StolenHistory.gov

Görünüşe göre hesabımın burada yorum yazması artık devre dışı. Ben sadece bu konu hakkında düşünmüştüm, belki de KorbenDallas bir çeviri ve bu konuyu çok daha ayrıntılı olarak ortaya koyan bir Rus revizyonistine bağlantı içeren detaylı yorumumu beğenmedi. Bu yüzden, Afrika’daki modern çöl bölgesinde nehirlerin ve şehirlerin bolluğuna adanmış başka bir başlıkta, Barbaria hakkında bilgiler ekleyerek bir yorum yayınlamaya çalıştım:

Ve yine, tamamen aynı sonuç. Yeni KorbenDallas’ın artık geçen yılki forum olayından önceki KorbenDallas ile aynı olmadığından şüphelendim. Belki birisi eski Korben Dalas’ın sanal görüntüsünü yeni amaçları için kullanıyor, çünkü artık stolenhistory.org’da kullanıcılar kendi yayınlarını yapamıyor, sadece KorbenDallas hakkında yorum yapabiliyor. Bir forumdan kişisel bir bloga gitti. Yorum yapma yeteneğimin ön denetimi ve engellenmesi, bu kişinin doğrudan dreamtime@stolenhistory.net ile bağlantılı olduğunu ima etti. Eski bir forum kullanıcısıyla kontrol ettim ve o, önceden ön denetleme yapılmadığını ve tüm kullanıcıların yeni ileti dizileri oluşturabileceğini söyledi. Stolenhistory.org’daki yeni ön denetleme tarzı, dreamtime@stolenhistory.net tarzı ile bir bağlantı olduğuna dair şüphelerimi doğruladı.

Eski KorbenDallas ve yeni KorbenDallas’ın farklı kişiler tarafından yönetildiğine dair şüphelerimi kontrol etmeye karar verdim. İşte yeni KorbenDallas’ın iddia ettiği şey:

Yani, aynı eski KorbenDallas olduğunu iddia ediyor, ancak sizi bir Alman yönetici dreamtime@stolenhistory.net tarafından yönetilen yeni forum stolenhistory.net’e yönlendiriyor. Ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı bu yeni KorbenDallas eski forum arşivine erişimi 50 günle sınırlıyor. İfadesini kontrol etmeye karar verdim ve bulmaya çalıştım forumdaki en eski yayınlar:

Eski forumun beşinci gönderisi şurada mevcuttur: web arşivive şu dillerde de mevcuttur: yeni forum. Ancak dokuzuncu gönderi şu dilde mevcut değil: web arşivine de mevcut değil yeni forum:

Kanımca bu, yeni forumun arşivinin dreamtime@stolenhistory.net adresinde mevcut olanla aynı şekilde web arşivinden geri yüklendiğini açıkça gösteriyor. Bence bu, yeni KorbenDallas’ın iddia ettiği kişi olmadığını gösteriyor ve yeni KorbenDallas’ın dreamtime@stolenhistory.net ile bağlantısı hakkındaki şüphelerimi doğruluyor. Şimdi stolenhistory.org’un alan kayıtlarını kontrol etmeye karar verdim, bunların daha da şüpheli olduğu ortaya çıktı. Bunlar eski KorbenDallas ile ilgili kayıtlardır:

“createdDateISO8601”: “2018-03-18T05: 07: 55 + 00: 00”,
“updatedDateISO8601”: “2020-03-04T13: 34: 42 + 00: 00”,
“expiresDateISO8601”: “2021-03-18T05: 07: 55 + 00: 00”,

Sonra bazı garip değişiklikler olur:

“createdDateISO8601”: “2018-03-18T05: 07: 55 + 00: 00”,
“updatedDateISO8601”: “2020-09-20T08: 04: 07 + 00: 00”,
“expiresDateISO8601”: “2022-03-18T05: 07: 55 + 00: 00”,

Aynı zamanda kayıtlarını da kontrol etmeye karar verdim. stolenhistory.net:

“createdDateISO8601”: “2010-11-22T21: 45: 28 + 00: 00”,
“updatedDateISO8601”: “2020-09-17T04: 45: 25 + 00: 00”,
“expiresDateISO8601”: “2020-11-22T21: 45: 28 + 00: 00”,

Yani, bu alan, stolenhistory.org’un kapatılmasından üç gün sonra, görünüşe göre dreamtime@stolenhistory.net tarafından sahiplenildi, ancak boş bir forumun ilk anlık görüntüsü şu tarihe kadar görünmüyor birkaç hafta sonra:

Bu noktada, bu iki alanın daha önce var olduğunu keşfettim. Web arşivine baktım ve hem stolenhistory.org hem de stolenhistory.net alan adlarının (ve stolenhistory.com) daha önce aynı kişi tarafından yönetildiğini görünce şaşırdım:

Çalınan Tarih adlı kitabı nedeniyle hepsi bu şekilde adlandırıldı. Bu adam hakkında bilgi aramayı denedim ve bir twitter hesabı buldum stolenhistory.org çalışmayı durdurmadan bir hafta önce tweet’im bitti. Bu hikayeyle ilgili olarak bu adam hakkında üzücü düşünceler beslemem çok şüpheli görünüyor, o kadar ki, belki de bunun eski KorbenDallas olduğunu düşündürüyor.
Ancak konuyu araştırırken, eski KorbenDallas’ın gönderileri için herhangi bir referans bırakmadan bazı Rusça revizyonist materyalleri kullandığını keşfettim:

https://weewarrior.wordpress.com/2020/08/24/the-stolen-history-mystery/#comment-2704

Facebook’ta bu sayfayı keşfettiğimde her şey daha da sıradışı hale geldi:

Bu, Frantz’ın kaderi hakkındaki üzücü düşüncelerimi dağıttı (onunki iyi ve hayatta), ama dikkatimi onun görev yerine çevirdi. 10 yıl boyunca o Atsugi askeri üssü:

Atsugi’nin gizli geçmişi, Gary Powers’ın Rusya üzerinden uçurduğu U-2’yi barındıran bir CIA U-2 Üssü olmayı da içeriyor. Aynı zamanda U-2’ye atanan genç denizci Lee Harvey Oswald …

Bu üs, Lee Harvey Oswald’ın SSCB’deki gezisinden önce burada görev yaptığı ve CIA, MKULTRA deneylerini gerçekleştiriyor. Görünüşe göre bu Demokrat cumhuriyetçi ve Çalınan Tarih hakkında bir kitap yazan bir CIA çalışanı olabilir. Ve belki de sonraki forum, üçüncü dünya ülkelerinden tarihi revizyonist materyalleri Batı’da “doğru” bağlamda algılanacak şekilde yeniden tercüme etme girişimi olarak CIA ile de ilişkilidir.

Bunların hepsi bir psikopat mı? Peki stolenhistory.org’un çalışmasındaki bu kesinti ne anlama geliyor? Projenin CIA kontrolünden yüksek Bavyera yetkililerine devredilmesi? Yeni sahiplerin neden eski site veritabanına erişimi yok? Afrika kökenli vatansever CIA subayı, Beyaz Sakson Protestanlara itaat etmek istemedi mi ve yetkilerini devretmesi emredildiğinde forum veritabanını yok etmeyi mi başardı?

Çok fazla soru ve çok az cevap …

ODD # V (a) / 1, iii; 37Chs3187

“StolenHistory.gov” üzerine 22 yorum

1. Uşak merkezden ben hatice. Merhabalar siten inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 06-02-2021 17:41:49

2. Muğla merkezden ben banu. Selam paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, saolun 06-02-2021 17:59:26

3. Gümüşhane dan kimler var. StolenHistory.gov . Selamlar bu web sitesi valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım , memo – 70

4. Erzurum dan kimler var. StolenHistory.gov . Mrb web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım , ali – 218

5. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha dikkatimi çekti, saolun , Gürbüz – 58

6. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Selamlar sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , hatice – 149

7. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Selam herkese siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım , – 180

8. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Mrb paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 268

9. Bitlis dan kimler var. StolenHistory.gov . Selam paylaşımınız harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 445

10. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Selamın aleyküm siten süper ötesi çok güzel, face de paylaştım , ahmet – 89

11. Erzurum dan kimler var. StolenHistory.gov . Merhaba herkese sayfa vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , gaye – 181

12. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımınız valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım , ziya – 465

13. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. Slm paylaşım inan ki iyi, twitter da paylaştım , – 436

14. Bartın merkezden ben hatice. Selam web siteniz ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım 09-02-2021 01:40:41

15. Niğde merkezden ben . Merhabalar siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 20-02-2021 17:30:40

16. Bu konu : ” StolenHistory.gov ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, saolun , Gürbüz – 80

17. Adana merkezden ben hatice. selamun aleyküm bu web sitesi inanki dikkat çekici, teşekkürler 25-02-2021 16:39:37

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link