Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz

Bu, burada yeni bir düşünce değil, ancak birçok gönderinin bunu ima ettiği, ancak açıkça söylemediği için bunu tartışmak için yazılı hale getirmek istedim.

Şu anda bu sevilen kitabın başlangıç ​​hikayesini yaşıyoruz. Öncelikle, herhangi bir ülkede bu kitabı okumaya bile izin verildiğini söylememe izin verin, bu, totaliter bir durumda olmadığınız anlamına gelir. Ancak hızlı bir Google araması size bu kitabın çok tartışmalı olduğunu ve gelecekte tamamen yasaklanabileceğini gösterir.

İşte o güne kıyasla kitaptaki bazı ana temaları vurgulayan düşüncelerimden bazıları (aşina olmayanlar için tanımlarıyla birlikte):

Doublethink – “Aynı anda birbiriyle çelişen iki inancın doğru olduğunu kabul etme eylemi” – Doublethink şu anda ABD’de SJW’ler ve ‘uyandırma’ kültürü aracılığıyla farklı bir şekilde bulunuyor. Her şeyin ırkçı olduğu inancı ve bu algılanan ırkçılığı iptal ederek yardımcı oluyorsunuz.

Loony Tunes Speedy Gonzales’in ırkçı olup olmadığını belirleyen “beyaz kadın” ın harika bir örneği. 1999’da ‘uyanma’ kültürü hızlı Gonzales’in kötü bir klişe olduğunu belirledi ve onu iptal etti. Latino ve Hispanik topluluklardan (görünüşe göre ‘rahatsız olanlar) gelen şikayetlerden sonra, toplulukların referans alınmasını sevdiği için tekrar yayına girdi. Bugün iptal kültürü, çifte düşüncenin başlangıcının saf bir örneğidir.

** Düşünce Suçu – “** Okyanusya’nın baskın ideolojisi olan Ingsoc’un (İngiliz Sosyalizmi) ilkelerine aykırı olan söylenmemiş inançlar ve şüpheler gibi bir kişinin politik olarak alışılmışın dışında düşüncelerini tanımlar.”

ABD’de Trump destekçisi olduğunuzu / olduğunuzu söylemenin sosyal olarak yanlış olduğuna bakın. Bu, erken dönem düşünce suçlarının mükemmel bir örneğidir.

Gazete – “gereksiz” kelimeleri ortadan kaldırır, ancak aynı zamanda düşüncenin daralmasını ve dolayısıyla farkındalığı teşvik eder. … yaratması ve açıklamasıyla Gazete, Orwell okuyucuyu, dili yaratan ve nasıl kullanılacağını belirleyen bir hükümetin kontrol vatandaşlarının zihinleri. “

Bu büyük bir şey. Mevcut kültürümüzde, o kadar çok kelime ve deyim “saldırgan” olarak kabul ediliyor ki, bunları normal dilde kullanmanıza izin verilmiyor. Zamirleri düşünün, bu ‘cinsiyetten bağımsız’ ifadeler (yani, kanada hükümetinin telefon hatlarında ‘baba’ veya ‘anne’ diyemez), ırk, lbgt vb. Adına konuşma dilleri bile ortadan kalktı. eminim.

Unperson – buharlaştırılmış biri. Buharlaşma, bir kişinin gizlice öldürülmesi ve toplumdan, şimdiki zamandan, evrenden ve varoluştan silinmesidir.

Sanırım hepimiz onun ile ilgili olabiliriz, tarih kitaplarından yavaş yavaş silinen birini düşünün (Epstein?)

Hafıza deliği – sansür için kullanılan büyük bir yakma fırınına giden küçük bir kanaldır

Bugün toplumda biraz farklı, ancak şu anda devam eden tüm twitter sansürünü düşünün.

Telescreens – TV, evlerinde biriyle iletişim kurmak ve izlemek için kullanılır

Bunlara akıllı televizyonlar ve Alexa ile zaten sahibiz – özellikle bunun gibi fikirlerle bunun nereye varacağını bir düşünün https://www.thetimes.co.uk/article/hate-crime-bill-hate-talk-in-homes-must-be-prosecuted-6bcthrjdc

Düşünce Polisi – Düşünce Polisi (Thinkpol) sır polis kişisel ve politik düşünce suçunu keşfeden ve cezalandıran süper devlet Okyanusya düşünceler hükümet tarafından onaylanmamış.

İşin garibi, mevcut Dems ile, bunun bir dereceye kadar çok gerçekçi bir düşünce olduğunu düşünüyorum.

Kitaplarda değinilmesi gereken birçok başka tema ve fikir var, ancak ben sadece bazı ana fikirlerle başlamak istedim. Dürüst olmak gerekirse, nerede olduğumuzu ve önümüzdeki birkaç yılın bu tür bir dünyaya nasıl yol açacağını ve bugün içinde olduğumuz şeyin bir gün 1984 prequel olabileceğini görmek kolay.

Her zaman söylediğim gibi “Kitabın bir rehber değil, bir uyarı olması gerekiyordu”.

Her neyse, bazı düşünceler ve tartışmalara bayılırım.

Herkese şerefe

“Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz” üzerine 31 yorum

1. Hatay dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 153

2. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. Mrb paylaşım inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , gaye – 91

3. Karaman dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . selamun aleyküm web sitesi vallaha hayran bıraktı, face de paylaştım , ahmet – 334

4. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten inan ki iyi, sosyal medyada paylaştım , gaye – 85

5. Şırnak merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımınız inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 06-12-2020 14:05:18

6. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi cidden güzel, teşekkürler , – 62

7. Edirne dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Selam herkese siteniz inan ki hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 163

8. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz inanki mükemmel, teşekkürler , gaye – 173

9. Isparta dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Slm siteniz valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 42

10. Gümüşhane merkezden ben mehmet. Mrb sayfa inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 24-12-2020 23:49:39

11. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, sağolun , banu – 168

12. Sivas dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Slm sayfanız vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 71

13. Karaman dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Mrb siten yeminle iyi, facebookta paylaştım , hatice – 37

14. Kahramanmaraş merkezden ben hatice. Selam herkese sayfa vallaha billaha iyi, tebrikler 12-01-2021 00:13:40

15. Karabük merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfanız yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 13-01-2021 10:11:37

16. Artvin merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-01-2021 21:21:37

17. Sinop merkezden ben emin. Selam herkese web sitesi inan ki güzel, linkedinde paylaştım 15-01-2021 11:32:32

18. Kütahya dan kimler var. Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz . Merhaba web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , hatice – 172

19. Yalova merkezden ben hatice. Selamlar paylaşımınız cidden hayran edici, twitter da paylaştım 02-02-2021 06:39:22

20. Bu konu : ” Şu anda 1984 Origin Story’yi yaşıyoruz ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha çok güzel, saolun , gaye – 352

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link