Tarihin canlı hale getirilmesini istiyorsanız, r / soccer’e gidin çünkü böyle bir şey daha önce hiç olmamıştı.

tl; dr Büyük kulüpler, muazzam bir maaş günü fırsatı görüyor ve elle seçilmiş takımlardan oluşan kapalı bir lig oluşturmak istiyorlar. UEFA 60 milyar dava açtı. FIFA, bu ligdeki herhangi bir oyuncunun milli takımını temsil etmesini yasaklamakla tehdit ediyor. Çeşitli Avrupa hükümetleri halihazırda buna karşı davalar hazırlıyor. Yerel ligler, bu kulüpleri liglerinden atmakla tehdit ediyor.

Sadece durumun çok kısa bir özetini vermek için. En büyük kulüplerden 12’si dün gece yarısı (Avrupa saati) ECA’dan (Avrupa Kulüpler Birliği) çekildiklerini ve bu yıldan itibaren kurucu üyeler olarak yeni bir Süper Lig’e katılacaklarını açıkladı. Bu yarışma hafta ortasında gerçekleşecek ve kulüpler hafta sonları yerel liglerine katılmaya devam edecekler.

Sistemin şu anda çalışma şekli, her Avrupa ülkesinden en iyi takımların Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanması ve daha iyi liglerin daha fazla yer almasıdır. Örneğin, en iyi 4 İngiliz takımı otomatik olarak hak kazanırken Beyaz Rusya şampiyonları sadece 1 sıralama elde eder. Şampiyonlar Ligi büyük kulüplere / liglere doğru eğilimli olsa da, liginizdeki en iyi takımlardan biri olmaya hak kazanarak rekabete girmeniz gerekiyor.

Bu Süper Lig, tüm bunları değiştirmeye çalışıyor, çünkü 12 kurucu üye bu ligin daimi üyeleri olacak, dolayısıyla her kulüpten yılda 400 milyon dolar kazanması beklenen bu ligden çok büyük karlar elde edebilecek. Geçen yılın Şampiyonlar Ligi galibi 4 katından fazla. Ne kadar iyi ya da kötü olursanız olun, her kurucu kulüp bu parayı garantili olarak alacak.

Süper Lig her zaman beliren bir tehdit olmuştur, ancak genellikle yeni bir döngü oluştuğunda ve mevcut Şampiyonlar Ligi formatının yeniden müzakere edilmesi gerektiğinde bir müzakere taktiği olarak kullanılmıştır. Daha da şaşırtıcı olan, ECA ve UEFA’nın Şampiyonlar Ligi formatında yeni değişiklikler üzerinde anlaşması ve ECA’nın başkanı (Andrea Agnelli), aynı zamanda kurucu üyelerden biri olan Juventus’un başkanıdır. Süper Lig’in. Dün gece, Juventus Süper Lig’e katılmayı kabul ettiği sırada Agnelli, ECA başkanlığından istifa etti.

Dün gece duyurulduğu halde, insanlar hala büyük kulüplerin gerçekten istedikleri Şampiyonlar Ligi değişikliklerini alabilmeleri için bunun başka bir taktik olduğunu düşünüyorlardı, ancak bu sabah JP Morgan’ın finanse etmek için 6 milyar dolar taahhüt ettiği keşfedildi. bu rekabet. Tüm futbol dünyası ters çevrildi ve kimse ne olacağını bilmiyor.

20 Comments

1. Kütahya merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, sağolun 19-04-2021 14:10:59

2. Bu konu : ” Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti ” çok güzel. Merhaba sayfan yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Hasan – 35

3. Merhaba herkese sayfa yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım

4. Eskişehir dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . Selam herkese sayfa vallaha billaha iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 456

5. Erzincan dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . Selamlar paylaşım cidden çok güzel, facebookta paylaştım , – 272

6. Afyon dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 306

7. Bu konu : ” Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler , doruk – 204

8. Çorum dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . selamun aleyküm sayfanız inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 481

9. Hatay dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . Merhaba sayfa inan ki hoşuma gitti, saolun , gaye – 416

10. Yozgat merkezden ben . Selam sayfanız inan ki hoşuma gitti, teşekkürler 05-05-2021 01:11:01

11. Bursa dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . selamun aleyküm sayfa gerçekten hayran bıraktı, face de paylaştım , ali – 304

12. Sakarya merkezden ben ali. Mrb siten inanki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 06-05-2021 22:20:01

13. Selam herkese siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler

14. Isparta dan kimler var. Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti . Mrb siten vallaha iyi, teraziye tıkladım , gaye – 197

15. Bu konu : ” Şu anda Avrupa futbolunda kıyamet yaşanıyor. En büyük takımlardan 12’si kabul etti ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, sağolun , Gürbüz – 315

16. Merhaba herkese paylaşım gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

17. selamun aleyküm paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

18. Edirne merkezden ben banu. selamun aleyküm bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 16-05-2021 08:28:08

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link