Merhaba insanlar komplo konusunda yeni olanları kontrol ediyor.

GameStop hisselerinin muhtemelen sahte olduğuna dair pek çok kanıt var. Ocak ayının sonunda milyonlarca hisse sayılmadan geri döndü. Paylaşmaya çalışabileceğim çok daha fazla veri var, ancak esasen şu anda sahte hisseler hedge fonlar tarafından ileri geri alınıp satılıyor ve Fidelity, Vanguard ve Blackrock mümkün olduğunca çok hisse satın almaya çalışıyor çünkü ellerinde GameStop’da büyük bir sahiplik ve muhtemelen hisselerini ödünç verdiler, bu yüzden artık sorunun bir parçası onlar. Hesaplanmayan hisse senetleri er ya da geç muhasebeleştirilmelidir, ancak hedge fonları ileri geri alım satım yapıyorsa, son tarihe 3 gün daha ekleyebilirler. Bu, parayı karşılayana kadar banka hesapları arasında gidip gelen bir çek yazmak gibi, ancak sonuçta hesaba katılması gereken bir grev günü var, bu sayı Ocak ayının sonundan itibaren 21 gün. O hafta piyasanın son günü olarak 19 Şubat.

Fidelity ve Vanguard, Wall Street’teki devler, eğer bu şey onları etkiliyorsa, tüm pazarda büyük etkileri olacak. Piyasa çökerse, daha önce burada yazdığım incelememiz gereken başka bir şey var.

Bunu başka bir yere yazdım. Ancak bazı şeyleri tahmin etmek imkansızdır. Öyleyse bunun yerine, bir şeyi gerçekleştirmek için gereken malzemelere bakalım.

Bu 2008’den bile daha kötü olabilir, sadece bir ipotek balonundan daha büyük, bu korkunç çorbadaki diğer tüm bileşenlere bakın:

Şu anda elimizde:

• GameStop hisseleri çıplak kısa için sahteydi ve muhtemelen ifşa olacak

• Öncü ve Fidelity piyasanın geri kalanına sıçrayacaktı

• sistemde büyük güven kaybına neden olabilir

• TEKRAR konut ipoteklerinde bir balon var, ancak bu sefer covid faturasından alınan kredi ön ödemeleri ve geçen yılın tamamı için bu yılın sonuna kadar ipoteklerini ödemek zorunda olmayan insanlar (bunu ödemek için ne kadar para kullanacaklar ?!)

• oran sadece% 3 olduğu için bankalar ipotek ödemeyen insanlardan korunmuyor

• tarihsel işsizlik

• ŞİMDİYE KADAR tüm ABD dolarının% 23,6’sı basılacak olan büyük enflasyon, geçen yıl yakın faturalar için basıldı (ve muhtemelen daha da fazla)

• CNBC, perakende yatırımcılarla GameStop gibi bir şeyin tekrar olmasını engelleyen tek şeyin oranı yükseltmek olduğunu söylüyor (sadece Jim Cramer bunu söylerken herhangi bir sebep bulamıyorum)

İki saatli bomba üzerinde oturuyoruz, hisse senetlerinde ve konutlarda çifte balon, artı enflasyon var, ayrıca büyük işsizlik var.

Daha da kötüsü, bunu başka bir şeyle karşılaştıralım …

Büyük Depresyon Faktörleri:

• Varlıkların panik satışını tetikleyen ilk Büyük Borsa Kazası

• Ardından büyük deflasyon

• Sisteme duyulan güvenin kaybolması, bunu kontrol dışı seviyelere döndürür (o sırada para altınla destekleniyordu ve büyük panik, bankaların, parayı altına destekleyen 1: 1 oranlarını eşleştirmek için insanların para almasını daha da durdurmak zorunda kalmasına neden oluyor. rezervler)

• Askerler eve geldikçe kitlesel işsizlik, işgücünü artırarak işsizliği rekor seviyeye getirdi

• FED, oranı% 5’e, ardından% 6’ya ve ardından% 7’ye yükseltti, yani hem dönüşüm sorunları hem de kredilerde yüksek faiz oranı hem tüketicilerin hem de borçluların harcamalarını kısmasına ve sorunu daha da kötüleştirmesine neden oluyordu.

TL; DR – o karanlık kış için son malzemeler ve mükemmel sıfırlama ve daha iyi inşa etme ve burada yayınladığımız diğer tüm memler şu anda çorbaya ekleniyor. Şubat ortasında bir piyasa çöküşüyle ​​başlayabilecek faktörler var.

Author

19 Comments

1. Tokat dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selamlar siteniz cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 252

2. elif yılmaz Reply

Erzurum dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . selam arkadaşlar sayfanız cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 412

3. Tokat dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selamın aleyküm sayfa valla ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Aylin – 82

4. Zonguldak dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selam herkese paylaşım cidden çok iyi, sağolun , memo – 209

5. Tokat dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Mrb siten vallaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 221

6. Ankara merkezden ben ahmet. Selam siten ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım 03-02-2021 10:34:03

7. Bu konu : ” Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın gerçekten ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 350

8. Bu konu : ” Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü ” çok güzel. Selam siteniz süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 167

9. Antalya dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selamın aleyküm paylaşımın yeminle çok güzel, facebookta paylaştım , banu – 55

10. Hatay merkezden ben mehmet. Merhaba siten harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler 15-02-2021 07:18:06

11. Artvin merkezden ben emin. Selam paylaşım yeminle çok iyi, teşekkürler 24-02-2021 21:19:29

12. elif yılmaz Reply

Bayburt dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 73

13. Bu konu : ” Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü ” çok güzel. Selam siten inan ki dikkatimi çekti, şukuladım , ziya – 205

14. Bu konu : ” Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü ” çok güzel. Slm paylaşımınız gerçekten hayran edici, tebrikler , Aylin – 429

15. Çorum dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selamlar paylaşımınız valla hayran edici, sağolun , gaye – 415

16. Ankara merkezden ben ziya. Merhabalar siteniz vallaha billaha mükemmel, saolun 27-03-2021 15:58:35

17. Konya dan kimler var. Şubat Ortasında Piyasa Çöküşü . Selamın aleyküm sayfa süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım , memo – 204

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link