Sürüngen insansıları – Prood

https://www.the-alien-project.com/en/mummies-of-nasca-alberto/

Web sitesinde çok daha fazla ayrıntı var:

Bir (Sürüngen insansı), biyolojik bilimler tarihinde ilk kez, sürüngen özelliklere sahip ancak insansı bir yönüyle tanımlanmıştır. Unutmayalım ki: Üç parmaklı el ve ayaklar, doğumsal hastalıklarda listelenen şekil bozuklukları değildir. Ellerin ve ayakların iskeletleri antropometrik olarak ilişkilendirilmiştir. Makrosefalik kafatasları, bu uzamayı sağlamayı amaçlayan yapay mekanik baskı izi göstermez. Boyun geri çekilebilir. Vücutta meme bezleri yoktur. Bir gonokorik cinsiyete (erkek ve dişi) sahiptir, dişi ve erkeğin bacakları arasında çapraz bir kloakal açıklığı vardır. Üremesi yumurtacıdır. Bu varlıkların bir açıklaması şunu belirtir: Bu tür, yaklaşık 58,5 cm uzunluğundadır. yetişkin evrede, geriye doğru uzatılmış, oval şekilli, alın geniş ve sırt eğimli, başın üst kısmında üç çıkıntı ile tamamlanan, saçsız, nazal septumsuz ve olmayan makrosefalik bir kafaya sahiptir. kulak. Bu, kare foramen magnum sunma özelliğine sahip bir türün ilk kez tanımlanışıdır. Foramen magnumun konumu, Homo sapiens veya gorildeki gibi arka katta değil, kafatasının orta katındadır. Evrimsel homolojiye göre yeryüzündeki türlerle ortak bir atayı paylaşmayan anatomik yapısında (yarıçapı, ulna veya karpal kemiklere sahip değildir) farklılıklar gösterir. Elleri analoji yoluyla anatomik olarak soyu tükenmiş dinozor Velociraptor’unkine benzer. Uzun ve büyük parmaklar çivi ile sonlandırılmış pronasyon pozisyonunda. – 22 cm parmaklarla yaklaşık 35 cm uzunluğundaki “ayrı” tridaktil ellerde, çivi distal falanksın% 90’ını kaplar. Uzun ve kalındır. Homo Sapiens’de çivinin distal falanksın sadece% 50’sini kapladığını hatırlayalım. Dahası, bazı tridaktil ellerin röntgenleri, her bir parmağın 6 falansa sahip olduğunu, yani toplamda 18 olduğunu gösteriyor! Böyle bir elin yapay olarak birleştirilmesi hipotezi, bir tridaktil el oluşturmak için bir buçuk el falanksının kullanılmasını gerektirecektir! Yani tridactyl el çifti başına en az üç ek el. İşlem daha sonra çok karmaşık hale gelir, çünkü hem farklı ellerin kemiklerinin, farklı kişilerin kullanımını dayatırken, hem de aynı zamanda tridaktil organlar tarafından eşzamanlı olarak sunulan karakterlerin tamamına yol açar, örneğin: antropometrik korelasyon falanksın her kemiği, anatomik simetrisi, fenotipik korelasyonu, fonksiyonel yetenekleri ve bunların hepsi cerrahi müdahale izinin yokluğundan bahsetmeden (ne kesi, ne yırtık ne de yara izi) Üreme: gonokorik türler (dişi ve erkek), dişi yumurtacı bir seferde 3 yumurta bırakır, embriyo yumurtlamadan sonra gelişimine başlar, her ikisinin de bacakları arasında kloakal bir çatlak vardır. Cinsel dimorfizm: Erkek biraz uzun uzuvlar gösterir ve gövde kadından biraz daha kısadır ve klavikulanın orta kısmı erkekte çıkıntı yapar. Hareket: Plantigrade iki ayaklı, her ayakta üç uzun ayak parmağı çivilerle tamamlandı. Diğer türler (Jamin Palpanensis) 1m70 boyunda bir örnektir. Ayakların distal falanksı, büyük ayak parmakları için bir destek noktası görevi görür, evrimsel bir şekilde adapte edilir ve 90 ° aşağıya doğru dik açılarla konumlandırılır. (Kurcalamaya dayanıklı). İki ayaklı yürüme işlemi için uzun parmaklara destek ve sönümleme görevi görürler, böylece parmakların yere vurmasını önlerler, oluklara ve / veya yatay parmak izlerine sahiptirler. (taklit edilemez). Ayağın distal falanksının evrimsel bir modifikasyonunun yanı sıra paralel ve yatay oluklara ve / veya parmak izlerine sahip yuvarlak pedlerin varlığı gözlendi. Mumya Maria’nın elinde, aşağıdaki eklem türleri bulunur: Falangeal karpal eklem Proksimal interfalangeal eklem ve Distal interfalangeal eklem. Metakarpal kemiklerin yokluğundan dolayı metarkapanik karpal eklem yoktur, bu nedenle avuç içi yoktur. El toplam 15 falandan oluşur. Ve parmaklarda 12 eklem noktası ve neredeyse tamamen distal falanksı kaplayan hominid tip çiviler. Her parmağın uzunluğu 17 cm’dir. Bunun geçmişte veya günümüzde manipülasyona karşılık gelme olasılığı, kesikler, dikişler, yırtıklar ve / veya bunun gerçekleştiğini doğrulayabilecek herhangi bir başka manipülasyon işlemi gibi bilimsel kanıtların olmaması nedeniyle tamamen ortadan kaldırılmıştır. Ellerin ve ayakların parmaklarının tarihlenmesi, mumya Maria’nın vücudunun geri kalanıyla aynı zamana denk gelir, böylece bu numunenin karakteristik anatomik yapıları% 100’e karşılık gelir, böylece gerçekliği doğrulanmıştır. Omurga sütunu için yaklaşık 26 omuru vardır, insanda bu sayı 32’dir. Öte yandan yapılan veriler, bu varlıkların Kolomb öncesi medeniyetlerin ortaya çıkışından çok önce var olduklarını ve yaşadıklarını göstermektedir. onları çok sonra. İnsan dışı birçok anatomik özellik listelenmiştir. Cerrahi prosedür izlerinin olmadığı not edilir. Bu şekilde deforme olmuş doğumsal organların yokluğu Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan Uluslararası Hastalık Sınıflandırmasında gösterilmektedir. İnsan türünün iki farklı türünün ayrımı. İnsan türü ile ilgili tanımlayıcı ve karşılaştırmalı yaklaşım oldukça bilimseldir.

“Sürüngen insansıları – Prood” üzerine 18 yorum

1. Aydın merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 26-09-2020 13:33:11

2. Ardahan merkezden ben mehmet. Selam siteniz inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 26-09-2020 13:52:34

3. Edirne merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 26-09-2020 14:23:03

4. Elazığ merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 26-09-2020 14:48:39

5. Kilis merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, saolun 26-09-2020 14:54:23

6. Sakarya merkezden ben ali. Selam paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, sağolun 02-10-2020 11:18:30

7. Batman merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımın vallaha çok güzel, twitter da paylaştım 07-10-2020 07:19:11

8. Yalova merkezden ben Emine. Slm web sitesi ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım 08-10-2020 22:02:35

9. Bartın merkezden ben hatice. Merhaba bu web sitesi inanki çok güzel, sosyal medyada paylaştım 11-10-2020 23:04:30

10. Yalova merkezden ben gaye. selamun aleyküm siten inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 14-10-2020 09:44:01

11. Bolu dan kimler var. Sürüngen insansıları – Prood . Selam paylaşımınız harbiden iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 439

12. Kütahya merkezden ben memo. Mrb siteniz inan ki hoşuma gitti, face de paylaştım 19-10-2020 05:20:05

Yorum yapın