talidomid. 1956. buna “harika ilaç” adını verdiler.

1956’da doktorlar bu ilacı milyonlara çıkardı.

uykusuzluk, öksürük, soğuk algınlığı ve baş ağrıları içindi.

onu “contergan” olarak pazarladılar ve milyonlara sattılar.

binlerce gebe kadın hastalık için aldı.

2 yıl sonrasına kadar fark etmeye başladılar.

Son olarak kaldırıldığı 1961 yılına kadar üzerini örttüler.

yirmi binden fazla çocuk spastik oldu.

kolları olmadan doğmuş. Bacaksız. korkunç deforme olmuş mutantlar.

1960’dan sonra bile fda onayı olmadan amerika’da satıldı.

Avrupa’da yasaklanması dört yıl sürdü. çok daha sonra bizde canda.

ve böylece c0r0na vacxlne çocuklarınızı ve sperminizi mutasyona uğratacaktır.

Bundan birkaç yıl sonrasına kadar öğrenmeyeceksin bile.

o zamana kadar çok geç. ve bunu hak edeceksin.

bunu söylediğimiz için bize “çılgın” “antiv **” dediler.

ama kim haklıydı? 2024’te gerçek amacı görmeye başladılar.

v ** ed ebeveynler tarafından doğan milyonlarca çocuk kısır doğar.

fauci? kapılar? Çoktan Gitmiş. kimse düşüşü üstlenmez. biliyorlardı.

31 Comments

1. Ardahan dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Selam paylaşımın cidden mükemmel, sağolun , memo – 354

2. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten süper ötesi hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 144

3. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Merhaba web sitesi gerçekten iyi, sağolun , gaye – 482

4. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Slm bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ali – 396

5. Kars merkezden ben banu. Merhaba paylaşım gerçekten ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 18-05-2021 08:22:05

6. Merhaba sayfa harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

7. selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Malatya merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım inanki çok güzel, teraziye tıkladım 18-05-2021 11:08:01

9. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Merhaba paylaşım vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım , Aylin – 237

10. Gürbüz Reply

Edirne merkezden ben Gürbüz. Merhabalar siten inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 18-05-2021 20:14:14

11. Bartın dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Selam herkese web siteniz inanılmaz çok iyi, saolun , hatice – 136

12. Van dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Selamın aleyküm web siteniz gerçekten hayran edici, teşekkürler , – 462

13. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım

14. Bingöl merkezden ben . Slm paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 24-05-2021 10:22:18

15. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm web siten vallaha çok iyi, face de paylaştım

16. Şanlıurfa dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Selamın aleyküm sayfan inan ki çok hoşuma gitti, sağolun , Emine – 89

17. Malatya merkezden ben ali. Merhabalar web siten inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım 04-06-2021 17:41:16

18. elif yılmaz Reply

Giresun merkezden ben elif yılmaz. Slm sayfan valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 10-06-2021 13:51:07

19. Tokat dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Slm sayfa vallaha hoşuma gitti, saolun , ali – 462

20. Ordu merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 11-06-2021 03:35:21

21. Gürbüz Reply

Çankırı dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . selam arkadaşlar sayfa valla çok güzel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 428

22. Kocaeli merkezden ben gaye. Mrb web siten süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 14-06-2021 03:47:25

23. Selam siten inan ki çok iyi, facebookta paylaştım

24. Gürbüz Reply

Adana dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Mrb web sitesi gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım , Gürbüz – 329

25. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım , Gürbüz – 311

26. elif yılmaz Reply

Kahramanmaraş dan kimler var. talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz . Selamın aleyküm sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 39

27. selam arkadaşlar siteniz inan ki hayran edici, facebookta paylaştım

28. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Mrb sayfan valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 27

29. Ardahan merkezden ben gaye. Selamın aleyküm siteniz yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler 16-07-2021 04:45:16

30. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Mrb web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , doruk – 90

31. Bu konu : ” talidomid. bunun çocuklarını spastik ettiğini anlamaları dört yıl sürdü. daha az biliyoruz ” çok güzel. Selamlar sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, şukuladım , Emine – 100

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link