Tanrı’nın çağrısını ayrıcalıklı kılmak, insanları Tanrı’nın çağrısının her birey için farklı olduğunu düşünmeye ikna edebilir. Koşullarımız bireyden bireye farklılık gösterir ancak Tanrı’nın kurtuluş çağrısı herkes için aynıdır. Tanrı’nın iradesi kimsenin yok olmamasıdır. (2 Petrus 3: 9, Filipililer 2: 10-11) Tanrı’nın ruhu, İsa’yı hiç duymamış olanlar da dahil, hepimizle konuştu. (Romalılar 1: 19-20) İsa’nın İncil’de öğrettikleriyle ilgili her şey, bunun herkes için olduğunu gösterdi. İsa, takipçilerine, sözleriyle ve eylemleriyle öğrettiklerini “her yaratıkla” paylaşmaları talimatını verdi (Markos 16:15) ve bize “kim inanırsa” İsa’nın sözlerinin yok olmayacağı, sonsuz yaşama sahip olacağı söylendi (Yuhanna 3: 16) Başından sonuna kadar, Tanrı’nın kurtuluş çağrısının herkes için olduğu açıktır. Bunu kavramak önemlidir, çünkü yalnızca belirli kişilerin Tanrı tarafından seçildiğine, diğerlerinin ise umutsuz olduğuna dair yaygın bir öğreti vardır. Bu öğreti, Mukaddes Kitabın Tanrı’nın herkesi sevmesi ve insanlara nasıl tarafsız davranmadığı hakkında söylediği her şeyin karşısında uçuyor gibi görünüyor. (Elçilerin İşleri 10:34) Buna rağmen, Tanrı’nın belirli kişiler için “özel çağrıları” olduğu öğretisi, “seç” ve “seçilmiş” sözcüklerinden dolayı varlığını sürdürüyor. Öğreti şudur ki, Tanrı ani ve dürtüsel bir karara dayanarak, bazı insanları kurtarılmak ve diğerlerini yok etmek için seçti veya seçti. Bu iki kelimenin gerçekte ne anlama geldiğini anlamamıza yardımcı olacak en iyi ayet (Matta 22:14) İsa’nın “Pek çoğu çağrılır, ancak çok azı seçilir” dediği yerdir. İsa’nın söylediklerini tarif etmemin bir yolu, oyunculuk pozisyonu için bir reklamın herkese bir seçmelerin bir reklamda yer alması için çağrı yapması ve daha sonra kesimi yapan birkaç kişinin seçilmesi gibi. Başka bir deyişle, çağrı herkese gidiyor, ancak şu ya da bu nedenle herkes son kesimi yapmıyor. Tanrı tarafından “seçilmiş” olmak, onun evrensel çağrısını ve herkesin kurtulma arzusunu ortadan kaldırmaz; ancak bu ilk çağrıya nasıl yanıt verdiğimizle ilgili çok şey var. Tanrı içimizde belirli nitelikler arıyor. Belli kişileri “seçme” ve diğerlerini “reddetme” konusundaki son kararı, bizden istediği bu niteliklere ve eylemlere sahip olup olmadığımıza bağlı olacaktır. Gökten şimşek çakmadıkça, Tanrı’nın onlara hiçbir şey söylemediğini ve hayatlarını bencil ve kayıtsız yaşamaya devam etmekte özgür olduklarını hisseden insanlar var. İsa’dan takipçilerine giden çağrının (İncil’de kaydedilenlere göre), bu çağrıyı doğrulayacak duygusal bir deneyime sahip olmadıkça, onlar için geçerli olmadığını düşünüyorlar. Onlara, sahip olduğunuz her şeyden vazgeçmedikçe (Luka 14:33) ya da aynı zamanda Hristiyan olup para için çalışamayacaksanız (Matta 6:24) İsa’nın Hristiyan olamayacağınızı söylediği yeri gösterebilirsiniz ve onlar, ” Peki, Tanrı bana bunu yapmamı söylerse, “” veya “Bu senin için doğru olabilir, ama benim için değil.” Başka bir deyişle, kişisel vahiy / duygusal deneyim yaşamadıkları için İsa’yı ve İncil’i reddederler. Bu çok üzücü. Aşk, duygusal deneyimler veya kişisel ifşalarla ilgili değildir. Aşk, bedeli ne olursa olsun doğru şeyi yapmaktır. Duygular zamanla kaybolur ama aşk sonsuza kadar sürer. Hemen İsa’nın sözüne inanmaya ve sebebi duygusal bir his olmadan bunu yapmaya hazır mısınız? (Matta 4:20)

İşte İsa’nın tüm özel mülkiyeti terk etmeyi öğretmesinin neden tüm insan ırkı için evrensel bir emir olduğunu gösteren bir video. 👉Hıristiyanların gerçekten her şeyi terk etmesi gerekiyor mu?👈

Author

96 Comments

1. Balıkesir merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım 18-08-2020 11:04:04

2. Bilecik merkezden ben doruk. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hayran edici, facebookta paylaştım 18-08-2020 12:43:50

3. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim iyi, facebookta paylaştım

4. Hakkari merkezden ben Aylin. Mrb sayfan valla hayran edici, tebrikler 18-08-2020 12:43:50

5. Selam sayfan inan ki çok güzel, twitter da paylaştım

6. elif yılmaz Reply

Sivas merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler 18-08-2020 12:43:51

7. elif yılmaz Reply

Denizli merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-08-2020 10:01:16

8. Selamlar web siteniz inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım

9. Slm paylaşımınız harbiden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

10. Bolu merkezden ben Aylin. Selam paylaşımınız yeminle çok iyi, şukuladım 26-08-2020 18:51:26

11. Selamlar paylaşım inanılmaz güzel, teraziye tıkladım

12. Düzce merkezden ben Emine. Merhabalar web siteniz inan ki iyi, facebookta paylaştım 28-08-2020 18:15:23

13. Slm paylaşımın cidden dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

14. Bingöl merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz süper ötesi hayran edici, saolun 06-09-2020 01:32:03

15. Bursa merkezden ben gaye. Merhabalar siten ciddiyim güzel, teşekkürler 09-09-2020 13:15:21

16. Merhaba herkese web siten harbiden çok iyi, sağolun

17. Selam herkese web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

18. selamun aleyküm paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım

19. merhaba arkadaşlar sayfan cidden çok iyi, face de paylaştım

20. Merhaba herkese paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun

21. Selam paylaşımınız inanki güzel, facebookta paylaştım

22. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

23. Antalya dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selamın aleyküm bu web sitesi valla mükemmel, tebrikler , mehmet – 310

24. Batman merkezden ben gaye. Selam herkese web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, saolun 22-10-2020 18:42:39

25. Nevşehir merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi iyi, facebookta paylaştım 04-11-2020 03:19:17

26. Niğde dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selamlar paylaşımınız harbiden çok güzel, face de paylaştım , Aylin – 2

27. Selamlar bu web sitesi ciddiyim çok iyi, face de paylaştım

28. Slm web siteniz vallaha mükemmel, face de paylaştım

29. Kırşehir dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selamun aleyküm paylaşım süper ötesi hayran edici, sağolun , Aylin – 288

30. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selam herkese siten valla hayran edici, face de paylaştım , Aylin – 34

31. Şırnak merkezden ben Emine. Selam herkese web siten vallaha billaha dikkat çekici, face de paylaştım 06-12-2020 09:54:42

32. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selam paylaşım harbiden dikkat çekici, teşekkürler , ali – 479

33. Malatya merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 08-12-2020 14:14:30

34. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selam paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, face de paylaştım , gaye – 32

35. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Merhaba web siten gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , hatice – 463

36. Ardahan merkezden ben . Selam herkese paylaşımınız valla güzel, teraziye tıkladım 15-12-2020 22:47:37

37. elif yılmaz Reply

Bolu dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Merhaba sayfanız inanki güzel, şukuladım , elif yılmaz – 397

38. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Mrb web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım , Emine – 388

39. Bayburt dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Mrb sayfan valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , Hasan – 262

40. Karabük dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selamun aleyküm web siteniz inan ki dikkat çekici, face de paylaştım , doruk – 266

41. Yalova merkezden ben ali. selam arkadaşlar siten ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler 31-12-2020 07:02:45

42. Burdur dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selam arkadaşlar web siten cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , emin – 36

43. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Mrb web siten yeminle mükemmel, şukuladım , ali – 220

44. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selamlar sayfanız süper ötesi hayran edici, facebookta paylaştım , emin – 348

45. selamun aleyküm sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

46. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten mükemmel, şukuladım , banu – 63

47. selam arkadaşlar siteniz inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

48. Elazığ merkezden ben Emine. Merhabalar web sitesi inanki hayran bıraktı, saolun 13-01-2021 03:46:05

49. Erzurum dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selam herkese paylaşımınız valla hayran edici, saolun , ahmet – 51

50. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın harbiden mükemmel, saolun , banu – 478

51. Gürbüz Reply

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Selamlar sayfan süper ötesi çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 20-01-2021 09:01:57

52. elif yılmaz Reply

Bursa merkezden ben elif yılmaz. Selamlar siten inanki dikkatimi çekti, saolun 31-01-2021 17:28:48

53. Batman merkezden ben Hasan. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım 05-02-2021 22:45:59

54. Trabzon merkezden ben emin. Selamın aleyküm web sitesi harbiden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 11-02-2021 22:05:10

55. Batman dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selam herkese web siten harbiden çok hoşuma gitti, saolun , ali – 38

56. Giresun merkezden ben emin. selamun aleyküm paylaşımın vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 20-02-2021 17:41:20

57. Karaman dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Merhabalar bu web sitesi ciddiyim hayran edici, tebrikler , – 413

58. Mrb sayfan inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

59. Selamlar siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

60. Gürbüz Reply

Selamlar sayfanız harbiden çok iyi, teraziye tıkladım

61. Trabzon dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Merhaba herkese web siteniz inanılmaz güzel, twitter da paylaştım , gaye – 421

62. Slm siten inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

63. Afyon merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfa inan ki hayran edici, facebookta paylaştım 21-03-2021 16:52:12

64. Gürbüz Reply

Çankırı merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 25-03-2021 19:53:23

65. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selam herkese siten inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 18

66. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selamlar web siteniz inan ki güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 297

67. selamun aleyküm bu web sitesi cidden mükemmel, face de paylaştım

68. Erzurum merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siteniz vallaha dikkat çekici, saolun 02-04-2021 05:11:27

69. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selam herkese bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler , banu – 252

70. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım inanki iyi, sağolun , banu – 37

71. Gürbüz Reply

Afyon dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selam arkadaşlar sayfanız cidden çok iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 124

72. Muğla merkezden ben Emine. Mrb siten cidden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 05-05-2021 09:05:22

73. Erzurum merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımın valla çok iyi, şukuladım 07-05-2021 04:05:23

74. Adıyaman dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selam paylaşımın vallaha billaha hayran edici, sağolun , banu – 118

75. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Merhabalar sayfa gerçekten hoşuma gitti, sağolun , – 350

76. Isparta dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Selam herkese siten valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 397

77. Mrb web siten ciddiyim mükemmel, face de paylaştım

78. Merhaba herkese siteniz inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

79. Tokat merkezden ben memo. Merhaba herkese sayfan yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım 23-06-2021 15:13:44

80. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Selamlar web siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, şukuladım , memo – 215

81. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Merhabalar web siten cidden iyi, teşekkürler , Emine – 377

82. Adıyaman dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selamun aleyküm sayfanız gerçekten mükemmel, facebookta paylaştım , Hasan – 146

83. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha güzel, teşekkürler

84. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi mükemmel, teşekkürler , elif yılmaz – 378

85. Trabzon merkezden ben Hasan. Selamlar paylaşımınız inanki hayran edici, tebrikler 08-07-2021 09:44:21

86. Bu konu : ” Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. ” çok güzel. Slm paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 321

87. Kars merkezden ben Emine. Selam sayfa inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 20-07-2021 18:32:26

88. elif yılmaz Reply

Manisa dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . selamun aleyküm siten valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 92

89. elif yılmaz Reply

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla hayran edici, twitter da paylaştım 26-07-2021 15:55:44

90. Çorum dan kimler var. Tanrı’nın kurtuluş çağrısı anlayışımıza ilişkin manevi bir tehlikeyi açıklamaya çalışacağım. Tanrı’nın çağrısını “özel” yapmak ruhen tehlikelidir. . Mrb siten inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 288

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link