Tarih hakkında rant.

Sıradan insanlar için, Büyük adamlar bir ilham kaynağı olarak görülür; İnsanların çocukları için İlham Veren Varlık, Kahraman olur; Erkek torunlarına göre Kahraman Efsaneye dönüşür; İnsanların büyük torunları için bir Efsane Tanrı olur; Bir zamanlar sıradan insanlar olarak bilinen şeyi uzun zamandır unutmuş öksüz çocuklar için Tanrı yalnızca bir efsane haline gelir.

Bilge bir bilge gibi ses çıkarmak ya da şifreli olmak istemiyorum, bu yüzden tüm bu şeyle ne demek istediğimi açıklayacağım: Gerçek geçmişin ne olduğu ve yetersiz ekmek kırıntıları hakkında kesinlikle hiçbir fikrimiz yok. eski masallar, dini kayıtlar ve kültürel tesadüfler gibi güvenilmez olduğu düşünülen yollarda yatıyor. İnsanoğlunun hikayeleri süslemek gibi bir alışkanlığı vardır ve görünüşte zararsız görünen bir dedikodunun farklı kulaklardan süzülüp farklı dillerle söylendiğinde ne kadar kaotik bir şekilde büyük olabileceğini biliyoruz, değil mi? Yine de, her zaman bu dedikoduları birbirine bağlayan bir doğruluk payı vardır ve dikkatli bir gözlemci, onların üzerinden geri giderek gerçeği kesinlikle bulabilir. Gerçek konuşma, sadece Roma artık yokken Roma el yazmalarının nasıl gıpta ile bakıldığını bir düşünün. Teknik olarak, Romalılar geçmişteydi, değil mi? Eski insanlar olsalar bile, onların peşinden gelenlerden açıkça daha aptal ve daha az yetenekli olsalar, neden teknolojilerine göz dikin? Evet … “Tarih” bana saçma sapan kokuyor.

Orada söyledim.

… notboogeyman tarafından gönderildi
[comments]

“Tarih hakkında rant.” üzerine 15 yorum

1. Bu konu : ” Tarih hakkında rant. ” çok güzel. Merhabalar siten harbiden hayran bıraktı, teşekkürler , Gürbüz – 81

2. Kastamonu merkezden ben memo. Slm sayfan harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 06-02-2021 22:49:27

3. Bu konu : ” Tarih hakkında rant. ” çok güzel. Selam siteniz cidden iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 186

4. İstanbul dan kimler var. Tarih hakkında rant. . selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi güzel, şukuladım , Gürbüz – 401

5. Bu konu : ” Tarih hakkında rant. ” çok güzel. Selam sayfanız inanılmaz çok iyi, teşekkürler , ahmet – 97

6. Kastamonu dan kimler var. Tarih hakkında rant. . Mrb paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , ali – 325

7. Ardahan merkezden ben Hasan. Selam herkese siten inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 07-02-2021 20:24:41

8. Burdur merkezden ben gaye. Merhaba herkese siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım 09-02-2021 01:40:40

9. İstanbul dan kimler var. Tarih hakkında rant. . selam arkadaşlar web sitesi cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 15

10. Kırıkkale merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfa yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 20-02-2021 09:30:03

11. Ardahan merkezden ben Hasan. Merhaba herkese siten inanılmaz çok güzel, face de paylaştım 28-02-2021 08:34:41

12. Isparta merkezden ben doruk. Slm paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 01-03-2021 02:55:08

13. Muş merkezden ben memo. Merhabalar web sitesi inanki çok güzel, teraziye tıkladım 02-03-2021 05:33:21

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link