Kategoriler
Genel

Tarih neredeyse KESİNLİKLE tekrarlanıyor

İzledim LA 92 belgeseli dün gece ilk kez (bu arada büyük ölçüde tavsiye edilir) ve çok hızlı bir şekilde, benzerliklerin sadece 1965 Watt huzursuzluğu ve 1992’de LA arasında değil, şimdi de George Floyd’un ölümünü çevreleyen ne kadar ürkütücü olduğu açıkça anlaşıldı.

Watts ve LA arasında 27 yıl, LA ile 28 yıl arasındaydı. Her üç çağdaki olaylar neredeyse aynı, dürüst olmak gerekirse, şu anda neler olduğunu bildiren bu 2017 filmi olduğunu kendime sormaya devam ettim! Bana göre, bu benzer zaman çerçevesi gerçekten göze çarpıyor. Sadece 1 yıllık fark ?!

Neler oluyor? Tabii ki sistematik, çok seviyeli bir ırkçılık var, her zaman oldu ama bu 28 yıllık boşluk insanların aşamalardan nasıl geçtiğini gösteriyor mu? Aşağı tedirginlik, öfke, ayaklanma, şiddet, organizasyon, sakin, onarım, yeniden inşa etme ‘kıvılcımı’ olana kadar istismar edildi, sonra eski rutinlere ve eski istismarlara yavaş bir geri dönüş ve döngü yeniden başlar.

Burada yüksek sesle düşünüyorum ve insanların benim için çok ilginç, ama yıkıcı bir tekrarı olan olgun girdilerini çok isterim.

“Tarih neredeyse KESİNLİKLE tekrarlanıyor” için 19 yanıt

Tunceli merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 11-06-2020 14:26:53

Antalya merkezden ben banu. Selamlar bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 11-06-2020 17:44:04

Isparta merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, tebrikler 17-06-2020 19:00:47

Sivas merkezden ben Aylin. Selam herkese siten harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 02-07-2020 12:52:30

Mardin merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, teşekkürler 02-07-2020 19:55:15

Burdur merkezden ben doruk. Selamlar web siteniz yeminle hoşuma gitti, tebrikler 07-07-2020 08:16:12

Manisa merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki çok iyi, sağolun 10-07-2020 17:17:04

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir