Amerikan imparatorluğu çökmek üzere mi ve Roma imparatorluğunun çöküşüyle ​​benzerlikler.

Birincisi, konuyla ilgili bir uzman olan merhum Sir John Bagot Glubb’a göre imparatorlukların ortalama yaşı 250’dir. Bundan sonra, imparatorluklar her zaman, genellikle yavaş ama ezici bir şekilde güç arayışındaki aşırılıktan ölürler. 1776 Amerikası, 2026’da 250. yılına ulaşacak.

Roma imparatorluğunun düştüğü 8 neden:

1. Barbar kabilelerinin istilaları – bu Roma’nın son yıllarında ve son darbesinde olur. – henüz Amerika için gelmediniz mi?

2. Ekonomik sıkıntılar ve köle emeğine aşırı bağımlılık.

3. Doğu İmparatorluğunun yükselişi.

4. Aşırı genişleme ve aşırı askeri harcama.

5. Hükümet yolsuzluğu ve siyasi istikrarsızlık.

6. Hunların gelişi ve Barbar kabilelerinin göçü.

7. Hıristiyanlık ve geleneksel değerlerin yitirilmesi.

8. Roma lejyonlarının zayıflaması.

Tüm bunların güncel meselelerle çok fazla ilgisi var ve her birini halihazırda gerçekleşmekte olan bir şeye, Trump’ın durdurmaya ve korumaya çalıştığı ve şimdi yeni yönetim, yasadışı göç, Çin, denizaşırı para gönderme ile daha da güçlenen sorunlara bağlayabilirsiniz. vb.

Bunu düşünmemin bile ana nedeni, Trump ile Julius Caesar arasındaki benzerlikler, ego, liderlik, her ikisinin de senatörler tarafından ihanete uğraması vs. idi. Düşünceler?

Author

16 Comments

1. Merhaba sayfan harbiden güzel, facebookta paylaştım

2. Hatay merkezden ben ahmet. Selam sayfan inanki iyi, şukuladım 29-01-2021 11:24:57

3. Kars merkezden ben gaye. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha güzel, facebookta paylaştım 29-01-2021 11:27:37

4. Denizli dan kimler var. Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? . merhaba arkadaşlar siteniz yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım , memo – 469

5. Bu konu : ” Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle hayran bıraktı, saolun , Emine – 118

6. Diyarbakır merkezden ben ziya. Merhaba web siteniz inan ki iyi, sağolun 09-02-2021 19:40:50

7. Edirne dan kimler var. Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? . Selamın aleyküm paylaşım harbiden ilgi uyandırıcı, sağolun , Hasan – 408

8. Merhaba web sitesi ciddiyim çok güzel, twitter da paylaştım

9. Selamlar paylaşımın cidden güzel, sosyal medyada paylaştım

10. Mrb paylaşımın valla hayran edici, linkedinde paylaştım

11. Gürbüz Reply

selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, face de paylaştım

12. elif yılmaz Reply

Afyon dan kimler var. Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? . Merhaba herkese siten inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 358

13. Mardin dan kimler var. Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? . Selamlar paylaşım cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 360

14. Bu konu : ” Tarih tekrar ediyor mu? Amerikan imparatorluğu düşüyor mu? ” çok güzel. Mrb sayfa süper ötesi çok iyi, saolun , ali – 265

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link