Bill Gates olayı, bunu incelemem için bana ilham verdi. Görünüşe göre bir süredir devam ediyor.

Bazı önemli noktalar:

1. Şu grafiğe bakın: “Gri çubuklar, listelenen ülkenin başka bir ülkenin arazisini satın aldığı” ithalatı “, kırmızı çubuklar ise” ihracatları “veya arazilerini satan ülkeleri belirtir. https://www.washingtonpost.com/wp-apps/imrs.php?src=https://arc-anglerfish-washpost-prod-washpost.s3.amazonaws.com/public/URV7N24WAI4LLF5N2XVFYF74CQ.png&w=540

En çok arazi satın alan ülkeler: ABD, Çin, İngiltere

En çok arazi satan ülkeler: Etiyopya, Filipinler, Madagaskar, Sudan, Mozambik, Tanzanya

2) Su mevcudiyeti büyük bir motivasyon kaynağı gibi görünüyor. “PNAS çalışması, yabancı yatırımcıların, yerel yağışlar veya yer altı akiferleri yoluyla, bol miktarda tatlı suya sahip arazileri sık sık satın aldığını ortaya çıkardı. Çin, Hindistan ve Birleşik Devletler gibi ülkelerde arzların giderek daha fazla baskı altında olduğu göz önüne alındığında, su özellikle değerli hale geldi. Devletler. ” https://www.vox.com/2014/11/20/7254883/farmland-trade-land-grab

3) Bu, yabancı ülkelerin, Suudi Arabistan’ın 2016 yılında Kaliforniya ve Arizona’daki tarım arazisi satın alması gibi diğer ülkelerde tarım arazisi satın almasına neden oluyor. “Suudi Arabistan, yerli mandıra sürülerine geri gönderilmek üzere her iki eyalette de yonca otu yetiştiriyor. Dünyanın birbirine bağlı ekonomisinin bir başka gerçek hayat örneğinde, Suudiler kendi topraklarında su tasarrufu yapmak için giderek daha fazla denizaşırı hayvan yemi üretmeye çalışıyorlar. bunlardan çöl. ” https://ca.movies.yahoo.com/saudi-arabia-buying-farmland-us-164056673.html

4) Ayrıca küresel gıda talebinde önemli artış beklentisi. “Tahminlerin çoğuna göre, 2050’de dünyada 9.1 milyar insan yaşıyor olabilir. Bu, bugünkünden yaklaşık iki milyar fazla. Yalnızca önümüzdeki 20 yılda, dünya çapında gıda talebinin yüzde 50 artması bekleniyor.” https://www.spiegel.de/international/world/the-new-colonialism-foreign-investors-snap-up-african-farmland-a-639224.html

5) Yüksek teknolojili “hassas tarım” ın karı önemli ölçüde artırması bekleniyor. “2015’te 1,2 trilyon dolarlık küresel yıllık bitkisel üretim değerine ve aşağıdan yukarıya% 70’lik teknoloji odaklı verim artışı tahminimize dayanarak, tüm teknolojilerin 2050’ye kadar küresel olarak tamamen benimsenmesi durumunda 800 milyar dolarlık bir değer yaratacağını tahmin ediyoruz.” https://www.gspublishing.com/content/research/en/reports/2016/07/13/6e4fa167-c7ad-4faf-81de-bfc6acf6c81f.pdf

6) Sonuç olarak: “Yeni ofis binaları inşa edebilirsiniz. Yeni apartmanlar inşa edebilirsiniz, ancak sıfırdan yeni tarım arazileri yaratmak zordur, “

Author

28 Comments

1. Selamlar web sitesi vallaha billaha güzel, face de paylaştım

2. Artvin dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . Selam bu web sitesi valla dikkat çekici, face de paylaştım , ali – 229

3. Rize merkezden ben mehmet. selamun aleyküm sayfan inan ki hayran edici, teşekkürler 15-03-2021 12:32:17

4. Kırşehir merkezden ben ahmet. Merhaba herkese bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 15-03-2021 22:35:11

5. selam arkadaşlar web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

6. Selam herkese paylaşımınız yeminle güzel, sağolun

7. Gürbüz Reply

selamun aleyküm sayfanız valla hayran bıraktı, facebookta paylaştım

8. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

9. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. Merhaba siten gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , elif yılmaz – 11

10. Isparta merkezden ben mehmet. Selamlar web siteniz valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler 18-04-2021 06:12:52

11. Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inan ki iyi, linkedinde paylaştım , ziya – 29

12. Ordu dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . Merhaba herkese bu web sitesi yeminle hayran edici, tebrikler , ziya – 387

13. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşım gerçekten çok güzel, şukuladım

14. Kırıkkale dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . Selam herkese paylaşım gerçekten çok iyi, tebrikler , emin – 265

15. Mrb siteniz inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

16. Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. Merhabalar web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler , banu – 248

17. Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 461

18. Hatay merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım 29-05-2021 07:15:17

19. Yozgat dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha çok güzel, saolun , Emine – 258

20. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım

21. Kayseri dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . Selamlar paylaşımın vallaha billaha hayran edici, sağolun , Aylin – 24

22. Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa yeminle güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 90

23. Mersin dan kimler var. Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar . Selamlar paylaşım vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 116

24. Bu konu : ” Tarım arazilerini kim satın alıyor ve neden? bazı önemli noktalar ” çok güzel. Selam paylaşım inanki güzel, twitter da paylaştım , ali – 404

25. Eskişehir merkezden ben emin. Merhabalar paylaşımınız ciddiyim iyi, face de paylaştım 16-07-2021 14:41:28

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link