Kurulum:

I. Yeni Dünya Düzeni, Tek Dünya Hükümeti ve [insert whichever synonym here]; ne derseniz deyin, ana tema, tüm gezegenin tek bir hükümet organı altında olmasıdır.

II. (İnananlar için) Pek çok film ve medya parçasının yıldızlararası dönemde olup bitenlere dair “ipuçları” veya “ipuçları” olduğu söylenir.

a. Herhangi biri fark ettiyse (yıldızlararası üzerine odaklanan medyada) çoğu insan, hangi kabile, bölge veya aileye dahil olduklarını belirlemeden önce kendilerini kendi gezegenlerinden olarak tanıtırlar. Gezegenler tek bir yönetim organı olarak hareket ederler ya da zaten daha büyük ölçekte bildiğimiz hükümet sistemlerini yansıtırlar.

yani Galaktik Yıldız Savaşları Cumhuriyeti birden fazla gezegenden oluşuyor. (ABD) hükümet biçimimizi büyütürsek, bir miktar eşleştirme yapabiliriz – Galaktik Cumhuriyet: Amerika Birleşik Devletleri; Coruscant: Bir durum.

Hipotez:

Bir “Tek Dünya Hükümeti” veya ona eşdeğer bir isim vermek istediğiniz herhangi bir baskı – ya bu, gerçek bir galaktik ulus olarak görülmek için gezegeni tek bir vücut olarak hareket etmek üzere birleştirmekse. Çünkü hepimiz tek bir birim olarak işlev görmezsek, hepimiz tek bir birim olarak hareket edemeyiz. Şimdi bir kültür veya bir dil hakkında hiçbir şey önermiyorum. Ancak galaksiler arası ticaret yapmak yüz ayrı ülkeden daha kolay olacak bir ekonomik birim; ve tüm gezegeni organize bir şekilde savunabilecek bir askeri birlik.

Bu teoriyi geriye doğru ölçeklendirirsek: ekonomik anlamda en gelişmiş ulusların çoğu, parçalanmış bir ulusta çok fazla ticaret yapmayacaktır. Mantıklı değil çünkü iklim çok değişken ve endüstri çok fazla değişime maruz kalıyor. Neden net kayıp riske girsin? Şu anda Myanmar ile çok sayıda temel sanayi ticareti yapıyor musunuz? Yapmazdım.

Yani belki onlar (uzaylılar) Dünya’nın nasıl işlediğine baktıklarında, bizden onlar gibi – bir gezegen birimi olarak – işlev görmemizi bekliyorlarsa, o zaman onların perspektifinde şu anda çalışma şeklimizin çatlak olduğu ve bizim ekonomik olarak olmadığımız mantıklı olacaktır. toplu ticaret yapmak için sağlam bir yer ve bu nedenle tam bir açıklama yapmaya meyilli değiller.

Notlar:

İktidarı merkezileştirmek isteyen seçkinler fikrini bilerek dışladım çünkü evet bu en mantıklı olanı. Serveti olan insanlar onu korumak istiyor ve bu yeni bir şey değil.

Ayrıca bu modelin lehinde ya da aleyhinde tartışmıyorum, özellikle yukarıda bahsedilen “gücün seçkin merkezileştirilmesi” gibi nüanslarla, ancak sadece bu teoriyi oraya koymak, sadece gelmekte olan birinin bakış açısından düşünürken sağlam olup olmadığını görmek için bu dünya diğerinden. Biz (Dünya), kendimiz olarak örgütlenemezsek, başka bir Dünya uygarlığından talep beklentisine sahip olacak hiçbir yerde değiliz. Bu sadece istila edilmek istiyor. Bir gibi davranmıyorsak, bölmek ve fethetmek daha kolaydır. Ve kesinlikle kontrolümüzün olmadığı tamamen yabancı, Dünya dışı bir Hükümete uymaya zorlanmayı mı yoksa bizim kontrolümüzde olan bir hükümete geçmeyi mi tercih edersiniz? Tekrar küçültün – Avrupa kolonizasyonunu hatırlıyor musunuz? Kabileler gerçekten bir arada yoktu ve bundan yararlanmak kolaydı. ET ülkelerimizi umursamıyor, hayatta kalmalarını ve bunu sürdürmek için kaynaklarını önemsiyorlar. Biz de. Ve uzay bizim son sınırımızsa, onu kendi sınırları olarak da gören başka bir grup tarafından sahiplenilebilir.

Author

12 Comments

1. Karaman merkezden ben Hasan. Selam paylaşım inan ki güzel, teşekkürler 23-02-2021 20:26:23

2. Iğdır merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim mükemmel, face de paylaştım 23-02-2021 21:30:19

3. Bilecik merkezden ben doruk. Selam herkese siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler 24-02-2021 01:02:30

4. Gürbüz Reply

Bu konu : ” “Tek Dünya Hükümeti” Üzerine Başka Bir Teori ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi inanki çok hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 99

5. Yalova dan kimler var. “Tek Dünya Hükümeti” Üzerine Başka Bir Teori . Selam herkese web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 85

6. Bu konu : ” “Tek Dünya Hükümeti” Üzerine Başka Bir Teori ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz valla dikkat çekici, tebrikler , doruk – 500

7. Eskişehir dan kimler var. “Tek Dünya Hükümeti” Üzerine Başka Bir Teori . Merhaba herkese paylaşım inanki çok iyi, tebrikler , Aylin – 348

8. Gürbüz Reply

merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi çok iyi, sosyal medyada paylaştım

9. Bu konu : ” “Tek Dünya Hükümeti” Üzerine Başka Bir Teori ” çok güzel. Mrb siteniz inan ki hayran bıraktı, saolun , ziya – 19

10. Selam herkese web sitesi inanılmaz çok güzel, face de paylaştım

11. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım

12. Selam herkese web siteniz süper ötesi güzel, twitter da paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link