insanlardan rastgele bir kelimeden nasıl bahsedeceklerine (belirli bir ayakkabı markasına veya bir filme ya da daha önce hiç gitmedikleri bir yere tatile gitmek gibi) dair yeterince anekdot hikayesi duydu ve gördü ve ardından hemen iphone’larına reklam alacaklardı. o belirli ürünün, iphone’ların insanların söylediklerini kaydettiğini bilmesi için. Bu bir sürpriz değil.

Ama telefonlar da bizi kokluyor olabilir mi ve bunu nasıl yapacaklar? Geçen gün sigara içen biri beni ziyaret etti. sigara içmem. Konuşmak için dışarı çıktık. Bir sigaraları vardı. Unutma, ikimiz de “sigara” kelimesini söylemedik ya da sigara içmek için dışarı çıkmaktan bahsetmedik. Neredeyse hemen iphone’umda akciğer kanseri veya sigara karşıtı reklamları olan kişilerle ilgili reklamlar almaya başladım. Bu bir tesadüf olamaz. Telefon insan kokuyor mu? Başka bir zaman odama lavanta kokusu sıktım ve hemen lavanta ürünleri için reklam almaya başladım? Ben mi hayal ediyorum yoksa telefonlar bizi de mi kokluyor?

38 Comments

1. Antalya merkezden ben ahmet. Selam herkese web siteniz inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 03-07-2021 17:21:40

2. Karaman dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . Selamın aleyküm sayfanız cidden çok iyi, twitter da paylaştım , emin – 476

3. Bartın dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . Merhaba herkese sayfanız valla güzel, sağolun , Emine – 402

4. Kırşehir merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim hayran bıraktı, teraziye tıkladım 06-07-2021 06:37:39

5. Erzincan merkezden ben hatice. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-07-2021 06:58:05

6. Diyarbakır dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . merhaba arkadaşlar web sitesi gerçekten güzel, facebookta paylaştım , ali – 350

7. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm sayfan vallaha dikkat çekici, saolun

8. Sinop merkezden ben banu. Selamlar siten harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 07-07-2021 09:55:59

9. elif yılmaz Reply

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web siten harbiden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 09-07-2021 12:08:36

10. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. Slm siten harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 405

11. Ordu merkezden ben ahmet. Slm paylaşım süper ötesi iyi, facebookta paylaştım 15-07-2021 08:36:25

12. Gürbüz Reply

Erzurum merkezden ben Gürbüz. Slm siteniz harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 18-07-2021 01:35:09

13. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. selamun aleyküm sayfa yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 375

14. Gürbüz Reply

Mardin dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . selam arkadaşlar paylaşım cidden güzel, teşekkürler , Gürbüz – 491

15. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 267

16. Tekirdağ merkezden ben banu. Merhaba sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-07-2021 09:26:43

17. Tekirdağ merkezden ben memo. Merhabalar sayfan vallaha dikkat çekici, saolun 21-07-2021 18:10:43

18. Selam sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler

19. Merhabalar sayfanız vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım

20. Selamlar web siteniz vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım

21. Slm web siten ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler

22. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki çok güzel, linkedinde paylaştım , memo – 345

23. Amasya merkezden ben . Merhaba sayfan yeminle dikkatimi çekti, face de paylaştım 31-07-2021 18:57:11

24. Mrb sayfa süper ötesi mükemmel, face de paylaştım

25. Ordu dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . selam arkadaşlar web sitesi vallaha hayran edici, şukuladım , doruk – 312

26. İzmir merkezden ben emin. Selamın aleyküm siteniz vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-08-2021 20:58:40

27. Ordu merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha hayran edici, face de paylaştım 27-08-2021 06:55:14

28. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım , Hasan – 104

29. Bartın dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . Selam herkese sayfanız valla hoşuma gitti, teşekkürler , ahmet – 120

30. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

31. elif yılmaz Reply

Çanakkale dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki çok güzel, saolun , elif yılmaz – 119

32. Diyarbakır dan kimler var. Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim . selam arkadaşlar web sitesi yeminle mükemmel, saolun , mehmet – 309

33. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz inanki çok güzel, sağolun , ahmet – 119

34. Gümüşhane merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım 01-09-2021 20:36:03

35. Bu konu : ” Telefonlarımızın rızamız olmadan bizi kaydettiğini biliyoruz ama onlar da bizi KOKUYOR mu? Sahibim ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 351

36. selam arkadaşlar paylaşımınız cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

37. Niğde merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız yeminle çok iyi, facebookta paylaştım 23-09-2021 23:03:17

Write A Comment