Kategoriler
Genel

Teori: Bankalar para arzına SÖZLEŞMEKTEDİR. Altın, gümüş ve benzin daha ucuz, dolar güçleniyor.

Federal Rezerv bankalara kredi verir ve eğer bankalar yeni kredi vermemek ve para arzını daraltmak için birlikte çalışıyorlarsa, Fed negatif faiz oranlarına gidebilir ve önemli olmaz.

Bu sahte bir şey olurdu, çünkü herkes INFLATION olacağını düşünüyor, bunun yerine DEFLATION yaşıyoruz gibi görünüyor. Eğer bu doğruysa, bankaların para arzını daralttığı büyük depresyonun, borsa çöktüğü kapak altında tekrarlandığını unutmayın. Bu süre dışında, kazanın korona virüsü yüzünden olduğu gibi görünüyorlar. Bankaların çok sayıda hisse senedi bulunduğundan, dolaşımdaki parayı daha da daraltmak için onları terk ettiklerinden şüpheleniyorum.

Bir ekonomide DEFLASYON devalite ediyor çünkü insanlar yatırım yapmak yerine dolar biriktirecekler. İstifleme, insanların değeri artan bir varlığa sahip olmayı sevdikleri için olur. Doların değeri sabitse veya hafifçe düşüyorsa, insanlar servetlerini artırmak için paralarını iş şirketlerine yatırırlar. SÖZLEŞME doları çok az iş demektir. Büyük bunalım sırasında çiftçiler üretmeyi bıraktı çünkü sadece dolar tutmak kadar karlı değildi.

Temel olarak, bankalardan biri bu teorik daralmaya karşı koymak için para ödünç vermeyen ve yıldız ödünç vermediği sürece (veya USG sıfır faiz oranında Fed'den borç almaya karar verirse), ekonomik çöküşün gerçek nedeni olacaktır.

“Teori: Bankalar para arzına SÖZLEŞMEKTEDİR. Altın, gümüş ve benzin daha ucuz, dolar güçleniyor.” için 13 yanıt

Bilecik merkezden ben banu. Slm sayfanız cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler 17-03-2020 18:00:02

Erzurum merkezden ben Aylin. Merhabalar web sitesi valla iyi, sosyal medyada paylaştım 17-03-2020 18:11:26

Sakarya merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşımın vallaha hoşuma gitti, tebrikler 17-03-2020 18:26:56

Sivas merkezden ben ziya. selam arkadaşlar sayfanız inanki iyi, teşekkürler 20-03-2020 19:24:40

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımınız yeminle güzel, teraziye tıkladım 22-03-2020 11:22:21

Yalova merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım 23-03-2020 09:53:02

Bayburt merkezden ben banu. Merhabalar web siteniz süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 26-03-2020 00:21:53

Hatay merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden çok güzel, şukuladım 28-03-2020 15:11:26

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir