Kategoriler
Genel

Teori: Trump rallilerinden birine suikast düzenleyecek ve “Antifa” gibi görünecek

Ördekler üst üste. Şirketler zaten Trump’tan istediklerini elde ettiler. Büyük bir vergi indirimi ve şimdi çok trilyon dolarlık kurtarma için büyük bir yığın. İlk olarak Ukrayna’ya rüşvet verdi ve suçlandı. Bundan sonra, yüz binlerce Amerikalıyı öldürmekle tehdit eden salgına verilen yanıtı yok etti. Şimdi, Büyük Depresyon’dan bu yana en yüksek işsizlik oranından bahsetmeden, Occupy Wall Street’ten bu yana en büyük ilerici ayaklanmaya başkanlık ediyor. Sonra ne yaptı? Gülünç bir protestocuya saçma bir fotoğraf op için gözyaşı döktü.

Şimdi her zamankinden daha ulaşılmaz ve 25. değişiklik bile yüksek rütbeli parti yetkilileri için oldukça tatlı görünüyor. Ancak Trump, Cumhuriyetçi partinin meşruiyetini tamamen yok etti. Dünya sahnesinde Amerika Birleşik Devletleri’ni tamamen utandırdı ve şimdi kendi halkını gezegendeki en sofistike en büyük orduyla tehdit ediyor.

Peki Cumhuriyetçilerin neye ihtiyacı var? Şehit.

Trump’ın bir sonraki hareketi, kamu kampanyası mitinglerinde Amerika’yı dolaşmak. Yani, seçimi kazanmak istiyorsa, haklı olması gerekir mi?

Trump’ın “Antifa” tarafından suikaste uğradığı görülürse, onun sadık kaidesi cumhuriyetçilerin mantosunu almak için öne sürdükleri herkese oy vermeye eğilimli olacaktır. Ve bu kim olacak? Pence, birkaç ay boyunca – o, Bill Barr ve Mitch McConnell, günü kurtarmak ve büyük olasılıkla şiddetli sağcı öfkeyi sakinleştirmek için içeri girecekler. Onlar barış güçleri olacaklar.

Sonra haftalar sonra, sanki sihir gibi, yeni bir aday ortaya koyarlar; son dakika çit oturanlara “uykulu” Joe Biden süt tost akın alacak. Ve tahmin edin, suçlamada Trump’a karşı koyan tek cumhuriyetçi kim? Merkez sol seçmenleri bile geri kazanabilecek tek kişi mi?

Mitt sihirli külot Romney! O mükemmel bir aday.

Bu arada, özellikle suikastçı beyaz-Antifa ise sol parçalanacak. Protestocular her zamankinden daha öfkeli olacaklar, ama özellikle sağ ve sol ışığın gözünde bir ton güvenilirliği kaybetmiş olacaklar, bunu görecek olan “looney sol” un kollektif zihnini tamamen kaybettiğinin kanıtı. Bu, özellikle protestocular medyaya haber döngüsüne hakim olacak kadar malzeme vermek için yeterli olan suikastı kutlarsa geçerli olacak. İnanması çok kolay olurdu. Gerginlikler daha da artarsa ​​komplo olmadan bile olabilir. Cehennem, cumhuriyetçiler ABD tarihinde ilk kez 25. sırada yer alarak emsal teşkil etseler bile suikast olmadan çalışabilirdi.

Her şey çok kolay görünüyor. Cumhuriyetçilerin iktidarda kalmaları ve potansiyel olarak yönetme yetkisinin tamamını kazanmaları için mükemmel bir oyun olurdu. Yeni cumhuriyet hükümeti polis reformlarını yürürlüğe koymaya, sistemik ırkçılığa karşı mücadele etmeye ve Covid-19’un devam eden tehdidini ciddiye almaya söz verse bile, sosyal adalet ilerlemesini 8 yıl veya daha uzun bir süre geri alabilir. İklim değişikliğinin azaltılması olan özel sektör para potu, hatta ilerici sağlık ve konut reformları gibi diğer beyinsiz sorunları desteklemekten bahsetmiyoruz bile. Cehennem, bahse girerim, Candice Owens veya başka bir tanınmış Trump destekçisi renk seçer ve koşucu arkadaşı olarak ve anlaşmayı toplumun büyük bir yığınıyla mühürler.

Her neyse, bu benim teorim.

Benim açımdan, oldukça sol eğilimli bir liberal olarak bile, tarafları değiştirip Biden’in yerinde bir demokrat olarak koşsaydı, Romney’i Biden yerine tercih ederim. Ancak, Romney büyük bir başkan yapsa bile, Cumhuriyetçi olarak çalışırsa, bir Cumhuriyet dolabı alırız. Bence, birçok sosyal konuda anlamlı ilerlemenin geleceği için önemli bir tehdit olmaya devam ediyor. Umarım bu olasılığı göz önünde bulundurarak soldaki tek kişi ben değilim. Şiddet içermeyen oyunumuzu önümüzdeki haftalarda ve aylarda önemli ölçüde artırmamız gerekiyor. Fakat kendimizi böyle bir kurulumdan nasıl koruyabiliriz? Gerginlikler daha da artarsa ​​protestocuların hepsi silahsız kalmayacak ve heyecanla mücadele konusunda çok fazla konuşma var. Bunu kesinlikle yapmamalıyız.

“Teori: Trump rallilerinden birine suikast düzenleyecek ve “Antifa” gibi görünecek” için 31 yanıt

Kilis merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşımın cidden hayran edici, teraziye tıkladım 11-06-2020 18:18:24

Gümüşhane merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşım süper ötesi hayran edici, teşekkürler 11-06-2020 22:33:50

Bilecik merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 11-06-2020 23:04:59

Aksaray merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar bu web sitesi harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım 17-06-2020 12:13:28

Ankara merkezden ben ali. Slm web sitesi vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım 02-07-2020 12:57:19

Çankırı merkezden ben doruk. Mrb bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, şukuladım 16-07-2020 13:06:39

Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 17-07-2020 02:46:46

Sivas merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfan ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 06-08-2020 21:45:44

Van merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfanız valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım 19-08-2020 09:47:20

Antalya merkezden ben banu. selamun aleyküm siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 28-08-2020 11:20:13

Ağrı merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 05-09-2020 13:06:53

Kırıkkale merkezden ben Aylin. Merhaba siten valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 12-09-2020 23:31:43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir