Kurumsal darbe BİTTİ. Devrim olmayacak – sadece kafanıza basan kurumsal bir çizme. “Yeni Normal” yakında burada olacak.

“Ters Totalitarizm” terimi, siyaset filozofu Sheldon Wolin tarafından 2003 yılında ABD’deki siyasi manzarayı tanımlamak için ortaya atıldı. Totaliterizmin aksine, tek bir lider yoktur – temelde her iki taraf da bir olmuştur. Her iki taraf da ABD borcunu 28 Trilyon dolara itti; her iki taraf da savunma bütçesini daha yükseğe iter. (Taraflar sadece ülke içi, ülkeyi bölen buton konularında farklılık gösterirler). En önemli nokta, ortalama vatandaşın hiçbir siyasi güce sahip olmamasıdır – Kongre, POTUS, MSM ve mahkemeler yalnızca milyarderleri, şirketleri ve diğer özel çıkar gruplarını temsil eder.

Chris Hedges kısa süre önce Ters Totalitarizm yerine “Kurumsal Totalitarizm” terimini kullandı – bunu anlamak çoğu kişi için biraz daha kolay, ancak Sheldon Wolin’in başlangıçta tanımladığı şeyin etkisinin bir kısmını kaybediyor. Wolin’in üzerinde durduğu noktalardan biri, politikacıların ve medyanın sürekli olarak “demokrasi” (ve özgürlük vb.) kavramını zorlaması ve sürekli olarak paralı sınıfın sistemi yıkmasına izin vermesiydi. Bunun bir örneği, sigorta acentelerinin bir yasa yazması ve ardından onu onaylayan Kongre’ye vermesi (birçok üyenin yasayı okumadan oy kullanması) olabilir. Politikacılarımız ve MSM’nin uzun vadeli etkileri anlamaması veya analiz etmemesi “ekonomi siyaseti her zaman koz” ediyor.

Ancak Tersine Çevrilmiş Totalitarizm, örneğin okullar, üniversiteler veya şirketler giriş için Kovid aşısı gerektirdiğinde olduğu gibi, Kongre olmadan da gerçekleştirilebilir.

https://duckduckgo.com/?q=chris+hedges+inverted+totalitaraianism&t=ffnt&ia=web

Tarihi anlamak için harika bir yer belgesel izlemektir. ŞİRKETşirketi 1800’lerden günümüze kadar takip eden (ve aslında yorumculardan biri Chris Hedges’e sahip olan)… Chris Hedges’in röportajları.

20 Comments

1. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. Selam herkese web siteniz harbiden mükemmel, teşekkürler , gaye – 98

2. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim çok güzel, saolun

3. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inanki iyi, saolun , emin – 102

4. elif yılmaz Reply

Niğde dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 474

5. Kilis merkezden ben Aylin. Slm paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 07-08-2021 02:38:41

6. Merhabalar web siteniz vallaha çok güzel, facebookta paylaştım

7. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız cidden çok güzel, teraziye tıkladım , emin – 12

8. Zonguldak dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 204

9. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım süper ötesi dikkat çekici, şukuladım , emin – 445

10. Gümüşhane dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . Mrb web sitesi harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , Hasan – 230

11. Gümüşhane dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . Merhaba herkese siteniz harbiden hoşuma gitti, facebookta paylaştım , banu – 267

12. Karabük dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . Selamlar sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 499

13. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha hayran edici, saolun , ali – 126

14. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım , ali – 279

15. Kahramanmaraş dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . Selam herkese web siteniz gerçekten hayran bıraktı, şukuladım , Gürbüz – 152

16. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. Merhabalar sayfa yeminle dikkat çekici, teşekkürler , elif yılmaz – 134

17. Bartın dan kimler var. Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici . Merhabalar sayfan inanki çok güzel, teşekkürler , Aylin – 199

18. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. Slm siteniz gerçekten çok iyi, tebrikler , mehmet – 484

19. Bu konu : ” Tersine çevrilmiş Totaliterlik %100 BURADA – Milyarderler politikacıların, düzenleyici ” çok güzel. Merhabalar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, saolun , emin – 38

Write A Comment