“The Witches” çocuk filmi, çocuklara karşı işlenen seçkin suçların bir alegorisi mi? ÖNGÖRÜSEL Programlama?

“The Witches” ı (1990, Roald Dahl’ın 1983 çocuk romanına dayanan) izledim ve elitlere / çocuk kaçakçılığına / Epstein’a karşı komplolar / kanıtlarla bir korelasyon gördüm. Filmin temeli, çocukları * öldürmek için yeni bir iksir sağlamak için diğer cadıları bir otel toplantısında toplayan bir baş cadının (Anjelica Huston tarafından canlandırılmıştır) olmasıdır. * onları fareye dönüştür

Sonunda, küçük çocuk kahramanın baş cadıların çantasını büyükannesine teslim ettiği ve aynı zamanda “Amerika’daki tüm cadıların” isimlerini içeren küçük bir kara kitap içerdiğinde bana yapışan şey. Beni etkileyen bir diğer şey de cadıların “Çocuklara Zulmü Önleme Kraliyet Cemiyeti” adı verilen RSPCC kisvesi altında toplanmasıydı.

Daha fazla düşünmedim ama film bittiğinde bunu paylaşmak zorunda hissettim. Bildiğim diğer ilginç kısımlar da şunlar: Orijinal hikayenin yazarı, “Charlie ve Çikolata Fabrikası” ve “James ve Dev Şeftali” gibi diğer karanlık çocuk hikayelerini yazdı – “yetişkinlerin kötülükleri bir kenara bırakıldığında, kahramanı çocuğun yanında yer alan özel yetişkin; ve Jim Henson’ın filmde çalıştığını ve filmlerde Kuklalar ve diğer ürkütücü kuklalarla tanındığını – Medyasının tüyler ürpertici ve belki de kasıtlı olarak korkutucu olabileceği gerçeği dışında, onun hakkında not edilecek çocuklar.

Bu bana daha önce bahsettiğim şeyi ve belki de öngörücü programlama / duyarsızlaştırmayı hatırlatıyor ve aynı zamanda tımarla ilgili ipuçları da olabilir. All-media-is-satanic komploya büyük bir abone değilim. Yine de, bazı televizyonları finanse eden ve üreten kötü adamların anlattığı, dünyada var olan karanlık gerçekler hakkında bazılarının ne kadar makul derecede kötü / beynini yıkamasının ne kadar makul olduğunu düşündüğüm anlar yaşadım. .

Dahası, çocuk medyasındaki mesajlarla ilgili olarak aşağıya inmek için bir tavşan deliği olabileceğini düşünüyorum – bu şeyler çocukları nasıl bazı şeyleri düşünmeye, bazı şeylere duyarsızlaştırmaya, onları bir şeye inanmaya itiyor?

““The Witches” çocuk filmi, çocuklara karşı işlenen seçkin suçların bir alegorisi mi? ÖNGÖRÜSEL Programlama?” üzerine 11 yorum

1. Sinop merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanki hoşuma gitti, şukuladım 16-09-2020 09:12:53

2. Erzurum merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi çok güzel, saolun 02-10-2020 09:22:26

3. Bu konu : ” “The Witches” çocuk filmi, çocuklara karşı işlenen seçkin suçların bir alegorisi mi? ÖNGÖRÜSEL Programlama? ” çok güzel. Slm web sitesi yeminle çok güzel, saolun , Gürbüz – 375

4. Bu konu : ” “The Witches” çocuk filmi, çocuklara karşı işlenen seçkin suçların bir alegorisi mi? ÖNGÖRÜSEL Programlama? ” çok güzel. Merhaba sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , – 376

Yorum yapın