Son yıllarda Tibet ayrılıkçılığına verilen destek popüler hale geldi ve çoğunlukla Tibet’in artık özgür olmadığını ve Çin işgali altında olduğunu ima eden “Özgür Tibet” sloganıyla ifade edildi. Kural olarak, bu tür fikirler Tibet rahiplerinin imajını idealleştiren Batı kitle kültürü tarafından oluşturulur. Daha önce, bir asırdan fazla bir süredir Tibet, Çin’in korumasından yararlanan bir Çin vasalıydı. Nepal’den tekrarlanan saldırılar. Aynı zamanda, öngörülebilir tarihte, Tibet, sadece yaklaşık 40 yıl boyunca Çin’den bağımsız bir devlettiQing imparatorluğunun çöküşünden sonra. yandaşlarının desteklediği bu kısa bağımsızlık dönemi, Londra merkezli “Özgür Tibet” organizasyonu lamaların mutlak iktidarın elinde yoğunlaştığı ve laik devlet iktidarının tamamen yok olduğu ataerkil teokratik mutlakiyetçilik ile karakterize edildi.

r / komplo - Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri

Bu bağımsızlık döneminde Tibet, Büyük Britanya ve Nazi Almanyası dışında dış dünyayla ilişkilerini sınırladı. Örneğin bir Alman belgeseli var.Geheimnis TibetSS Sturmbannfuehrer liderliğindeki bir Nazi seferi hakkında Ernst Schäfer, çekimleri sırasında Almanlar, ırk araştırmalarını yürütmek için lamalar tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

https://youtube.com/watch?v=FtPzKhKamtg

Lamaların mutlak egemenliği altındaki bağımsız Tibet geleneklerinin belgelenmiş birçok tanıklığı vardır. Örneğin, Dalai Lama’nın her şeye vergi koyduğu yaygın olarak biliniyor. kulaklarda bileyani kulaklarının kalmasını isteyenler ödeme yapmak zorundaydı, yoksa lamalar kulaklarını keserdi. Batı özel basını da Dalai Lama Thuptan Gyatso’nun, miktarı burnun büyüklüğüne bağlı olarak vergi koyduğunu bildirdi.ve uzun burunlular, kalkık burunlulara göre iki ila üç kat daha fazla ödemek zorunda kaldılar. Lamaist Tibet’te hüküm süren ahlakın bazı fotoğrafik kanıtları, Çin haber ajansı Xinhua:

r/comspiracy - Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri

Üst sıra soldan sağa: İdam edilen kölelerin kafataslarının Tibet lamaları; Kopmuş ellerin putları (belden takmaları gerekir); Köle, itaatsizliği yüzünden ayağını kesen başka bir kölenin sırtına sürüklüyor. Alt sıra soldan sağa: Köle ve köpek, iki kişilik bir sedye; Köle bloğu; Ayağı kopmuş bayan hizmetçi

Bağlantıda daha fazla örnek: http://survincity.com/2013/11/the-truth-about-tibet

Modern yaygın Batı görüşlerinde ve Yeni Çağ doktrini çerçevesinde Tibet rahipleri, bir kural olarak, nekro-fetişizme (kalıntılara tapınma) ve gizli zinaya yatkın ilkel Hıristiyan din adamlarının aksine, yüksek derecede ruhani özel insanlardır. Tibet Budizmi ve Yeni Çağ ideolojisinin takipçileri bundan bahsetmemeye çalışırlar, ancak Tibet lamaları belki de bu yönlerde Hıristiyan meslektaşlarından daha üstündür:

Tibet rahiplerinin “Kangling” enstrümanı

Tibet oyma kafatası

r / komplo - Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri

Ritüel kafatasları ve Kangling

Bacaklar, kollar, gözler ceza yüzünden serflerden

Genç lama meditasyonu

Ve bu Hong Kong web sitesi, Batı medya alanında gizli olan lamaların gizli cinsel yaşamları hakkında bazı ayrıntılar içeriyor: # ^http://www.lamatruth.com/tr

Sürgündeki Tibet hükümetinin eski başkanı olan Lhamo Dhondrub, Nazi Almanyası’nın çöküşünden sonra bile 14. Dalai Lama olarak bilinen Lhamo Dhondrub’un Nazizmin destekçileri ve ideologlarıyla yakın ve dostane bağlarını sürdürmesi de dikkate değerdir:

Dalai Lama ve Alman rakolog, Ahnenerbe çalışanı, SS Hauptsturmführer, Bruno Beger

Dalay Lama ve SS Oberscharfuehrer Heinrich Harrer

Dalai Lama ve Avusturyalı aşırı sağ milliyetçilerin lideri Jörg Haydar

Dalai Lama ve Şoka AsaharaAum Shinrikyo tarikatının lideri, neo-nazizmin birçok ilkesini paylaşan

Dalay Lama ve Miguel SerranoEzoterik Hitlerizmin kurucusu

Gizliliği kaldırılan belgelere göre altında FOIA yasası, CIA, Tibet ayrılıkçılığını ve kişisel olarak Dalai Lama’yı finansal olarak destekledi.

Girişimci Lhamo Dhondrub’un karlı bir şekilde yatırım yaptığı izlenimi edinilir. CIA’den tanıtım için aldığı para, örneğin, bol miktarda Hollywood ürünü üretiminde Tibet din adamlarının imajını idealize etmek (Tibet’in Kalbi, Tibet’te Yedi Yıl, Tibet: Ağlayan Kar Aslanı, vb) – ama bu sadece bir varsayımdır.

Aynı zamanda, Tibet Lamacılığının yoğun tanıtımı ve gelişimi bu güne kadar devam etmektedir. Örneğin, modern gerçekliklerdeki Batı koşullarında, katı bir ataerkil ideolojiyi teşvik etmek zordur, çünkü Tibet’te hiçbir zaman Budist rahibeler, kadın lamalar olmamıştır. Bu bağlamda, son yıllarda, Tibet kökenli İtalyan Komutanın himayesinde, Namkhai Norbu, özel bir Chod içeren bir okul geliştirildi. rahibelerin pratiği, Budizm’i Bon ile karıştırmak:

Bu yeni tarafından teşvik ediliyor Dzogchen Batı’da çekici bir neo-Budist manevi uygulama sunan öğretim, Ganapujayani toplu alkol ve et tüketimi (bütün canlıların yararına olduğu ağıtıyla).

Elbette bu fenomenin neredeyse 1000 yaşında olduğu belirtilmişti, ancak Kullanılan anahtar kelimelerden birinin İngilizce sözünün grafiği tarif etmek “Yungdrung – Tibet’in en eski manevi geleneği”, bu anahtar terime yapılan atıfların istikrarlı bir şekilde büyümesinin, yalnızca yaklaşık 50 yıl önce, Tibet Budizmi’nin dişileştirilmiş uygulamasının yeni bir versiyonunun geliştirilmesi sırasında başladığını açıkça göstermektedir:

Aynı zamanda, sadece yaklaşık yüz yıl önce, Bu kelimeden önceki tek sözler bunu, kadınların pratik yapmasına izin veren bir tür manevi gelenek değil, basitçe “gamalı haç sembolü, uçan bir haç” olarak tanımladı:

Author

34 Comments

1. Uşak merkezden ben banu. Selam web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 30-05-2021 23:51:56

2. Merhaba herkese paylaşım gerçekten çok iyi, saolun

3. Ordu dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . selam arkadaşlar siten harbiden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , – 113

4. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim iyi, teraziye tıkladım

5. Selamlar paylaşım gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

6. Kütahya dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . selamun aleyküm sayfa inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , gaye – 482

7. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Selamlar sayfa valla hayran edici, twitter da paylaştım , Aylin – 72

8. Ordu dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . selamun aleyküm paylaşım harbiden çok iyi, sağolun , Aylin – 213

9. Bartın dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Selam herkese bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, sağolun , ziya – 250

10. Kastamonu dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Merhaba paylaşım harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , doruk – 1

11. Erzincan merkezden ben ali. Selam web siten yeminle çok iyi, teraziye tıkladım 23-06-2021 03:26:16

12. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan süper ötesi hoşuma gitti, saolun , memo – 224

13. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız valla güzel, sosyal medyada paylaştım , hatice – 67

14. Tekirdağ merkezden ben Emine. Mrb paylaşımın inan ki hayran bıraktı, sağolun 24-06-2021 12:58:11

15. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Selam sayfa harbiden mükemmel, teraziye tıkladım , ziya – 124

16. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Merhabalar sayfan valla hayran bıraktı, tebrikler , Aylin – 434

17. elif yılmaz Reply

Kahramanmaraş merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfanız valla hoşuma gitti, teraziye tıkladım 14-07-2021 18:21:39

18. Merhaba paylaşımın valla dikkatimi çekti, şukuladım

19. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 132

20. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

21. Adıyaman dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Mrb paylaşımın gerçekten dikkat çekici, teşekkürler , Hasan – 435

22. Edirne dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Mrb siten cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Hasan – 49

23. Merhaba web siten ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım

24. elif yılmaz Reply

Merhaba bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım

25. Siirt merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun 19-08-2021 23:37:57

26. elif yılmaz Reply

İzmir dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Merhaba siteniz vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 79

27. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Mrb sayfa harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , memo – 41

28. Bayburt dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Mrb siten vallaha billaha güzel, sağolun , mehmet – 85

29. Ağrı merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler 31-08-2021 20:27:47

30. Antalya merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşım süper ötesi dikkat çekici, şukuladım 01-09-2021 00:08:31

31. Ankara dan kimler var. Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri . Merhaba siten inan ki iyi, sağolun , – 6

32. Bu konu : ” Tibet hiyerarşisinin az bilinen özellikleri ” çok güzel. Selamlar siten harbiden çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 439

Write A Comment