Son zamanlarda, Lufthansa ve BA gibi yüksek profilli şirketlerde uluslararası grevlerin başladığı yaklaşık iki yıl öncesinden beri havayolları sektörünü takip etmekteyim. Pilotlar, yer personeli, görevliler, ATC’ler ve bu son derece uzmanlaşmış işgücünün diğer üyeleri, esas olarak Kuzey Amerika ve Avrupa’daki operasyonları durdurdu. Müzakereler 2019 ortasından sonlarına doğru ilerliyordu, BA pilot maaşlarını% 11,5 artırmayı ve çalışma koşullarındaki, kadrolardaki ve ikramiyeleri iyileştirmeyi kabul ettiği ve Lufthansa ile masaya oturmayı kabul ettiği için masada bazı kararlar var gibi görünüyordu. Birliğin temsili organı ve tarafsız bir müzakereci.

O zamandan beri bu konuda herhangi bir gelişme olmadı. Birkaç arıza bildirildikten sonra Boeing’den 737 Max uçaklarının karaya oturtulması meselesi de vardı, ancak Kasım 2020, FAA tarafından ticari uçuş için onaylandı. Havayolları bir süredir stres altında olan bir sektör, binlerce uzman personele ihtiyaç duyan ve daha da fazlasını istihdam eden şişkin bir sektör. Ek olarak, havayolları zaten olabildiğince otomatik görünüyor – havayolları her zaman herhangi bir yeniliğin öncülerinden biri olmuştur, en azından öngörülebilir gelecekte daha fazla otomatikleştirilmesi olası görünmemektedir.

Bu endüstride, özellikle ticari havacılıkta toparlanmayı engellemeye yönelik bazı hain niyetlerle ilgili endişelerim var. Bu, pandemiden önce fiyatlandırma açısından oldukça rekabetçi bir sektördü; kısa uçuşların bilet fiyatları bazen trenlerden daha ucuzdu. Turizm havacılık ile birlikte çalışıyor ve aynı zamanda tam otomasyon için fazla kapsamı olduğunu düşünmediğim bir sektör. İnsanlar, teknoloji şeflerimizin rahatsızlığı içinde, insanlara ve otellere, turlara, uçaklara, hediyelik eşya dükkanlarına insanlarla daha iyi hizmet etmeye ihtiyaç duyuyor. Bu, bu endüstrileri topraklamak için daha geniş bir niyet olup olmadığını merak etmeme neden oluyor.

Bill Gates gibi dost canlısı mahalle milyarderlerinin özel uçuş zevkine sahip olduğunu ve adamın özel bir uçuş yönetim şirketi olan Signature Aviation’ı satın almak için yaklaşık 5 milyar sterlin teklif verdiğini biliyoruz. Kitlelerin gerçekten imrenilen bir özgürlüğü ve lüksü olan ticari hava yolculuğu, Büyük Sıfırlama’nın ilk zayiatı mı? Özel uçuşların ticari olmaktan çok kirliliğe neden olmasına rağmen, neredeyse on yıldır ticari uçuşların çevresel sonuçlarını propaganda olarak zorluyorlardı.

COVID, çoğu havayolunu iflasa sürükledi ve geri kalanı da uçaklarını nakliye gemisi olarak kullanıyor. Amazon, lojistik bölümleri için uçak satın alıyor. Böylelikle, efendiler, havayolu işçileriyle pazarlık yapmak yerine, tüm sektörü feshetmeye mi karar verdi? BA’nın teklif ettiği tek zam pilotlara yönelikti – bu, diğerlerini gerçekten umursamadıklarını gösterir. ATC ile yapılan anlaşmalar hakkında çok fazla bilgi bulamadım ve oradaki gerçeği öğrenmeye açığım. Bu yüzden kargo uçuruyor olsalar bile pilotlara ihtiyaçları var ama görevlilere ihtiyaçları yok.

Bu havayollarının sigorta durumunu ve iflasların gemi sahipleri üzerindeki etkilerini de merak ediyorum. Milyarderlerin çeşitli havayollarını ucuza satın alacağından ve daha sonra filoyu kendi özel kullanımları veya lojistikleri için kullanacaklarından ne kadar şüphelenebiliriz? Daha büyük havayolları elbette parçalara ayrılabilir ve ardından hurdaya satılabilir.

Bu araştırmanın arkasındaki kişisel neden, seyahat etmekten zevk almam, gerçekten de hayatımda bıraktığım iki maddi keyiften biri.

Author

12 Comments

1. Merhaba herkese siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

2. Selamın aleyküm web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

3. Bitlis merkezden ben hatice. Selam herkese web sitesi inan ki hayran edici, saolun 06-03-2021 12:30:02

4. Denizli dan kimler var. Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? . Merhaba siteniz vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 59

5. Karaman dan kimler var. Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? . Selam bu web sitesi ciddiyim güzel, teşekkürler , doruk – 55

6. Bu konu : ” Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? ” çok güzel. Mrb sayfa yeminle hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 194

7. Selamlar siteniz valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Merhabalar siten inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım

9. Karaman dan kimler var. Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? . Selamlar sayfan inanılmaz dikkat çekici, tebrikler , Gürbüz – 256

10. Bu konu : ” Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? ” çok güzel. Selam herkese siteniz inan ki hayran edici, tebrikler , Aylin – 432

11. Bu konu : ” Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? ” çok güzel. Mrb paylaşımınız vallaha billaha iyi, saolun , ali – 34

12. Karabük dan kimler var. Ticari hava yolculuğunu sona erdirmek için bir komplo var mı? . selamun aleyküm sayfa yeminle mükemmel, sağolun , Gürbüz – 379

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link