Tiktok, yılın en büyük oyunu

Tiktok soooo açıkça bir Karşı istihbarat operasyonudur.

Adım 1 Çin, kullanıcılarının tüm verilerini toplamak için temelde bir veri dökümü uygulaması yaratıyor.

Adım 2 Müziği en iyi performans gösteren bir uygulama yapmak için pazarlamaya ve müziği lisanslamaya milyarlarca dolar harcayın. (Pazarlamalarının çevrimiçi reklamların ve televizyon reklamlarının ötesine ne kadar derin olduğunu açıklamak için başka bir gönderi.)

Adım 3 Sonra bazı ülkeler bunu anlar ve yasaklar. ABD çekicinin yasaklanmasından önce, tiktok tulsa ralli genç trol trendini yaratın. “Tiktok’taki gençler Trump’a sahip” iddiası.

Adım 4 Trump, beklendiği gibi yasağı getiriyor. Şimdi Trump ve “Tiktok’ta Gençler” arasında bir kavga.

Adım 5 Trump, tiktok’un satışını yasaklamaya değil, onları ezmeye zorlamaya çalışıyor.

Ancak yine de sunuculara ve verilere erişimleri olacak mı? Yoksa ABD hükümeti veri toplayıcılar mı olacak? Her iki durumda da, Çin’in tiktok’u yasakladığı için gençlere oy vererek seçimleri etkilemek için cesur bir hamlesi gibi görünüyor.

Belki bir anlaşma yapmazlar ve blöfünü görmesi için onu yasaklamasına izin vermezler. Her iki durumda da saçmalık. Hiç bir ABD başkanının bir işletmenin veya kuruluşun satışını talep ettiğini ve bunu denetlediğini hayal ettiniz mi?

Ps tiktok, hella koyun olduğumuzu kanıtladı. İnsanlar sadece tiktok’ta oturup bir sonraki trendin ortaya çıkmasını bekler ve lol’i kopyalar.

“Tiktok, yılın en büyük oyunu” üzerine 15 yorum

1. Gümüşhane merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşım valla mükemmel, face de paylaştım 01-09-2020 03:58:15

2. Amasya merkezden ben mehmet. Selam sayfanız inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım 19-09-2020 19:46:50

3. Bitlis merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siteniz inanılmaz hayran bıraktı, face de paylaştım 29-09-2020 01:57:12

4. Ardahan merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 02-10-2020 11:20:36

Yorum yapın