İlaç şirketleri ve tıbbi alet üreticileri, geçmişte makalelerin yazılmasında çok önemli bir rol oynamakla suçlandılar, ancak eski bir Dr. David A. Kessler’den alıntı yapmak gerekirse, “bütün bir ders kitabını hayalet olarak yazmak yeni bir küstahlık düzeyidir”. FDA komiseri.

Kitap (“Psikiyatrik Bozuklukların Tanınması ve Tedavisi: Birinci Basamak İçin Bir Psikofarmakoloji El Kitabı”), Dr. Charles B. Nemeroff (o sırada Emory Üniversitesi tıp fakültesinde olan) ve Dr. Alan F. Schatzberg ( sonra Stanford’un tıp fakültesinde). Kitabın önsözünde, “yazarlar” SmithKline Beecham’a “sınırsız eğitim bursu” için teşekkür ettiler.

Wilson’ın makalesine göre, Dr. Nemeroff ve Schatzberg, SmithKline’ın “içerikle hiçbir ilgisi olmadığı” konusunda ısrar ediyor.

Ancak Scientific Therapeutics Information’ın yardımcı yayın yönetmeninin 1997 tarihli bir mektubu, biraz farklı bir senaryo önermektedir. Mektup bir “eksiksiz içerik taslağına” eklenmiş, “metnin geliştirilmesine başladık”, birincil teknik yazarı (Dr. Nemeroff veya Dr. Schatzberg değil) belirtiyor ve tarihleri ​​içeren önerilen bir zaman çizelgesi sunuyor. “ortak yazarlar / APPI / sponsora” sunulacak taslaklar için.

“APPI”, Amerikan Psikiyatri Birliği’nin yayın koludur ve kitabın yayıncısıydı.

Bil bakalım “sponsor” kimdir.

Hakemli tıbbi dergiler artık tam bir açıklama gerektiriyor – Wilson’un dediği gibi, “kimin fikriydi, ilk taslağı kim yazdı ve kimin editörüydü.”

Tıp ders kitaplarının aynı standartları karşılaması gerektiğini düşünmüyor musunuz? Tabii ki.

https://ethicalbusinessethics.blogspot.com/2010/11/who-writes-medical-textbooks-you-might.html?m=1

Author

13 Comments

1. Bu konu : ” Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? ” çok güzel. Selam herkese sayfanız yeminle hayran edici, saolun , gaye – 394

2. Çanakkale dan kimler var. Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? . Selamlar sayfanız gerçekten ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , doruk – 484

3. Mrb paylaşımınız inanılmaz iyi, facebookta paylaştım

4. Kayseri merkezden ben ahmet. Slm bu web sitesi valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-03-2021 03:08:50

5. Gümüşhane merkezden ben mehmet. Merhaba sayfa harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 05-03-2021 18:10:28

6. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

7. Mersin dan kimler var. Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? . Slm sayfanız ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 307

8. Mrb sayfa süper ötesi hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

9. Nevşehir merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız vallaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 22-03-2021 09:32:08

10. Bu konu : ” Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız gerçekten mükemmel, saolun , ali – 294

11. Bu konu : ” Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? ” çok güzel. Selam bu web sitesi inanılmaz mükemmel, sağolun , banu – 415

12. Hakkari dan kimler var. Tıp Ders Kitaplarını Kim Yazıyor? . selamun aleyküm paylaşım inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Hasan – 84

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link