tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale

Birinci Dünya Savaşı sırasında kadın futbolu çok büyüktü ve savaş bittikten sonra bile 53.000 kişilik bir kalabalık çekti. İskoç milli kadın futbol takımının kaptanı Gemma Fay, neden bu kadar dramatik bir şekilde ortadan kaybolduğunu soruyor.

… Futbol artık bir sağlık yararı değildi – artık Harley Street’ten Dr. Mary Scharlieb gibi en iyi doktorlar tarafından “bir kadının fiziksel çerçevesi için çok fazla, en uygunsuz oyun” olarak görülüyordu.

5 Aralık 1921’de Federasyon, futbolun kadınlar için uygun olmadığına dair güçlü görüşlere yer verdi. Derneklere ait kulüpleri “bu tür maçlar için gerekçelerini kullanmayı reddetmeye” çağırdı. Yasak, kadınların oyununun gidişatını sonsuza kadar değiştirdi.

https://www.bbc.co.uk/news/magazine-30329606

Gönderen … Non-equilibrium
[comments]

“tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale” üzerine 28 yorum

1. Sivas merkezden ben Gürbüz. Selam web sitesi vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 27-11-2020 14:55:00

2. Sinop dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Merhabalar web siteniz süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım , – 476

3. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi çok hoşuma gitti, tebrikler , gaye – 187

4. Eskişehir dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Merhabalar bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , emin – 140

5. Iğdır merkezden ben emin. Slm siteniz valla hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 08-12-2020 14:11:38

6. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. Merhaba sayfan süper ötesi hoşuma gitti, sağolun , Gürbüz – 62

7. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle çok güzel, sağolun , – 251

8. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. Merhabalar sayfa ciddiyim güzel, şukuladım , emin – 194

9. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, sağolun , ahmet – 115

10. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , mehmet – 48

11. Erzurum dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Slm siten cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 424

12. Giresun dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Selam herkese paylaşım gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım , Emine – 36

13. Mersin dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Slm paylaşım yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , banu – 313

14. Bolu dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . selam arkadaşlar sayfan valla mükemmel, linkedinde paylaştım , ali – 218

15. Karabük merkezden ben ziya. Merhaba herkese web siten valla hayran edici, teraziye tıkladım 15-01-2021 04:42:46

16. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 111

17. Ağrı dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Slm web siten yeminle güzel, twitter da paylaştım , Emine – 282

18. Konya dan kimler var. tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale . Merhaba bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 112

19. Bu konu : ” tıp mesleğine yönelik daha fazla eleştiri – kadın futbolunu nasıl yasakladıklarına dair bir makale ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten çok güzel, tebrikler , emin – 385

20. Aydın merkezden ben Aylin. Merhaba herkese paylaşımın inan ki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 28-02-2021 23:32:08

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link