Yeni Zelanda Tıbbı Uygulayıcılarının PFIZER ‘COMINATY’ COVID-19 ARAŞTIRMA AŞISI İLE İLGİLİ ENDİŞELERİNİ PAYLAŞTIĞI AÇIK MEKTUP Ortak endişemizi ifade etmek için resmi olarak yazıyoruz:

Yasal olarak yalnızca sınırlı sayıda hastanın tedavisi için geçerli olabilecek s23(1) geçici onayına sahip yeni bir reçeteli ilaç, Aotearoa/Yeni Zelanda’nın tüm yetişkin nüfusu için tanıtılmaktadır.

Medsafe 58 soru sordu, ancak bunların çoğunun cevabı Mart-Temmuz 2021’e kadar değil.

Klinik denemeler 2023 yılına kadar tamamlanmayacak.

Bu yeni mRNA teknolojisinin orta ve uzun vadede ne kadar güvenli veya etkili olduğunu şu anda kimse bilmiyor, ancak dünya çapında oldukça güvenilir tıp uzmanları ve hatta bazı aşı geliştiricilerin kendileri bile sorunları tahmin ediyor ve acil kırmızı bayrak endişelerini artırıyor.

Denemelerin geri kalan döneminde herhangi bir güvenlik sorunu tespit edilirse, etkiler topluluğumuz veya aşıyı almış olan bir kısım için felaket olabilir.

İmza sahipleri, herhangi bir tedavinin risklerini, yararlarını ve belirsizliklerini tartışma ve herhangi bir tedaviyi uygulamadan önce tüm hastaların bilgilendirilmiş onayını alma yükümlülüklerinin ve Sağlık ve Engellilik Hizmetleri Tüketici Hakları Yasası kapsamındaki diğer önemli yükümlülüklerin bilincindedir. Sigortacılarımız bu yükümlülüğü teyit etmiştir.

Hastaları veya çalışanları halen araştırma aşamasında olan ilaç, ilaç veya aşı almaya zorlamak önemli bir tıbbi emsal oluşturacaktır ve bu da 1947 Nürnberg Yasası ve 1952 Helsinki Deklarasyonu’ndan bu yana tüm uluslararası tıp etiği kurallarına aykırı olacaktır. bunlar, tıbbi deneylerdeki katılımcılara risklerin ve bilinmeyenlerin tam olarak ifşa edilmesini içerir; olumsuz sonuçların bakımı ve sonrası bakımı için deneycinin yükümlülükleri; ve zorlamadan özgürlük, taktiklerin üzerinde durmak ve aşırı erişim. Bu, iş kaybı tehditleri, seyahat yasakları vb. gibi görünüyor. Birçok hasta, medyadaki temsiller ve/veya işverenlerinden gelen baskılar nedeniyle başkalarını koruyabilecekleri ve haklarını kaybedebilecekleri yanlış inancıyla bu aşıyı kabul etmek için baskı hissediyor. bu deneysel aşıyı kabul etmezlerse istihdamda dezavantajlı olabilirler.

İmza sahipleri, Sağlık Bakanlığı, GP Koleji ve Yeni Zelanda Tıp ve Dişhekimliği Konseylerinin yukarıdaki endişelerden haberdar olmalarını ve aşının aşının sağlıklı insanlara tanıtılmasının sağlanması için acilen ele alınmalarını sağlamakla ilgilenirler. tedavi gerektirmemesi hem yasaldır hem de en iyi uygulamayı temsil eder.

Aşı tarafından yaralanan herhangi bir hastanın ACC’den onay ve güvence alacağını açıklığa kavuşturmak için sabırsızlanıyoruz.

İmza sahipleri, aşıyı destekleyenlerin bile bulaşmayı önlediğini iddia etmediğini ve aşının bu amaç için etkili olduğuna dair kamuoyu açıklamalarının yanıltıcı olduğunu belirtiyor.

Özellikle tıbbi uzmanlıkları olmadığı ve hastanın bireysel durumları veya sağlık sorunları hakkında önceden bilgileri olmadığı için, meslekten olmayan aşılayıcıların bu aşı için hastalara bilgilendirilmiş onam sürecine katılmaya yetkili veya yetkin olduğunu kabul etmiyoruz. Herhangi bir risk-fayda değerlendirmesi ve alternatiflerin değerlendirilmesi karmaşıktır ve nitelikli bir pratisyen tarafından dikkate alınması gereken bir konsültasyon gerektirir.

Ref: COVID-19 aşılarının klinik hastalığı kötüleştirme riski aşı denemesi deneklerine bilgilendirilmiş onam açıklaması. Uluslararası J Klinik Uygulaması 2021:75e13795.

Kaynak: nzdsos.com

27 Comments

1. Bartın dan kimler var. Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup . Selamlar bu web sitesi inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 244

2. Siirt merkezden ben ali. Selamlar paylaşım gerçekten iyi, tebrikler 20-08-2021 13:09:55

3. Gürbüz Reply

Ordu dan kimler var. Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup . Selam herkese web sitesi yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Gürbüz – 58

4. Bu konu : ” Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup ” çok güzel. Merhabalar web sitesi inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , mehmet – 481

5. elif yılmaz Reply

Batman merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar siteniz vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 20-08-2021 15:26:45

6. Selamın aleyküm sayfan vallaha hoşuma gitti, tebrikler

7. Selamlar sayfanız ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım

8. elif yılmaz Reply

Edirne dan kimler var. Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup . Slm paylaşım valla güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 277

9. Uşak merkezden ben ali. selam arkadaşlar web siten cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 22-08-2021 16:41:59

10. Düzce merkezden ben mehmet. Selamlar siteniz cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım 22-08-2021 16:42:00

11. Bursa dan kimler var. Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup . Merhabalar web siteniz vallaha billaha çok iyi, sağolun , ali – 478

12. Merhaba herkese sayfa harbiden iyi, twitter da paylaştım

13. Çorum merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha dikkat çekici, saolun 26-08-2021 02:43:11

14. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

15. Çankırı merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siten gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım 06-09-2021 03:10:13

16. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup ” çok güzel. Merhaba web siten cidden mükemmel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 32

17. Selamın aleyküm sayfan valla dikkat çekici, linkedinde paylaştım

18. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, saolun , elif yılmaz – 2

19. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

20. Bu konu : ” Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa harbiden güzel, sağolun , emin – 56

21. Bu konu : ” Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup ” çok güzel. Slm sayfan inanki güzel, facebookta paylaştım , emin – 324

22. Kastamonu dan kimler var. Tıp pratisyenleri tarafından Yeni Zelanda hükümetine gönderilen COVID-19 aşısı ile ilgili mektup . Selam herkese siteniz inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 454

23. selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

24. elif yılmaz Reply

Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım 26-09-2021 12:13:50

Write A Comment