“Transhümanizm” denilince akla ilk gelen, insan bedeninin ve zihninin teknoloji ile bütünleşerek “transhuman” bir tür oluşturduğu Elons Neuralink gibi şeylerdir. Bunun dışında, insanlar bir “kutsal üçlüdür”; zihin, beden ve ruh. İnanıyorum ki bu tür bir trans insan, zihinlerini ve hatta bedenlerini (çok uzak olmayan bir gelecekte) geliştirecek ama ruhu geride kalacak. Ama bu farklı bir tartışma..

Transhümanizmin zaten burada olmasıyla ilgili amacım, insanların sadece “Wisconsin’den Joe Bloggs, 4 kişilik bir aile, mutlu ve hayattan memnun, diğer insanların onun hakkındaki fikirlerine çok az önem veren” olmadığının giderek daha yaygın hale geldiği gerçeğine dayanıyor. .. insanların giderek artan bir çoğunluğu artık çevrimiçi kişilikleriyle daha çok ilgileniyorlar.. dijital egoları. İnsanlar dijital egolarının imajını geliştirmek için bir şeyler yaparlar. İnsanlar büyük evler, çok para ve yepyeni bir spor araba isterler, böylece sosyal medyada esnetebilir ve akranlarından daha üstün hissedebilirler. Pek çok insanın hayatı ve günlük olarak aldıkları kararlar tamamen dijital imajlarının amacına yöneliktir.

Örneğin..

Joe Bloggs: Eski dostumuz, standart adam, dijital egosunu umursamıyor, sosyal medya kullanmıyor, nasıl görüneceğine değil ne yapmak istediğine göre karar veriyor, hayattan hoşlanıyor, anı yaşıyor. , hiç kimsenin (kendisi dahil) asla izlemeyeceği anlamsız havai fişek videoları kaydetmez.

Mary Jane: Oldukça normal bir kız, sosyal medyayı orada burada kullanıyor, dijital egosunu pek umursamıyor. Çoğunlukla hayatını şu anda yaşıyor. Süslü bir restorandan süslü bir yemek sipariş eder, Instagram’ı için bir fotoğraf çeker ama çoğunlukla can sıkıntısından dışarı kayar.

O zaman sen…..

Ben Dover ve sevgilisi Lucy: Ben’in 10k Instagram takipçisi var. Kişiliği, kararları ve yaşam seçimleri, dijital egosunun ondan kazanabilecekleri etrafında döner. Haftanın 7 günü spor salonuna gidiyor ve günde 5 kez upload yapıyor. Sadece parasının yettiği yepyeni bir BMW kiralıyor, sırf takipçilerine esnetebilmek için. Süslü bir restoranda yemek yiyor ama bir fotoğraf çekip emin olana kadar yemeğinin tadını çıkaramıyor. patlar. Kız arkadaşı 7 kez estetik yaptırmış ve aynı zamanda dijital egosunu besliyor, ne yazık ki kişiliği sıcak çöp ve sadakatsiz ve saygısız. 30 bin Instagram takipçisi var (sahte, photoshoplu vücut resimleri nedeniyle) ve kendini o kadar takıntılı ki, başka birini kendini ve dijital kişiliğini sevdiği kadar sevmesi imkansız.

Ego zihni her zaman var olmuşken ve insanlar uzun zamandır böyleyken, şimdi bir de dijital ego var.

. Güneş önümüzdeki aylarda/yıllarda yolumuza büyük bir parlama patladığında ve şebeke çöktüğünde nasıl tepki verdiklerini görmek kesinlikle ilginç olacak.

Şebeke kesintisi durumuna nasıl tepki vereceklerini düşünüyorsunuz?

Author

18 Comments

1. Bayburt dan kimler var. Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor . Merhaba herkese siteniz vallaha billaha çok güzel, sağolun , Hasan – 180

2. Selam herkese bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım

3. Bu konu : ” Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi güzel, facebookta paylaştım , ahmet – 283

4. Çanakkale merkezden ben Hasan. Merhabalar paylaşımın süper ötesi hayran edici, teraziye tıkladım 27-07-2021 12:33:08

5. Kırşehir merkezden ben emin. selam arkadaşlar siten cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 30-07-2021 03:07:03

6. elif yılmaz Reply

Merhaba paylaşımın valla dikkat çekici, teşekkürler

7. Bu konu : ” Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok iyi, face de paylaştım , mehmet – 120

8. İzmir merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımınız cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 14-08-2021 23:45:18

9. Giresun dan kimler var. Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor . merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle iyi, twitter da paylaştım , ali – 492

10. Bu konu : ” Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor ” çok güzel. Selamlar web siteniz cidden çok güzel, face de paylaştım , ahmet – 60

11. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

12. elif yılmaz Reply

Selamlar web siten valla hayran edici, linkedinde paylaştım

13. Selam siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Kahramanmaraş dan kimler var. Transhümanizm zaten burada ve insan nüfusunun büyük bir yüzdesine hükmediyor . Selamlar bu web sitesi valla iyi, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 317

15. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım

16. Bayburt merkezden ben ali. Selamlar sayfa süper ötesi ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 12-09-2021 17:36:04

Write A Comment