Travis Walton / UFO deneyimi

Eminim bunu okuyan birçoğunuz, yalnızca suç / kayıp şahıs hikayelerini ve / veya ara sıra bazı tarihi ve bilimsel gizemleri okumayı bekleyenler, muhtemelen böyle bir konudan söz ederken alay edeceksiniz. uzaylı kaçırma, ancak yine de, böyle bir olayın en ünlü anlatımlarından biri, 11/05/1975 ortadan kaybolması ve ardından 22 yaşındaki Arizona oduncu Travis Walton’un yeniden ortaya çıkmasıdır. Walton, 1978’de kaçırıldığı iddia edilen bir kitap yazdı: Walton Deneyimi1993 filmine uyarlandı Gökyüzündeki ateş.

Kaçırma

Walton, Arizona, Snowflake yakınlarındaki Apache-Sitgreaves Ulusal Ormanı’nda (Travis’in memleketi) 7 kişilik (Mike Rogers liderliğindeki) ahşap stand iyileştirme ekibiyle çalışıyordu. 5 Kasım gecesi, Walton ve diğer 6 iş arkadaşı, bir iş arkadaşının başlangıçta bir iş arkadaşının yaptığı, ağaçların arasından parlayan parlak bir ışık huzmesini fark ettiklerinde, Rogers tarafından sürülen kamyonlarında uzun bir gün çalıştıktan sonra eve gidiyorlardı. düşünce aydı, sadece ayın aslında başka bir yönde olduğunu anlamak için. Diğer olasılıkları (yani bir tepenin üzerine konmuş başka bir aracın farları) düşündüler, ancak yine de “arazi düzeni” ile aynı hizada olmadığı sonucuna vardılar. Giderek daha meraklı hale geldiler, ışığı takip ettiler, yalnızca gerçek kaynağı keşfetmek için; yaklaşık 110 fit ötede yerin üzerinde uçan daire şeklindeki Tanımlanamayan Uçan Nesneden (UFO) çıkıyordu ve yüksek perdeli bir vızıltı yapıyordu. Rogers’ın kamyonunun direksiyonu ve kapısından hissedebileceğini iddia ettiği güçlü titreşimler de vardı. Walton, kamyondan ayrıldıktan ve nesneye yaklaştıktan sonra, gemiden aniden parlak mavi bir ışık huzmesinin göründüğünü ve onu bilinçsizce yere düşürdüğünü iddia ediyor. Diğer adamlar, ışık demetinin sanki ağırlıksızmış gibi onu havaya kaldırdığını ve ardından onu hızla yere çarparak sırt üstü bıraktığını iddia ettiler, bu noktada büyük olasılıkla öldüğünü varsaydılar ve oradan ayrıldılar. Sözde Rogers geri dönmek için yolun aşağısında bir yol bulmaya karar verdi, ancak siteye geri döndüğünde, Travis ve garip gemi gitmişti.

Boşlukta (?)

Film versiyonu genel olarak çok beğenilse de herkesin en sevdiği sahnenin uzaylılarla sahne gibi göründüğünü fark ettim ki bu ironik, çünkü Travis’in gerçekte yaşadığını iddia ettiği gibi değil. Yerine…

Travis, başlangıçta bir hastane olduğunu sandığı büyük bir ışık altında, büyük bir acı içinde uyandığını ve 2 veya 3 figür tarafından gözlemlendiğini fark ettiğini, ancak çevresine uyum sağlamaya başladığında çabucak fark ettiğini iddia ediyor. belli belirsiz insansı olmasına rağmen onu gözlemleyen figürler; hiç “normal” değildi; bunun yerine, kısa ve tamamen tüysüz, gri tenli ve Travis’in “az gelişmiş özellikler” olarak tanımladığı şeydi. Travis daha sonra “fırlattığını” ve tıbbi tipte aletlerle dolu bir masaya uzandığını, kırdığı veya kırmaya çalıştığı “cam tüp” olarak tanımladığı, derme çatma bir silah olarak kullandığını belirtir ve şunu belirtir: yaratıklar karşılık vermeye bile çalışmadılar, bunun yerine odadan çıktılar. Travis de odadan çıktı, “dar, loş bir koridora” (yine tuhaf bir şekilde hastaneyi andırıyor) girerek, yıldızlar ve gökyüzünden başka hiçbir şeyin geniş bir görüntüsünü açıkça görebildiği bir odaya girmeden önce – Dış uzay ve içerdiği tüm odanın “bazı kontroller, düğmeler ve şeyler” olan bir sandalye olduğunu. Travis daha sonra arkasından odaya başka birinin girdiğini duyduğunu iddia ediyor ve bu bir … İnsan ya da en azından birine çok benzeyen bir şeydi. Travis, “O diğer yaratıklar gibi değildi ya da her neyse. Aynı senin ve benim gibi görünüyordu.” Adama sorular sormaya başladı, ama cevap vermedi, bunun yerine onu kolundan tuttu ve onu takip etmesini işaret etti. Travis, adamın taktığı büyük cam miğferden onu duyamadığını düşündü. Daha sonra başka iki “uçan daire” tarzı uzay aracının bulunduğu büyük bir odaya götürüldü, ardından başka bir koridordan başka bir odaya götürüldü, diğer 3 kişiyle birlikte tamamen insan görünümlü, kask takmıyorlardı ve Bence en az biri kadın. Travis bir sandalyeye oturdu ve onlarla konuşmaya çalıştı ama onlar da cevap vermedi. Bunun yerine, onu tuttular ve yüzüne şeffaf plastik bir maske koydular. Walton, tüm sıkıntıların sadece birkaç saat sürdüğünü iddia etti ve beş gün sonra kendini bir otobanda yürürken bulana ve uçan daire üstünden kalkana kadar başka hiçbir şey hatırlamıyor.

Dünyaya Geri Dön

Snowflake’deki evinde, diğer 6 adamın neredeyse anında faul oynadığından şüpheleniliyordu. 5’i geçen yalan makinesi testlerinden geçti; Altıncı, Allen Dalis, testleri uygulayan adamın Dalis’in “hiç işbirliği yapmadığını” ve “yaptığı izleri bozmak için elinden geleni yaptığını” belirterek “sonuçsuz” olarak belirlendi. Sözde 6 ek tanığın tümü daha sonra sınava tekrar girdi ve Dalis dahil hepsi geçti. Elbette yalan makinesi her zaman doğru değildir (Walton çeşitli durumlarda hem geçmiştir hem de başarısız olmuştur), ancak 5 kişinin aynı yalanı söylemesi ve tüm geçme ihtimalinin Milyona 1 olduğu söylenir.

Travis Walton’un Dönüşü

Travis 11/10/1975 tarihinde Heber, Arizona’da canlı bulundu ve gözle görülür şekilde yetersiz beslendi, 5 günlük sakal uzadı ve ilk başta bunun tamamen farkında değildi, sadece birkaç saatliğine gittiğini düşündü. O zamanki durumunu “katatonik” olarak nitelendirdi.

Şüphecilik

Gazeteci, elektrik mühendisi ve ünlü UFO muhasebecisi Philip J. Klass, her şeyin Rogers ve Walton tarafından üretildiğine inanıyordu çünkü sözleşmelerinde geride kalmışlardı ve bundan kurtulmak istiyorlardı. Şimdi, açıkça bunun sağlıklı bir şüpheciliği sürdürmeniz gereken türden bir konu olduğunu düşünüyorum, ancak teorisi hiç mantıklı değil. Neden inanılmaz derecede ayrıntılı bir aldatmacaya giriyorsun, cinayet suçlamaları riske atıyorsun, arkadaşını 5 gün aç bırakıyorsun ve bir şekilde onunla birlikte 5 kişi daha alıyorsun … Sadece temastan kurtulmak için? Ve aynı hikayeyi 40 yılı aşkın bir süre devam ettirin, daha azı değil. Bildiğim kadarıyla, hiçbir erkek iddialarını geri çevirmedi ve hepsinin saçmalık olduğunu söyledi ve bence bu bir şey söylüyor. Klass ayrıca ağaç kesme ekibinin en genç üyesi Steve Pierce’a sırf her şey hakkında yalan söylediğini söylemek için 10.000 $ ödemeyi teklif etti. Pierce ödemeyi reddetti.

DÜZENLEME: Görünüşe göre son gönderim “Uygunsuz Kaynak Bilgisi” için kaldırılmıştı (sadece Wikipedia bağlantısını ekledim), işte burada daha fazla bağlantı içeren başka bir deneme.

https://en.wikipedia.org/wiki/Travis_Walton_UFO_incident

https://extraterrestrials.fandom.com/wiki/Travis_Walton_abduction

https://www.liveabout.com/the-travis-walton-abduction-3293372

https://www.montgomerynews.com/entertainment/film-local-ufologist-shares-travis-doc-on-alien-abduction/article_1db7b983-634c-5aca-b504-e8eb9d1514c8.html

“Travis Walton / UFO deneyimi” üzerine 12 yorum

1. Bilecik dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Mrb web sitesi cidden dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , – 44

2. Kırıkkale dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Selam herkese siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , mehmet – 190

3. Balıkesir dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Selamın aleyküm sayfanız gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım , emin – 327

4. Bu konu : ” Travis Walton / UFO deneyimi ” çok güzel. Slm paylaşımın gerçekten iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 484

5. Ardahan dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Mrb siteniz harbiden güzel, teraziye tıkladım , emin – 409

6. Çanakkale dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 484

7. Muş dan kimler var. Travis Walton / UFO deneyimi . Selamlar paylaşım vallaha hoşuma gitti, şukuladım , banu – 97

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link