Kategoriler
Genel

Travma ve YouTube Komplo Videoları

Hepiniz, benimle benzer deneyime sahip olabilecek insanlarla bağlantı kurmaya çalışıyorum. Ben gençken özellikle YouTube’da komplolara düştüm. İlluminati, Yeni Dünya Düzeni, beyin yıkama, MK Ultra, vb. (2012-2016 civarında) Bu gerçekten göz açıcıydı ve yaşamım üzerinde birçok yönden etkiliydi ama bence çok fazla travmaya neden oldu. Gerçekliğimin tüm dokusu neredeyse parçalanmış olduğu için gerçekten akıl sağlığım için komplolardan kopmak zorunda kaldım. Bu teorilerin çoğunda çok fazla gerçek olduğunu düşünüyorum, ancak bu videolar aynı zamanda çok fazla korku taktikleri ve aşırı genelleştirmeler kullandı ve bu da beni deliliğe sarmaya ve sürekli bir endişe durumunda yaşamaya yöneltti. Bugüne kadar yıllar önce çok fazla tükettiğim videolara benzeyen bir formla karşılaşıyorum ve vücudumun kapanması ve korku içinde donup kaldığım “travma geri dönüşleri” yaşıyorum. İnsanların özellikle o zaman dilimi içinde zihinsel sağlık ve komplo YouTube’la ilgili deneyimlerini ve diğer insanlar da oldukça gençken maruz kaldıklarını ve onları nasıl etkilediğini duymakla ilgileniyorum.

“Travma ve YouTube Komplo Videoları” için 10 yanıt

Kayseri merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan inan ki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 24-07-2020 08:37:36

Siirt merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımın valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 08-08-2020 19:29:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir