Kategoriler
Genel

Trump, Seçimi Kazanmak için Corona’yı Taktik olarak kullandı mı?!?!

(Not: Bu sadece sıkıldığımda ve noktaları birleştirmeye başladığımda düşündüğüm eğlenceli bir şey, muhtemelen doğru değil ve kişisel olarak Trump gerçekten politik açıdan etkili bir başkan değil gibi hissediyorum ama politik olarak kalıyorum nötr, şimdi bu şekilde, teorikleştirme eğlenelim.) Ya eğer, ve beni duy. Trump virüsün ciddiyetini biliyorsa, ancak seçimini kazanmasına yardımcı olmak için bir araç olarak kullanmaya karar verdiyse. Bir düşünün, her şeyi kontrol altında tuttuklarını ve kendi işimize bakmaya devam ettiğimizi, ancak ABD’de bu büyük salgına neden olan gittikçe daha fazla yayılmasını sağladık. Demek istediğim, sonuçta bir iş adamı. Suçlandığı tüm şeylerle (vergi hatırlattı, vergilerini bile gösterdi mi) ve sayılarının sandıklarda nasıl bir düşüş gösterdiğiyle ilgili kalmak için mücadele edeceğini biliyordu. Şubat ayında, virüsün kontrol altında olduğunu söyledi, ancak belki de ciddiyeti hakkında bilgi sahibi olabilir, ancak herhangi bir Demokratik tartışmaların veya primerlerin olmasını önlemek için aşırı önlemler almaya karar verdi. Tüm bunlardan önce olduğu gibi, birkaç haftada bir Elizabeth Warren, Joe Biden, Bernie, vb. Hakkında haberlerimiz vardı. Ve şimdi birdenbire son birkaç ay içinde bu adaylardan neredeyse hiçbir şey duymadık. Bernie’nin buhar kaybetmesi ve Joe Biden sosyal medya akışımızda neredeyse hiç alakalı olmamakla birlikte Trump temelde her Covid-19 hikayesinin yanında yer alıyor. Bunların hepsi titizlikle planlanmış gibiydi. Potansiyel olarak, Trump tüm bunları düşündü ve tüm bunların olmasını istedi. Çin Virüsü gibi kelimeleri bizim için bir kurbanı tespit etmek için kullanmak, psikolojimizin bir kişinin suçlanmasına neden olmak. (Bu sonraki bölüm biraz daha getirme, çünkü bu eğlenceli bir teorileştirme için bir şey ve zaten ciddiye almayı amaçlamıyordu, HAHAHHA …… sürece?). Trump’ın sadece seçim döngüsü için evde faydalanmak için değil, aynı zamanda devam eden Ticaret Savaşı’nda savaşmaları için Çin’e geri dönmenin bir yolu olarak virüsü yaratmış olsaydı. Bu sadece ortaya çıkmış olur
Yoğun bir ülke olan Çin, aileyi görmeye ve Ay Yeni Yıl festivalleri için insanları ziyarete gelen büyük bir turist akınının olacağı zamandan önce yeterince yayılabilecek zamana sahipti. Bu sırayla bir virüsün daha geniş bir alana yayılmasını ve ABD’nin Trump’ın gözünde olmasını sağlar. Bu virüsün Çin’de ne kadar acımasız olduğunu gördük ve yine de ABD’de keşfedildiği ilk önemli haftalarda neredeyse hiç bir şey yapmadı? Herhangi bir normal başkan bunu derhal kendi yolunda durdurmaya çalışmış gibi hissediyorum. Ayrıca destekçilerini nasıl sevdiğini ve destekçileri olduklarını öğrenirse yaptıkları aptallık eylemi için onları nasıl destekleyeceğini gördük. Son zamanlarda yaşanan protesto ve ayaklanmalar gibi. Birçoğu hakları için savaşıyordu ve eylemlerini devlet düzeyinde hükümet kontrol ettirmek istemiyordu. Ve Trump, bunu yapma haklarının olduğunu söylemeye devam ediyor. Vatandaşlarının güvende olduğundan emin olmak bir başkanın işi olmalı. Ancak Trump, destekçilerine daha fazla nüfuz ve daha fazla saygı veren bu protesto ve eylemleri destekledi. Ve tüm bunlar, tüm tahliye süreci ile başladı. Bir virüsün ciddiyetini gören, onu silken ve vatandaşlarını nasıl etkileyebileceği konusunda endişelenmeyen bir cumhurbaşkanına gerçekten güvenebilir miyiz? Şüphem Çok. TedTalk’a geldiğiniz için teşekkür ederim. (şimdi xD boşluklarını serbest bırakın)

“Trump, Seçimi Kazanmak için Corona’yı Taktik olarak kullandı mı?!?!” için 53 yanıt

Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Selamlar web sitesi cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-05-2020 09:35:44

Bolu merkezden ben ahmet. selamun aleyküm siten gerçekten çok güzel, teraziye tıkladım 09-05-2020 09:35:48

İstanbul merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten hayran edici, twitter da paylaştım 09-05-2020 09:35:53

Erzurum merkezden ben Aylin. Slm sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, sağolun 11-05-2020 16:30:29

Kars merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web sitesi harbiden dikkatimi çekti, teşekkürler 14-05-2020 08:25:16

Kilis merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar siten harbiden dikkat çekici, şukuladım 14-05-2020 08:25:38

Kastamonu merkezden ben ziya. Merhabalar sayfa inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 08:25:42

Burdur merkezden ben mehmet. selamun aleyküm paylaşımınız valla hoşuma gitti, face de paylaştım 14-05-2020 11:57:48

Konya merkezden ben doruk. Selamlar siten inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım 14-05-2020 11:58:29

Kırşehir merkezden ben gaye. Selamın aleyküm web siten harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım 22-05-2020 00:19:55

Bursa merkezden ben banu. selamun aleyküm siteniz inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 07-06-2020 02:23:28

Hatay merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi inanki hayran edici, facebookta paylaştım 15-06-2020 16:03:10

Hatay merkezden ben Emine. Slm web siten ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 17-06-2020 17:53:03

Şanlıurfa merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız yeminle hayran edici, şukuladım 22-06-2020 06:09:29

Ankara merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfanız süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 17-07-2020 05:34:29

Sakarya merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımın cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 20-07-2020 04:46:34

Tekirdağ merkezden ben mehmet. Selam siteniz gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler 23-07-2020 06:19:54

Yalova merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim mükemmel, teşekkürler 06-08-2020 12:04:42

Diyarbakır merkezden ben ziya. selamun aleyküm siten süper ötesi hayran edici, şukuladım 06-08-2020 21:31:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir