Kategoriler
Genel

Trump yetkilileri, yüzlerce daha tanımlanamayan askerle Portland üzerindeki baskıyı artırıyor – diğer şehirler de gelecek.

Trump Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Vali ve belediye başkanı ve senatörler bu insanlardan korkuyorlar.” Dedi. “Onlara yardım etmemizi istememelerinin nedeni bu. Korkuyorlar. Gerçekten de bu insanlardan fiziksel olarak korktuklarına inanıyorum.”

Bir Demokrat Brown, NPR, “Bu haftanın başlarında Ulusal Güvenlik Başkanı ile görüştüğümde durumun son birkaç hafta içinde iyileşmekte olduğunu ve buradaki varlıklarının durumu büyük ölçüde artırdığını çok, çok açıktı.” Dedi. “Dürüst olmak gerekirse, bu politik puanları puanlamakla ilgili. Bu politik tiyatro ile ilgili. Açıkça problem çözme ile ilgili değil ve açıkça kamu güvenliği ile ilgili değil. Geçen hafta sonu, genç bir adam neredeyse öldürüldü. Bu son derece zorlu ve Trump yönetiminin birliklerini çekip eve gitme zamanı geldi. “

Chicago Tribune Pazartesi sabahı 150 DHS birliğinin bu hafta Chicago’ya konuşlandırılması beklendiğini bildirdi.

“Anayurt Güvenliği Soruşturmaları veya HSI, ajanlar, konuyla ilgili tanıdık kaynaklara göre, diğer federal kolluk kuvvetlerine ve Chicago polisine, ajanların ne yapacağına dair özel bir plan yapılmamasına rağmen, suçla mücadele çabalarında yardımcı olacaklar. halka açık.”

Vekil DHS Sekreteri Chad Wolf geçen hafta şehri ziyaret etti ve federal varlığın orada adliye binasını korumak için gerekli olduğunu söyledi. Şiddetli ve yağmacı olduğu söylenen “şiddet uygulayan yerli terörist” iddialarını tekrarlamaya devam etti.

“Federal bir mahkeme, adaletin sembolüdür – Amerika’ya saldırmaktır. Topluluklarındaki şiddet suçlularına hitap etmek yerine, yerel ve eyalet liderleri bunun yerine kolluk kuvvetlerini suçlamaya ve toplumlarında daha az memur istemeye odaklanmaktadır.” Wolf dedi. Diyerek şöyle devam etti: “Bu başarısız yanıt, şiddetli çeteyi yalnızca gün be gün şiddetini arttırdığı için güçlendirdi.”

Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Trump’a yazdığı bir mektupta operasyonla ilgili ayrıntılar istedi: “Tam anonimlikle çalışan memurların uygulaması hesap verebilirliği baltalıyor, hükümetin güvensizliğini ve şüphesini ateşliyor ve bu güvencesiz andaki usuli adalet ve meşruiyet ilkesine aykırı. milletimizin tarihinde. “

Trump ayrıca, İç Güvenlik Bakanlığı’nın yeni kentsel grev ekiplerine başkanlık etmek üzere emekli Marine Gen. John Kelly’yi atamayı planladığı da söylentilere sahip. Kelly daha önce Başkan Barack Obama’nın genel müdürü ve Latin Amerika ve Karayipler bölgesinde ABD askeri operasyonlarını denetleyen ABD Güney Komutanlığı’nın direktörü olarak görev yapmıştı.

Kelly, suç çetelerinin bir parçası olduğundan şüphelenilen Amerikalılara karşı daha saldırgan polis taktiklerini savunuyor.

Şubat ayında Fox News’un Tucker Carlson ile yaptığı röportajda Kelly, şiddet içeren suçlarla mücadelede zırhlı araçların ve askeri ekipmanların kullanılmasını desteklediğini söyledi.

“Sanırım alet kutunuzdaki tüm araçlara ihtiyacınız var,” dedi Kelly. Kelly, protesto gösterilerinde şiddeti sahnelemek ve onları çerçevelemek veya bilgilendirmek için ikna etmek amacıyla operatörleri taban gruplarına yerleştirmekle suçlanıyor.

Birçoğu, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda arasında birbirlerinin vatandaşlarını gözetleme anlaşması olan “Beş Göz” olarak bilinen kitlesel gözetim programına son verilmesi çağrısında bulunuyor.

Hemen hemen her çevrimiçi sistemi etkileyen devasa Heartbleed güvenlik açığının ardından ABD hükümeti, kişisel verileri gizli tutmak için kişisel verileri biriktirmeye karar verdi.

ABD hükümetinin “büyük bir anlaşma” ve “Amerika için çok iyi bir anlaşma” olacağının vaat ettiği Trans-Pasifik Ortaklığı’nın, teorik olarak her hareketinizi çevrimiçi olarak takip edebilecek devasa şirketler için büyük bir gözetim hediyesi olduğu ortaya çıktı.

11 Eylül saldırılarından kısa bir süre sonra alınan ve hükümetin halkın kişisel verilerini olası bir sebep olmadan ele geçirmesine izin veren Vatanseverlik Yasası’nın kısıtlanması gerekiyor.

Ayrıca, kitlesel gözetim sadece hükümet tarafından yapılmamaktadır. Şirketler müşterileri hakkında veri toplama konusunda büyük ilgi görüyor. Örneğin Facebook, verilerinizi hedefli reklam satmak için kullanır. Örneğin, ateşli silahlarla ilgileniyorsanız, Facebook özet akışınızda “AR-15 düşürür” ve “AR-15 kavrama” için bir reklam akışı göreceksiniz.

Çok yakın gelecekte kurumsal reklam firmaları potansiyel müşteriler hakkındaki Neurolink verileri için oldukça kuruş ödeyecek. Şirketlere insan-bilgisayar arayüzleri aracılığıyla potansiyel müşterilerdeki düşünceleri, duyguları ve duyguları tetikleme yeteneği verilecektir. En yüksek teklif verenlere satılık duygular.

Gözetim hükümetin koruması değildir. Üzücü gerçek şu ki totaliter bir sistem bir zamanlar bizim için tasarlanmıştı. Yavaşça kalplerimize ve zihinlerimize yerleştirildi. Şimdi normal olarak kabul ediliyor. Tüm Urban Strike Forces yürürlüğe girdikten sonra, Portland’daki “işaretlenmemiş federal birlikler” daha mantıklı olacak ve senaryo da yavaş yavaş normal hale gelecek.

Normallik, Özgürlük’ün sonu olacaktır.

… Tabii ki iç terörizm suçlanacak. Öcü adamlar bir an önce herhangi bir şehirde aktif olmaya hazırdır. ABD hükümeti muhalifler için toplama kampları inşa etmeye başlayacak. Sıkıyönetim bazı yerlerde uygulanacaktır. Uymayacak olanlar öldürülecek. Aniden bir gecede muhalif görüşler bir ulusal güvenlik tehdidi olarak etiketlenir ve hedef yeniden eğitim için kaldırılır. Onlar bunu yıllardır planlıyorum, bazıları ben doğmadan önce bile. Onlar toplumumuz üzerinde güç ve kontrole sahip olan az sayıda kişidir. Zengin, güçlü, seçkinler. “Bizim için en iyisi onlar. İlginize en çok ilgi duyuyorlar. ” Evet tabi.

Güvenlik krizini daha fazla güç kazanmak için bir bahane olarak kullanıyorlar. Sadece daha kötüye gidecek. Bizim dünyamız, sahip olduğumuz ve sahip olduğumuz bir dünyadır. Çok şeyi olanlar, hiçbir şeyi olmayanlar. Sıfır toplamlı bir oyundur. Seçkinlerin ve hepimizin kollarında birkaç ayrılık derecesi, gerçek özgürlük veya fırsat olmadan mahrum kalırız. Bazıları buna tiranlık diyor. “Sürünen normalite” terimini tercih ederim.

Orwell’in neden bahsettiğini hatırlıyor musun? Tam burada bizi bekliyor ve komuta üzerine bir yüz durmaya hazır.

“Trump yetkilileri, yüzlerce daha tanımlanamayan askerle Portland üzerindeki baskıyı artırıyor – diğer şehirler de gelecek.” için 10 yanıt

Kırıkkale merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımınız cidden çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 24-07-2020 00:13:44

Yozgat merkezden ben Aylin. Merhaba herkese sayfan inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 30-07-2020 07:26:37

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir