Ben ve diğerleri, Trump’a karşı bu 4 yıldaki siyasi ve medya fırtınasının ve nihayetinde düşüşünün ana nedenleri olduğuna inandığım şey. Anlatı her zaman onun ırkçı, cinsiyetçi, beceriksiz bir hilekâr olduğu yönündeydi, ama bence gerçek bundan daha derinlere iniyor ve yaptığı üç şey gerçekten ülkemizin seçkinlerini kızdırdı:

1. Sınır duvarı. Bu ülke, güney sınırlarımızdan gelen ucuz emekle hayatta kalıyor ve büyüyor ve Trump’ın sınır duvarı gerçekten yasadışı göç ve ucuz emek konularını kamusal söylemin içine çekmeye başladı.

2. Trump NATO’yu dağıtmak istedi. Elbette, Trump yeniden seçilmek için koşarken, bu konuda geri adım attı, çünkü bu, askeri sanayi kompleksimiz için pek popüler olmayan bir fikir.

3. En büyüğü: Trump, ABD’nin Rusya ile barış yapmasını istedi. Trump’ın görev süresinin ilk birkaç yılını hatırlarsanız, defalarca Putin ile olan iyi ilişkilerinden ve Rusya hakkında ABD’de söylenmesi korkunç hale gelen olumlu yorumlardan bahsetti. Biden aleyhindeki tartışmasında Rusya konusu gündeme geldiğinde, “Onlarla barış gerçekten çok kötü bir şey mi?” Gibi bir şey bile söyledi. Egemen seçkinler kesinlikle Rusya ile barış istemiyor. Her gün medyada Rusya’ya karşı propaganda görüyorsunuz. Neredeyse her liberal Reddit kullanıcısı Putin ve Rusya hakkında olumsuz bir şey söyledi ve nedenini kendilerine bile sorgulamıyorlar. Rusya ile barış istemek, bence, Trump’ın düşmesinin büyük bir nedeniydi. Ve 2 numarada olduğu gibi, geri adım attı ve geçen yıl yeniden seçilme umuduyla Rusya’ya karşı hamleler yapmaya başladı.

Üzgünüm, bu çok iyi yazılmış değil. Herhangi bir düşüncesi olup olmadığını merak ediyor musunuz?

Author

22 Comments

1. Bu konu : ” Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni ” çok güzel. Selam web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 188

2. Muş dan kimler var. Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni . Slm bu web sitesi harbiden güzel, teraziye tıkladım , memo – 275

3. Burdur merkezden ben memo. Selam herkese web siten gerçekten çok güzel, teşekkürler 18-01-2021 00:27:38

4. Selam herkese web sitesi inan ki mükemmel, şukuladım

5. Bingöl merkezden ben Aylin. Merhaba sayfa inanılmaz güzel, teraziye tıkladım 18-01-2021 04:47:52

6. Afyon merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 18-01-2021 05:04:54

7. selam arkadaşlar paylaşımınız valla güzel, face de paylaştım

8. Bu konu : ” Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ahmet – 217

9. Merhaba web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

10. Ordu merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşım gerçekten hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 09-02-2021 12:53:11

11. Gürbüz Reply

Diyarbakır dan kimler var. Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni . Selam herkese sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Gürbüz – 185

12. Kars dan kimler var. Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni . Selamlar bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Hasan – 190

13. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşımınız cidden hayran bıraktı, şukuladım

14. Muğla merkezden ben Hasan. selamun aleyküm paylaşımınız inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 01-03-2021 13:21:09

15. Ardahan merkezden ben hatice. Selamın aleyküm siten valla hoşuma gitti, şukuladım 14-03-2021 02:35:04

16. Sivas dan kimler var. Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni . Selamlar paylaşım gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 24

17. Tunceli dan kimler var. Trump’ın düşüşünün 3 gerçek nedeni . Merhaba herkese web siteniz inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , gaye – 150

18. Selam web siteniz yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım

19. Uşak merkezden ben banu. Selam herkese paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 29-03-2021 13:37:08

20. Trabzon merkezden ben . Merhabalar sayfanız inanki hayran bıraktı, saolun 11-04-2021 03:31:39

21. Bolu merkezden ben memo. selamun aleyküm siten cidden çok hoşuma gitti, tebrikler 14-04-2021 20:34:17

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link