https://knightfoundation.org/press/releases/gallup-knight-poll-americans-concerns-about-media-bias-deepen-even-as-they-see-it-as-vital-for-democracy/

Anket burada:

https://knightfoundation.org/reports/american-views-2020-trust-media-and-democracy/

“Raporun başlıca bulguları şunları içeriyor:

• Amerikalılar medyanın demokrasi için yaşamsal olduğunu düşünüyorlar. Amerikalıların büyük çoğunluğu (% 84), haber medyasının doğru bilgi sağlamak ve güçlü sorumluluğu elinde tutmak için “kritik” (% 49) veya “çok önemli” (% 35) olduğunu söylüyor.

• Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.

• Amerikalılar medyanın bir gündemi zorladığını düşünüyor. Dört kişiden üçü (% 74) medya şirketlerinin sahiplerinin 2017’den bu yana beş puan artarak kapsamı etkilediğinden endişe duyuyor. Ayrıca,% 54’ü gazetecilerin gerçekleri yanlış beyan ettiğine inanıyor ve% 28’i gazetecilere inanıyor tamamen onları.

• Medyaya duyulan güvensizlik, partizan çizgisini keser. Cumhuriyetçilerin yüzde yetmiş beşi medyaya karşı olumsuz bir görüşe sahip ve% 61 medyaya yönelik saldırıların haklı olduğunu söylüyor. Ancak Demokratların yalnızca% 22’si olumsuz bir görüşe sahip ve% 70’i saldırıların haklı olmadığını söylüyor. “

Author

63 Comments

1. elif yılmaz Reply

Konya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 07-08-2020 22:53:23

2. Selam web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, teraziye tıkladım

3. Selamlar paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

4. Gürbüz Reply

Kocaeli merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler 10-08-2020 09:30:19

5. elif yılmaz Reply

Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 10-08-2020 11:42:48

6. merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz çok güzel, saolun

7. Mersin merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-08-2020 16:00:50

8. selam arkadaşlar siten inanki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

9. Selamlar web siten valla ilgi uyandırıcı, sağolun

10. Siirt merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfa ciddiyim dikkat çekici, tebrikler 26-08-2020 18:56:25

11. Kayseri merkezden ben Emine. Merhaba web sitesi valla çok iyi, teşekkürler 31-08-2020 12:32:31

12. Elazığ merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfan inan ki çok güzel, saolun 22-09-2020 08:13:52

13. Kastamonu merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-09-2020 17:47:09

14. Yalova merkezden ben mehmet. Selam sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 02-10-2020 10:23:02

15. Ağrı merkezden ben ziya. Merhabalar sayfanız valla dikkat çekici, saolun 02-10-2020 11:22:36

16. Merhaba herkese paylaşım harbiden çok iyi, tebrikler

17. selam arkadaşlar siteniz harbiden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

18. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhabalar siteniz yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım , memo – 246

19. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla ilgi uyandırıcı, sağolun

20. Kırklareli dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selam herkese paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 251

21. elif yılmaz Reply

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfanız vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-11-2020 06:09:27

22. Merhaba herkese paylaşımın süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım

23. Bartın merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-11-2020 17:24:31

24. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Slm paylaşımınız valla dikkat çekici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 495

25. Kocaeli merkezden ben ziya. Slm sayfanız süper ötesi mükemmel, teraziye tıkladım 24-11-2020 00:51:10

26. Mardin merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 30-11-2020 19:24:49

27. Merhaba herkese web sitesi valla hayran bıraktı, saolun

28. selamun aleyküm sayfan süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım

29. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız inanılmaz hayran edici, sağolun , gaye – 443

30. Edirne merkezden ben ali. Merhabalar web sitesi süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 09-12-2020 12:45:15

31. Bolu merkezden ben banu. Merhaba siten yeminle hayran bıraktı, tebrikler 15-12-2020 22:48:46

32. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , emin – 475

33. Slm web siteniz inanki mükemmel, teraziye tıkladım

34. Tunceli dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selam web siten valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 201

35. Bilecik merkezden ben . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 28-12-2020 02:01:21

36. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden güzel, teraziye tıkladım , gaye – 460

37. Ankara dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Merhaba paylaşımın vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 62

38. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi yeminle güzel, teşekkürler , banu – 46

39. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selamlar sayfanız inan ki hayran edici, teşekkürler , ali – 12

40. Gürbüz Reply

Hatay dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . selamun aleyküm web sitesi inanki iyi, sağolun , Gürbüz – 461

41. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 287

42. Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

43. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Slm sayfa cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 492

44. Gürbüz Reply

Kütahya dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Merhabalar paylaşım ciddiyim güzel, tebrikler , Gürbüz – 500

45. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 7

46. Kars dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım , ali – 101

47. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten gerçekten hayran bıraktı, sağolun , doruk – 152

48. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhaba herkese web siten gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , elif yılmaz – 57

49. Zonguldak merkezden ben banu. Merhaba herkese web siten ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 06-02-2021 15:58:17

50. Erzurum merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 14-02-2021 13:50:48

51. Niğde merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siten ciddiyim çok güzel, şukuladım 19-02-2021 02:56:53

52. Sivas dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selamlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , hatice – 95

53. Kastamonu dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . selam arkadaşlar web siten ciddiyim güzel, tebrikler , mehmet – 260

54. Rize dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selamın aleyküm web siten inan ki mükemmel, şukuladım , Aylin – 20

55. Selamlar sayfan yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

56. Şırnak merkezden ben mehmet. Selam herkese paylaşımın vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 09-04-2021 04:51:37

57. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Mrb web sitesi süper ötesi güzel, teraziye tıkladım , memo – 381

58. Kocaeli dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Merhaba paylaşımınız yeminle dikkat çekici, linkedinde paylaştım , – 244

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link