Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.

https://knightfoundation.org/press/releases/gallup-knight-poll-americans-concerns-about-media-bias-deepen-even-as-they-see-it-as-vital-for-democracy/

Anket burada:

https://knightfoundation.org/reports/american-views-2020-trust-media-and-democracy/

“Raporun başlıca bulguları şunları içeriyor:

• Amerikalılar medyanın demokrasi için yaşamsal olduğunu düşünüyorlar. Amerikalıların büyük çoğunluğu (% 84), haber medyasının doğru bilgi sağlamak ve güçlü sorumluluğu elinde tutmak için “kritik” (% 49) veya “çok önemli” (% 35) olduğunu söylüyor.

• Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.

• Amerikalılar medyanın bir gündemi zorladığını düşünüyor. Dört kişiden üçü (% 74) medya şirketlerinin sahiplerinin 2017’den bu yana beş puan artarak kapsamı etkilediğinden endişe duyuyor. Ayrıca,% 54’ü gazetecilerin gerçekleri yanlış beyan ettiğine inanıyor ve% 28’i gazetecilere inanıyor tamamen onları.

• Medyaya duyulan güvensizlik, partizan çizgisini keser. Cumhuriyetçilerin yüzde yetmiş beşi medyaya karşı olumsuz bir görüşe sahip ve% 61 medyaya yönelik saldırıların haklı olduğunu söylüyor. Ancak Demokratların yalnızca% 22’si olumsuz bir görüşe sahip ve% 70’i saldırıların haklı olmadığını söylüyor. “

“Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.” üzerine 56 yorum

1. Konya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 07-08-2020 22:53:23

2. Kocaeli merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler 10-08-2020 09:30:19

3. Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 10-08-2020 11:42:48

4. Mersin merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-08-2020 16:00:50

5. Kastamonu merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-09-2020 17:47:09

6. Yalova merkezden ben mehmet. Selam sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 02-10-2020 10:23:02

7. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhabalar siteniz yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım , memo – 246

8. Kırklareli dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selam herkese paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, teşekkürler , ali – 251

9. Düzce merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfanız vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-11-2020 06:09:27

10. Bartın merkezden ben ali. Merhabalar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 21-11-2020 17:24:31

11. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Slm paylaşımınız valla dikkat çekici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 495

12. Mardin merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 30-11-2020 19:24:49

13. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız inanılmaz hayran edici, sağolun , gaye – 443

14. Edirne merkezden ben ali. Merhabalar web sitesi süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 09-12-2020 12:45:15

15. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz yeminle dikkat çekici, face de paylaştım , emin – 475

16. Tunceli dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selam web siten valla dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 201

17. Bilecik merkezden ben . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 28-12-2020 02:01:21

18. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz cidden güzel, teraziye tıkladım , gaye – 460

19. Ankara dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Merhaba paylaşımın vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 62

20. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhabalar bu web sitesi yeminle güzel, teşekkürler , banu – 46

21. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selamlar sayfanız inan ki hayran edici, teşekkürler , ali – 12

22. Hatay dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . selamun aleyküm web sitesi inanki iyi, sağolun , Gürbüz – 461

23. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 287

24. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Slm sayfa cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 492

25. Kütahya dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Merhabalar paylaşım ciddiyim güzel, tebrikler , Gürbüz – 500

26. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 7

27. Kars dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selamlar paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım , ali – 101

28. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siten gerçekten hayran bıraktı, sağolun , doruk – 152

29. Bu konu : ” Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. ” çok güzel. Merhaba herkese web siten gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım , elif yılmaz – 57

30. Zonguldak merkezden ben banu. Merhaba herkese web siten ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 06-02-2021 15:58:17

31. Erzurum merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten gerçekten hayran bıraktı, facebookta paylaştım 14-02-2021 13:50:48

32. Sivas dan kimler var. Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor. . Selamlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , hatice – 95

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link