Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.

https://knightfoundation.org/press/releases/gallup-knight-poll-americans-concerns-about-media-bias-deepen-even-as-they-see-it-as-vital-for-democracy/

Anket burada:

https://knightfoundation.org/reports/american-views-2020-trust-media-and-democracy/

“Raporun başlıca bulguları şunları içeriyor:

• Amerikalılar medyanın demokrasi için yaşamsal olduğunu düşünüyorlar. Amerikalıların büyük çoğunluğu (% 84), haber medyasının doğru bilgi sağlamak ve güçlü sorumluluğu elinde tutmak için “kritik” (% 49) veya “çok önemli” (% 35) olduğunu söylüyor.

• Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.

• Amerikalılar medyanın bir gündemi zorladığını düşünüyor. Dört kişiden üçü (% 74) medya şirketlerinin sahiplerinin 2017’den bu yana beş puan artarak kapsamı etkilediğinden endişe duyuyor. Ayrıca,% 54’ü gazetecilerin gerçekleri yanlış beyan ettiğine inanıyor ve% 28’i gazetecilere inanıyor tamamen onları.

• Medyaya duyulan güvensizlik, partizan çizgisini keser. Cumhuriyetçilerin yüzde yetmiş beşi medyaya karşı olumsuz bir görüşe sahip ve% 61 medyaya yönelik saldırıların haklı olduğunu söylüyor. Ancak Demokratların yalnızca% 22’si olumsuz bir görüşe sahip ve% 70’i saldırıların haklı olmadığını söylüyor. “

“Tüm Amerikalıların yarısı (% 49) medyanın çok taraflı olduğunu düşünüyor. Yüzde elli altısı kendi haber kaynaklarının önyargılı olduğunu söylüyor ve her 10 kişiden yedisi diğerlerinin aldığı haberlerde önyargıdan endişe duyuyor. Büyük ölçüde muhafazakarların yönlendirdiği yüzde sekiz, güvensiz medyanın ülkeyi mahvetmeye çalıştığını söylüyor.” üzerine 19 yorum

1. Konya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm paylaşım inanki mükemmel, linkedinde paylaştım 07-08-2020 22:53:23

2. Kocaeli merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler 10-08-2020 09:30:19

3. Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım 10-08-2020 11:42:48

4. Mersin merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 16-08-2020 16:00:50

5. Kastamonu merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 22-09-2020 17:47:09

6. Yalova merkezden ben mehmet. Selam sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 02-10-2020 10:23:02

Yorum yapın